Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ile Dominika Kulczyk wydała naprawdę na pomoc biednym?

546
Podziel się:

Jej program w TVN-ie kosztował miliony. Na ściankach pozuje w sukienkach za kilkanaście tysięcy, na Fundację wpłaciła z rodzicami... 60 tysięcy złotych.

Ile Dominika Kulczyk wydała naprawdę na pomoc biednym?
bEUspbLV

Kilka sezonów temu TVN postanowił zainwestować w promocję córki najbogatszego Polaka, Dominiki Kulczyk. Lubiąca rozgłos młoda miliarderka dostała w stacji swój program pt. _**Efekt Domina**_, w którym pokazywano wycieczki dziedziczki do najbiedniejszych afrykańskich krajów. Pomocą zajmowała się założona przez nią Kulczyk Foundation. Format nie wzbudził jednak sympatii widzów i szybko został zdjęty z anteny.

Dominika została jednak na show biznesowych salonach, na których "bywanie" wyraźnie przypadło jej do gustu. Jako że swój status lubi podkreślać bardzo drogimi ubraniami, dzięki niej na stołecznych ściankach padło kilka rekordów wartości luksusowych stylizacji.

bEUspbLX

Ile więc tak naprawdę wydała Dominika na pomoc biednym, a ile na autopromocję? Kilka dni temu Kulczyk Foundation opublikowało sprawozdanie ze swojej działalności. Wynika z niego, że kapitał założycielski organizacji wyniósł... 60 tysięcy złotych. Na kwotę tę zrzucili się we trójkę Dominika wraz z jeszcze bogatszymi rodzicami. To wystarczyło, żeby móc w TVN głosić "niesienie pomocy wszystkim cierpiącym przedstawicielom świata", jak również wspierać odkrycia medycyny, mające poprawiać życie ludziom na całym świecie.

W 2014 roku Kulczyk Foundation wydała łącznie 840 tysięcy złotych na 27 różnych projektów - takich jak wsparcie budowy centrum wsparcia dla osób, które ucierpiały w wyniku tajfunu na Filipinach, dotacja dla uczniowskiego klubu sportowego Hutnik Dobry Wynik z Krakowa czy doposażenie hospicjum. Produkcja programu promującego dobre serce Dominiki pochłonęła wielokrotnie więcej pieniędzy. Dodajmy, że według danych z 2011 roku Kulczyk Holding dysponował majątkiem wysokości 5 miliardów (!) złotych.

Tymczasem Dominika pokazywała się jako działaczka charytatywna w sukience Valentino za 19,5 tysiąca złotych, żakiecie Balmain za 7 tysięcy, w butach od Tabithy Simmons za 3,5 tysiąca czy z kopertówką Charlotte Olimpia za 4,5 tysiąca. Zobacz: Dominika Kulczyk w stroju za 22 TYSIĄCE ZŁOTYCH! (ZDJĘCIA)

Czy nie taniej byłoby pieniądze przeznaczone na realizację programu telewizyjnego na innym kontynencie po prostu przekazać potrzebującym w Polsce, zamiast promować ambitną celebrytkę-miliarderkę? Miliony wydane na jej promocę w TVN-ie na pewno komuś by się przydały.

bEUspbMd

Przypomnijmy, że Dominika odziedziczyła właśnie 7,5 miliarda złotych. Można by za to kupić 3 TVN-y. Zobacz: Dominika Kulczyk odziedziczy 7,5 miliarda złotych!

bEUspbMe

http://www.pudelek.pl/artykul/80104/dominika_kulczyk_w_stroju_za_22_tysiace_zlotych_zdjecia/

bEUspbMy
KOMENTARZE
(546)
K.
6 lat temu
Dla niej to może mało pokaźna sumka, ale dla potrzebujących to na prawdę wiele, więc nie wiem co za ironia z tymi sukniami itp.
Kasia
6 lat temu
To chamstwo pisac cos takiego, ile Wy daliscie? Brawo Dominika!
gość
6 lat temu
Wiecie co? Szkoda gadać. Dobrze,że cokolwiek dała dla potrzebujących. Ona żyje w innym świecie, ubiera się w drogie ciuchy, bo takie prowadzi życie. Jej ojciec wspierał sztukę, kulturę i organizacje charytatywne. Czepcie się kogo innego. Dajcie jej w spokoju przeżyć żałobę.
bEUspbMz
Gość
6 lat temu
Już mnie to nie obchodzi zarabiam 1500 zł i nie starcza mi do 10-tego
Frr
6 lat temu
a co z afera u Sowy??
Najnowsze komentarze (546)
gość
6 lat temu
WIADOMO M***Y
gość
6 lat temu
Może zamiast zatrudniać dziennikarzy na pudelku lepiej pomóc tą kwotą ludziom?
Anna
6 lat temu
Pani Dominiko jestes wzruszona Pani dzialaniem z pomoca dla dzieci. Dzisiejszy Programm w TV polskie pokazal ze bogaci dziela Serce z beida. Jeszcze nikt swojego bogactwa nie zabral ze soba do piachu. Jest Pani cudowna. Bravo weiter so.
gość
6 lat temu
zwazywszy na to ze za 2 dolary dziennie rodizna moze sie najesc w afryce to za to ile ona wydaje rocznie moglaby nakarmic cala afryke.
gość
6 lat temu
taa bogacze sowich pieniedyz nie dadza biednym, co najwyzej zbiora od innych i dadza biednym ech
gość
6 lat temu
Czy ona jest mezatka bo moglaby byc moja zona.
gość
6 lat temu
tylko niespełnione miernoty wyciągają rękę po cudze pieniądze
gość
6 lat temu
NIE MA OBOWIAZKU NIC DAWAC !!!
bEUspbMr
gość
6 lat temu
celebrytka i tyle. juz odebrala swoja nagrode
gość
6 lat temu
Iza Miko albo Dominiko Kulczyk potrzeba ambasadora eko jedzenia. Polska powinna się stać swiatowym producentem eko żywności. Żywność bez chemii oprysków i nawozów sztucznych inaczej poumieramy.
gość
6 lat temu
ona jest całkiem ladna a te ciuchy urody jej nie dodają, poza ostatnią ... na bezdechu chyba ale ciekawie
gość
6 lat temu
TVN zawsze promuje to co nie ma. Wydaje się pieniądze na byle co a prawda jest taka że biedacy nic z tego nie dostaja.
gość
6 lat temu
A to jest jakiś obowiązek, że jak ktoś ma więcej, to ma rozdawać? Jeśli chodzi o Polskę, to akurat 3/4 "biednych" za swoją biedę może winić wyłącznie siebie - np. kto normalny, nie mając pracy, warunków mieszkaniowych itd. robi sobie szóstkę dzieci? A takich rodzin jest w Polsce multum i wszyscy płaczą o pieniądze "bo dzieci". Patologia mnoży się na potęgę. Dlatego może i lepiej, że ludzie pomagają tam, gdzie inni faktycznie tego potrzebują - tam, gdzie cierpią z powodu suszy, klęsk żywiołowych i wojen, a nie dlatego, że nie wiedzą do czego służą prezerwatywy.
gosc
6 lat temu
m
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUspbNk
bEUspbNl
bEUspbNm
bEUspbNn
bEUspbNo
bEUspbMT