Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołownia: "Wylewa się na mnie MORZE HEJTU I SZYDERSTW!"

947
Podziel się:

Szymon apeluje o przyjmowanie uchodźców w swoich domach. Czy sam to zrobi? "W tej chwili nie mam do tego warunków".

Hołownia: "Wylewa się na mnie MORZE HEJTU I SZYDERSTW!"
bETGvHxh

Z dnia na dzień zaostrza się dyskusja na temat uchodźców i imigrantów. Atmosferę podsycają doniesienia z zagranicy - niektóre okazały się fałszywe, inne nadal niepokoją. Janusz Korwin-Mikke, który przed Parlamentem Europejskim mówił o "zalewie Europy śmieciem ludzkim" wyszedł na ulicę w manifestacji z Młodzieżą Wszechpolską, ONR i kibicami Legii Warszawa. Z kolei nienawidzący Polaków Jan Tomasz Gross powiedział niemieckiej gazecie, że Polacy coraz częściej pokazują rasistowskie "oblicze z czasów nazistowskich".

bETGvHxj

Szymon Holownia zachęca z kolei do przyjmowania uchodźców we własnych domach. W zeszłym tygodniu na łamach Tygodnika Powszechnego przekonywał, że Chrystus zobowiązuje swoich wyznawców do pomocy potrzebującym, nawet tym, którzy nie okażą nam wdzięczności. Nie tylko się nie martwi mniejszością muzułmańską w Polsce, ale nawet widzi w tym "szansę dla polskiego Kościoła" oraz... "największą przygodę". Zobacz: Hołownia o imigrantach: "Wylewa się z nas BAJORO NIENAWIŚCI, BRUDU, ksenofobii, agresji!"

Tekst Hołowni odbił się głośnym echem w sieci i wcale nie został ciepło przyjęty. Przeciwnicy przyjmowania uchodźców w Polsce sugerują mu, żeby w takim razie sam przyjął Syryjczyków pod swoim dachem. Dzisiaj na łamach Newsweeka pojawił się wywiad z Szymonem, który broni się po tysiącach negatywnych komentarzy.

Wylewa się teraz na mnie za to morze hejtu i szyderstw, ale ja naprawdę uważam, że mnie, katolikowi, Ewangelia nie pozostawia wątpliwości, zaczym głosować, gdy padnie pytanie: otwieramy się na uchodźców czy nie - żali się Hołownia. I to niezależnie od tego, czy będą chrześcijanami czy muzułmanami, czy będą mi później za to wdzięczni, czy po pierwszej dobie uciekną do Niemiec. Gdy dajesz komuś dar, nie ganiasz za nim później, by sprawdzić, co z nim zrobił. I nie czekasz na wdzięczność, bo wtedy to już nie jest dar, ale inwestycja.

Szymon jest zdania, że najbardziej wrogo do uchodźców nastawieni są ci, którzy się dorobili i boją się o swoje pieniądze i komfort. Wytyka też ludziom, że nie chcą pomagać imigrantom, którzy mają smartfony:

bETGvHxp

Najtrudniej namówić do dzielenia się tych, którzy zdobyli swoje "trochę". Naharowali się przy tym, a teraz ktoś miałby przyjść i dostać to wszystko za darmo?! Sprawdź, czy to, co mówisz o uchodźcach, nie mówi w pierwszym rzędzie czegoś ważnego o tobie. Czy nie przeszedłeś już granicy między troską a lękiem, między zapobiegliwością a chciwością? Co siedzi w twojej głowie, że zamiast cieszyć się, że ktoś ma normalne ubranie, pomstujesz? Że przecież powinien wyglądać biedniej, żeby stać się godnym twojej pomocy? Zamiast się cieszyć, że ktoś ma, podnosisz larum: ale on powinien być bardziej brudny, więcej płakać, więcej cierpieć! Jak mam pomóc komuś, kto ma smartfona?!

Czy sam przyjąłby więc uchodźców? Tłumaczy, że nie ma do tego warunków, ale planuje sprzedać na ten cel książki w antykwariacie:

- Przyjąłby pan uchodźców do swojego domu?

- W tej chwili nie mam do tego warunków. Ale natychmiast wesprę taki projekt finansowo, popytam w kościele, do którego chodzę, czy coś się w tej sprawie dzieje - zapewnia Hołownia. Przejrzałem już ubrania, segreguję książki, część chcę na ten cel sprzedać w antykwariacie. Papież Franciszek mówi: niech każda parafia przyjmie rodzinę. W Polsce parafie liczą od dwóch do dwudziestu tysięcy wiernych. Ktoś może dać uchodźcy pracę, ktoś pięć złotych, inny pięćset, a jeszcze inny mieszkanie, bo stoi puste. Często stykam się z tym tekstem: "Jak pan taki mądry, to może sam pan ich przyjmie?". To czysta demagogia.

bETGvHxq
bETGvHxr
bETGvHxK
KOMENTARZE
(947)
Gość
6 lat temu
No bo to prawda! Przyjmij ich Szymon!!!!
gość
6 lat temu
Boję się o swoją głowę a nie o dobra materialne!
Gość
6 lat temu
Precz z nimi!!! Nie chcemy ich w naszej Polsce!!
bETGvHxL
gość
6 lat temu
bo pan nie wiesz o czym pan mówisz
Gość
6 lat temu
Nie chcemy ich tutaj!!!!!!!!! W*n do siebie lenie!! Tylko socjal by chcieli
Najnowsze komentarze (947)
gość
6 lat temu
LUDZIE!! Wszyscy z narodu zw. KATOLICKIM. Nie rzucajcie kamieniem w p.Hołownię, bo kLUDZIE!! Wszyscy z narodu zw. KATOLICKIM. Nie rzucajcie kamieniem w p.Hołownię, bo któregoś dnia każdy z WAS lub WASZYCH bliskich może odczuć na skórze cios tegoż kamienia. POPIERAM p. Hołownię i jestem ZA POMAGANIEM bliźniemu swemu. Nie boje się drugiego człowieka, bez względu na jego płeć, wyznanie czy pochodzenie. NIE LĘKAM SIĘ ZŁEGO, bo WIERZE W DOBRO. tóregoś dnia każdy z WAS lub WASZYCH bliskich może odczuć na skórze cios tegoż kamienia. POPIERAM p. Hołownię i jestem ZA POMAGANIEM bliźniemu swemu. Nie boje się drugiego człowieka, bez względu na jego płeć, wyznanie czy pochodzenie. NIE LĘKAM SIĘ ZŁEGO, bo WIERZE W DOBRO.
gość
6 lat temu
Oj Szymek Szymek.... pora żeby za słowami poszły czyny :D
gość
6 lat temu
Absurd absurdem pisany.... co jeden to lepszy. Bogate kraje arabskie niech wspomagają i przyjmują swoich braci arabów i to powinno być jedyne rozwiązanie.....
gość
6 lat temu
Sorry, oni zachowują się adekwatnie. Muzułmanie to świnie, poniżają, mieszają z błotem chrześcijan i inne nacje. Kłamstwo jest u nich na porządku dziennym. Dlaczego mamy to akurat akceptować i przyjmować ich z otwartymi ramionami. Już lepiej pomóc polskiemu bezrobotnemu, czy bezdomnemu ! Precz z islamem w Europie.
gość
6 lat temu
wiekszosc z nich to mezczyzni a czy nie piwinni teraz walczyz za swoj kraj a nie z niego uciekac jak szczury wstyd i hanba
maciej22
6 lat temu
Najfajniejszy portal w mieście jest na life-style.info.pl i też mamy gwiazdy...
gość
6 lat temu
hujownia znowu bredzi
gość
6 lat temu
Panie Szymonie,proponuje panu pojechac do pracy zagranice ,do ciezkiej pracy i pracowac razem t tymi uchodzcami w innych krajach/moze byc tylko Anglia/to zmieni pan zdanie.Gwarantuje ze nie przyjmie ich pan pod swoj dach .Zaznaczam ze nie jestem dorobkiewiczem.Czy stac nasz kraj na zasilki macierzynskie,porodowe i rodzinne dla rodzi juz nie wielodzietnych ale ...nie wiem jak nazwac rodziny ktore maja taka ilosc dzieci zeby bylo stac ich utzymywac sie tylko z zasilkow i zyc cakiem ,calkiem.Dlaczego nie mowi nikt co bedzie potem za rok moze dwa?Co dalej z taka iloscia ludzi /bo pewnie nam sie podwoja/?Oczywiscie ze wtedy przyjdzie nam wyjezdzac z naszego wlasnego kraju tylko gszie?DO SYRII?
bETGvHxD
gość
6 lat temu
Jak wynika z treści listu Tuska będącego zaproszeniem na środowy szczyt przywódców państw UE, decyzja ws. podziału 120 tys. migrantów nie zapadnie na nim, ale dzień wcześniej – podczas spotkania unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Tym samym były polski premier pozbawił Polskę prawa weta – Warszawa nie ma go bowiem na spotkaniu ministerialnym. Co więcej, nawet jeśli podczas spotkania ministrowie nie dojdą do kompromisu, to sprawę rozstrzygnie głosowanie, które państwa Grupy Wyszehradzkiej - w tym Polska - przegrają. Do takiego rozwiązania, określanego mianem „ostatecznego”, ma w razie potrzeby doprowadzić Luksemburg, który obecnie przewodniczy pracom UE. Oznacza to, że gdy premier Kopacz przyjedzie na szczyt, wszystko będzie już rozstrzygnięte. Tusk zapowiada, że przedmiotem środowego szczytu będzie globalna strategią wobec problemu uchodźców, a także współpracą z krajami bałkańskimi i Turcją, polityką powrotową i sprawą tworzenia centrów dla uchodźców na zewnętrznych granicach UE. Jego zdaniem dotychczasowa polityka Unii w kwestii migracyjnej nie zdała egzaminu. Rmf24.pl / Kresy.pl
gość
6 lat temu
daj przyklad
gość
6 lat temu
Polacy są pracowici nie siedzą tam licząc tylko na zasiłki
gość
6 lat temu
A ilu mlodych islamistow bez dokumentow przyjal juz Holownia w swoim domu ???
gość
6 lat temu
Ameryka to rozpętała to niech pokaże dobre serce. A pan co nam głupoty opowiada, że nie ma warunków. Proponuję zrobić piętrowe uszka i pokazać miłość katolicką!
gość
6 lat temu
No nie, czołowy celeb nie ma warunków do przyjęcia imigrantów, ale inni mają. haha Nie sądziłem że można być takim błaznem, cóż życie zaskakuje....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETGvHyw
bETGvHyx
bETGvHyy
bETGvHyz
bETGvHyA
bETGvHyf