Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Grodzka o Dudzie: "Czeka nas w Polsce długa, czarna noc"

686
Podziel się:

Prezydent zawetował ustawę o uzgodnieniu płci. "Okazał się funkcjonariuszem politycznym PiS-u".

Anna Grodzka o Dudzie: "Czeka nas w Polsce długa, czarna noc"

W piątek prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci, którą jeszcze przed wakacjami zaakceptował Sejm. Ustawa miała uregulować kwestie prawne związane z procedurą zmiany płci. Prezydenckie weto wzbudziło rozgoryczenie środowisk transseksualnych, które wiązały z ustawą duże nadzieje.

Głos zabrała Anna Grodzka, która w rozmowie z Tok FM stwierdziła, że swoją decyzją Andrzej Duda udowodnił, że jest "funkcjonariuszem politycznym PiS-u":

Wetując ustawę o uzgodnieniu płci, która miała pomóc nielicznej grupie osób w bardzo trudnej sytuacji, prezydent Andrzej Duda okazał się funkcjonariuszem politycznym PiS-u. Jest to niezwykle groźne. Teraz, jeżeli by się tak wydarzyło nieszczęśliwie - myślę, że do tego nie dojdzie - że PiS zdobędzie władzę, to czeka nas w Polsce długa czarna noc, której Polacy powinni się obawiać - powiedziała.

W oficjalnym oświadczeniu Kancelaria Prezydenta tłumaczy, że ustawa ma dużo luk prawnych, więc prezydent nie zgodził się na jej podpisanie. Grodzka jest innego zdania:

Wszystkie te uwagi są absolutnie niemerytoryczne, nie odnoszą się do rzeczywistości ani do treści ustawy. Byłabym w stanie wykazać to panu prezydentowi, gdyby zechciał posłuchać i rozmawiać na ten temat merytorycznie - stwierdziła.

Gdyby miał jakiekolwiek wątpliwości, byłybyśmy w stanie to wyjaśnić. Jeżeli prezydent ma wątpliwości konstytucyjne, mógł skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Ale ją zawetował. To świadczy o tym, że jest funkcjonariuszem PiS-u, nie jest człowiekiem gotowym ważyć racje i rozważać różne alternatywy dla dobra ludzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(686)
gość
7 lat temu
Duda pochodzi z konserwatywnej rodziny wiec czego sie spodziewaliście ,moze i dobrze bo swiat zmierza w złym kierunku sa osoby niezrównoważone umysłowo i postanowią ze od jutra chłop bedzie baba i wszyscy bedą musieli pana Gienia nazywać Beatka i Beatka bedzie mogła zaadoptować dzieci bo nie bedzie wolno jej dyskryminować
gość
7 lat temu
Pudelek nie pozwala mi kliknąć lajkow pod pozytywnymi komentarzami na temat naszego pREZYDENTA ! to jest jakieś średniowiecze dopiero
gość
7 lat temu
Nie mogę jej (jego ) słuchać , a co dopiero patrzeć i słuchać.
gość
7 lat temu
i bardzo dobrze, ze zawetowal !
Gość
7 lat temu
Jeszcze nam takich wiecej grodzkich w Polsce brakuje...sluszna decyzja!
Najnowsze komentarze (686)
luna
7 lat temu
O plci decyduje BOG, a Pana Boga sie NIE POPRAWIA! Osobnik posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast osobnik z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – jest i bedzie zawsze płci męskiej.I zaden dokument zadu ani podpis sedziego nie zmieni ! Biedronka nigdy nie bedzie koniem chocby miala 10 dokumentow z sadu o zmianie plci!
gość
7 lat temu
Beata Szydło pokazała swoją knajpę i chleje w biały dzień piwsko,paragon opiewa na kwotę ponad 3 tys.jak to ma się do tego co obiecuje górnikom łupić nas będzie po kieszeni i nie na takie kwoty to dopiero skandal,bo zamiast zamknąć nierentowne kopalnie pompować będzie naszą kasę,obiecała Dudzie związkowemu nie zamykać kopalń
gość
7 lat temu
grodzki ty szkarado zamilcz polacy cie nie akceptuja
gość
7 lat temu
Kuźwa Krzysiek, zdejm te kieckę i pokaż czyś chłop czy baba!
polonia na za...
7 lat temu
kto ty jestes , ni to ryba ni kandyba , po prostu paskuctwo ,
gość
7 lat temu
Czekam na rozliczenie przez PiS złodziei, oszustów, pedofili.
gość
7 lat temu
Powiedzcie mi gdzie chodzi sikać ten zb...ek przebrany za babę ?
gość
7 lat temu
Nareszcie koniec HOMOTERRORU !
gość
7 lat temu
Może to w końcu krok w kierunku NORMALNOŚCI!!!
grodzki
7 lat temu
Krzysiek zamknie się w domu i będzie dalej glinkę kopał.
gość
7 lat temu
Cztery lata były czarne przez zasiadanie w ławach polskiego parlamentu przez takie coś
gość
7 lat temu
Jak to coś może krytykować kogo kogokolwiek
gość
7 lat temu
Panie Prezydencie gratuluję .Brawo w końcu ktoś robi porządek pokoleniowy
Rachmistrz
7 lat temu
Bęgowski oszust próbuje wyłudzić wcześniejszą emeryturę, udając babę Grodzką (wyjątkowo brzydką zresztą)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie