Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jan Hartman: "Ukłony dla Dody! Zrobiła coś ważnego dla Polski"

361
Podziel się:

"W Izraelu by jej nie skazano! Dziękuję Pani za zaangażowanie i trud w obronie standardów demokratycznego państwa prawnego i wolności słowa!"

Jan Hartman: "Ukłony dla Dody! Zrobiła coś ważnego dla Polski"

Jan Hartman zaczął karierę w telewizji dzięki zaangażowaniu w politykę i wypowiedziom na kontrowersyjne tematy. Zainteresowanie mediów podtrzymuje dzięki częstym występom w TVN24. Niedawno wziął w obronę Michała Witkowskiego krytykowanego za czapkę z symbolem SS, a kilka dni temu skomplementował wygląd księdza Krzysztofa Charamsy.

Na swoim blogu w serwisie Polityki chwali tym razem Dodę. Piosenkarka właśnie przegrała proces przed Trybunałem Konstytucyjnym, który uznał jej słowa o Biblii i palących zioła apostołach za obrazę uczuć religijnych (zobacz: Trybunał Konstytucyjny uznał Dodę winną obrazy uczuć religijnych!). Podczas gdy Doda chce już skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Hartman ocenia, że zrobiła coś ważnego dla Polski, bo od lat walczy przed sądami o wolność słowa.

Dorota Rabczewska zrobiła coś ważnego dla Polski, ale środowiska demokratyczne jakoś nie spieszą się z podziękowaniami - pisze filozof. Skoro tak, to sam wyjdę z trzeciego szeregu, stanę na środku i powiem: dziękuję Pani za zaangażowanie i trud w obronie standardów demokratycznego państwa prawnego, wolności słowa i ekspresji.

Wracając do wyczynu Dody. Być może przegrała sprawę przed Trybunałem Konstytucyjnym. Być może słynny art. 196 kk, penalizujący bluźnierstwo, infantylnie i przewrotnie kamuflowane psychologicznym terminem „uczucia religijne”, jest zgodny z polską konstytucją. Tym gorzej jednak dla konstytucji. Jest to zresztą konstytucja państwa półwyznaniowego, w poniżający dla Polaków sposób uprzywilejowująca Kościół katolicki poprzez nakaz regulowania stosunków państwo-kościół konkordatem i jednoznacznie ograniczająca suwerenność państwa poprzez ten sam nakaz.

Art. 196 traktowany dosłownie wydaje się niegroźny. Żeby go naruszyć, trzeba by odtańczyć nago perwersyjny taniec w kościele albo publicznie napluć na krzyż. Doda z całą oczywistością nie złamała prawa, bo biblia nie jest w katolicyzmie przedmiotem czci religijnej. Nie jest bowiem obiektem fizycznym, w związku z którym wykonuje się rytuał. Inaczej jest w judaizmie, lecz w Izraelu Dody by nie skazano za jej słowa, jako że w tej religii zapalczywa dyskusja, pełna emocji i niesłychanych argumentów, wytaczanych na serio lub na próbę, jest kanwą całej tradycji i codziennej praktyki. Można jak najbardziej dostać po łbie od rabina, ale rabin nie czuje potrzeby, aby posiłkować się prokuraturą w wymierzaniu kar wiernym-bluźniercom. Za to słowa niewiernych w ogóle go nie interesują. Inny system, że tak powiem.

KOMENTARZE
(361)
gość
7 lat temu
To ją sobie weźcie my za nią płakać nie będziemy !!!!!!!!!
Gość
7 lat temu
Nie mogę słuchać farmazownow, które wygaduje ten lewak.
gość
7 lat temu
aaa to ten ż*d, ktory wysmazyl artykulik, ze Europa powinna wpuszczac setki tysiecy muzulmanow....tylkozapomnial ze prezente Izraela powiedzial ze do izarela nie wpusci zadnego bo to terroysci potencjalni......No tak zydom zalezy aby zniszczyc chrzescijanstwo, maja w tym interes
Gość
7 lat temu
Doda istnieje tylko na Pudelku-ile wam placi?
Gość
7 lat temu
Ten Pan ostatnio za duzo mowi... glupot niestety.
Najnowsze komentarze (361)
gość
5 lata temu
Doda jest już skończona (po tym jak pokazała d... Prezydentowi na gali Superexpresu)
PULASZ
7 lat temu
Ten funkcjonariusz z Czerskiej 4 jest już nawet tutaj...
gość
7 lat temu
czlowieku jestes okropny nie chcemy cie sluchac
gość
7 lat temu
to jedz do izraela panie psorze.
asw
7 lat temu
Dno że disco Polo to Nobel przy tych idiotach
gość
7 lat temu
matka nie powinna byc z jej dumna cala doda
gość
7 lat temu
zapominacie że to jakiś ż***k wymyślił że jest synem "boga" a jego matka "dziewicą" :-) modlicie się o łaskę do żyda !!! ż***i maja kiepełe do interesów :-) na 47 polskich arcybiskupów i biskupów tylko 7 ( słownie siedmiu) jest narodowości polskiej !!!! trzech ukraińców dwóch niemców a 35 jest narodowości żydowskiej !!!!! żydzi rządzą Polską ( i światem) poczytajcie to
gość
7 lat temu
nie można nazywać oszustów oszustami ??? przecież kościół katolicki oszukuje ludzi z pełną premedytacją że istnieje jakis "bóg" czego nikt nie może udowodnic !!!! boga żadnego nie ma !!! ale pod tym pretekstem istnieje organizacja wykorzystujaca ludzi !!! to powinno byc karane a "kościoły" zdelegalizowane !!!! pławia sie w bogactwie i nie płacą podatków !!!
gość
7 lat temu
Stanisław Staszic, autor pracy „O przyczynach szkodliwości Żydów” zarzucał Żydom że: wyniszczają rolnictwo, włościan i mieszczan odbierając Polakom własność, (str.5) „tamują w narodzie wzrost przemysłu, rękodzieła, fabryk i rzemiosła”, uniemożliwiają powstanie polskiej klasy średniej co prowadzi do zablokowania postępu i rozwoju dobrobytu w Polsce. Zdaniem Staszica Żydzi z zmonopolizowali handel, dzięki czemu niszczyli rodzący się polski przemysł, handel i rzemiosło (co miało na celu zachowanie monopolu Żydów w tych dziedzinach). Destruktywna działalność Żydów wynikała z tego że Żydzi zajmowali się tylko tym co dawało im szybki, duży i łatwy zarobek (80% Żydów zajmowało się szynkarstwem a 20% handlem lub rzemiosłem). Według Staszica Żydzi nic nie tworzyli, pasożytowali na innych i prowadzili działalność przestępczą, niszczą Polskę i Polaków, przynosili nędze i zepsucie. Żydzi szkodzili Polakom też tym że zmonopolizowali obrót kapitału, po czym uniemożliwiali niezbędny dla inwestycji i budowy dobrobytu obrót kapitałem, uniemożliwiali inwestycje w komunikacje. Żydzi byli więc barierą w rozwoju gospodarczym i budowie dobrobytu, przyczyną bankructw i nędzy Polaków. Według autora „O szkodliwości Żydów” (str.28) „Żydostwo nasze wsie uboży, a nasze miasta smrodem napycha”.
gość
7 lat temu
pl.wikipedia.org/wiki/B%E2%80%99nai_B%E2%80%99rith_(Polska) I kto jest tam wiceprzewodniczacym
gość
7 lat temu
Co to za DNO moralne ten człowiek?
gość
7 lat temu
popieram ją !!!!!!!
gość
7 lat temu
Hartman już dawno odleciał na wyspe zwaną "AntyPolska" Jego felietony to w zasadzie nieprzerwany ciąg narzekań na wszystko, co polskie i/lub chrześcijańskie i t**a niby ironia. Nie wiem, czemu Polityka jeszcze hoduje tego pseudointelektualistę.
gość
7 lat temu
Hartman pobzykaj troche dodzine to sie uspokoisz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie