Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lizut z Rock Radia: "ZELNIK KŁAMIE! Nic nie było dogrywane!"

464
Podziel się:

Kolega Wojewódzkiego udostępnił całe nagranie rozmowy z aktorem. "Kontekst, w jakim pan Zelnik mówił o swoich kolegach, jest jasny".

Lizut z Rock Radia: "ZELNIK KŁAMIE! Nic nie było dogrywane!"

Jerzy Zelnik padł ofiarą radiowego dowcipu dziennikarzy Rock Radia. Aktor, który od lat otwarcie popiera PiS, został poproszony o doniesienie na "antysystemowych" kolegów z branży, których chciałby "wysłać na wcześniejszą emeryturę". Zelnik od razu wymienił prezesa ZASP-u Olgierda Łukaszewicza oraz aktora Artura Barcisia.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, odtwórca roli Faraona zaczął się bronić. Zapewnia, że nagranie zostało zmanipulowane. Nazywa metody dziennikarzy radia "ubeckimi". Twierdzi też, że rozmowa dotyczyła projektu prezydenta Andrzeja Dudy na temat wcześniejszego wieku emerytalnego. Nie wyjaśnił, co miał z tym wspólnego Artur Barciś.

Po tych wypowiedziach rozpętała się burza. Redaktor naczelny Rock Radia, Mikołaj Lizut, zapewnia, że stacja opublikowała całe nagranie rozmowy z aktorem bez dokonywania na niej montażu ani innych manipulacji.

Zelnik kłamie. Nic nie było dogrywane. Stacja na swojej stronie opublikowała nagranie w całości - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Uznał też, że sprawa wymaga dodatkowego komentarza, który opublikował na Facebooku:

Szanowni Państwo, odpowiadając na liczne pytania w sprawie Jerzego Zelnika oświadczam, że nagranie w satyrycznej audycji Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego "Książę i żebrak" nie było zmanipulowane. Żadnych pytań nie dograno po rozmowie. Całość tzw. "surówki" można odsłuchać na stronie www.rockradio.pl. Kontekst, w jakim pan Zelnik mówił o swoich kolegach jest jasny. Bardzo mu współczuję. Kolegom także. Można wiec powiedzieć, że dowcip się udał, choć powiało grozą. Idzie nowe...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(464)
gość
7 lat temu
najgorszy jest fanatyzm. mówię wam.
pytający
7 lat temu
Czy takie prowokacje naprawdę mają sens? 70-letni człowiek odbiera telefon na głośnym dworcu, myśli ze gada z kimś od prezydenta, ledwo słyszy, wdaje się w dyskusję o emeryturach dla artystów, troszkę nie kuma. Dopytywany na siłę, ulega nędznej prowokacji. Nie zdradza przy tym żadnej tajemnicy. Podaje nazwiska osób, o których wiadomo, ze są z "drugiej strony barykady". Mało tego, chce ich zaprosić na dyskusję o emeryturach, która rzekomo ma się odbyć w pałacu, wciąż myśląc ze to główny temat telefonicznej rozmowy. Przytoczone w radiu fragmenty nie oddają tej całości. Nie zgadzam się z Zelnikiem nawet w 1%, mam totalnie odmienne poglądy na świat/życie/politykę. Niemniej, nie podoba mi się taki sposób traktowania ludzi. Wpisuje się on w charakterystyczną dla ostatnich lat atmosferę sztucznie wywołanej wojenki, na której wszelkie brudne chwyty są na porządku dziennym.
gość
7 lat temu
wstyud Panie Zelnik, wstyd...
gość
7 lat temu
Kmioty z Ćwok-radia przekombinowały; narobiły smrodu a teraz na bezczela idą w zapartę, bo wiedzą, że za taki chamski numer będzie kaplica i cała redakcyjka wyleci na bruczek.
gość
7 lat temu
dziki kraj
Najnowsze komentarze (464)
przerażona
7 lat temu
nie wiem czy odbierać teraz zastrzeżone... może niedługo do mnie Wojewódzki zadzwoni poda się za moją koleżankę i zapyta czy lubię jeździć pociągiem ... ja powiem że nie cierpię i mnie nie wpuszczą do składu pociągu,,, i skończę na dworcu ...
gość
7 lat temu
Zelnik to plastuga faraon za pić groszy i nic więcej
gość
7 lat temu
Przesłuchałem te rozmowy telefoniczne. Zelnik owszem wymienia znajomych aktorów, którzy zbliżają się (Barciś) lub przekroczyli wiek emerytalny (Łukaszewicz) i sprawa emerytur będzie ich dotyczyła, ale w żadnym wypadku, co jasno słychać, nie chodzi mu o jakiekolwiek donosicielstwo. A w ostatniej rozmowie wręcz stwierdza, że w końcu żade emerytury aktorom nie są potrzebne, bo oni chcą grać. Generalnie Zelnik mówi o czymś zupełnie innym, zaś kabareciarz od czasu do czasu wtrąca słówko, które niby rozjaśnia całą prawdę, ale tak naprawdę to słówko jest wtrącane w taki sposób, że Zelnik albo go w ogóle nie słyszy (bo jest za głośno w pociągu lub na dworcu), albo nie słyszy, bo go nie rozumie, a nie rozumie, bo mu nie pasuje do kontekstu. Bardzo grubymi nićmi szyta prowokacja i w dodatku nie dowodząca jakiejkolwiek tezy, że niby Zelnik donosi, itp. Wstyd!!!!!!!!!!! A jeszcze masa innych aktorów to komentuje i negatywnie ocenia - na podstawie tekstu, którego nie wysłuchali. Wstyd i oszustwo ze strony prowokatorów
gość
7 lat temu
Zelnik - kapuś. Nie brońcie go
gość
7 lat temu
Lizut jesteś obleśny zewnętrznie i wewnętrznie
Sympatyczka P...
7 lat temu
Sam jesteś świnią.Popieram PO choć nie jestem członkinią.
gość
7 lat temu
Powiatowy - żenua
gość
7 lat temu
Lizut to k****a i faszysta spójrzcie na tą gębę
mira
7 lat temu
Zelnik to katotalibski śmieć.
gość
7 lat temu
Ten pan pasuje do PIS-u !!!!!
gość
7 lat temu
A CO to jest ten Lizut ? Celebryta od siedmiu boleści!!!!!!!
jaro maciar z...
7 lat temu
Potrzebujemy takich ludzi jak Zelnik, bezkompromisowych i szczerych, trzeba usunąć aktywistów PO z życia społecznego Barciś Lukaszewicz
kasia
7 lat temu
Komuchy wciaz rzadza , prowokacja za prowokacja . Zlodzieje wyprzedali nasz kraj . Ludzie znikaja , niewygodni popelniaja samobojtwa lub gina w katasrofie ,I co I nic . Moze wreszcie ktos zrobi z tym porzadek ?
gość
7 lat temu
Panie Zelnik, ale się wygłupiłeś, aż mi pana żal. Szczerze. Pycha wyszła z pana. Telefon z "kancelarii", a pan co? EGO w górę i dawaj na kolegów i to po nazwisku. UUUUUUUUU
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie