Trwa ładowanie...
Przejdź na

Adam Michnik: "Jeżeli Lisa wyrzucą z telewizji, to ma miejsce w Gazecie!"

450
Podziel się

"Zapraszamy cię, Tomku!"

Adam Michnik: "Jeżeli Lisa wyrzucą z telewizji, to ma miejsce w Gazecie!"
bCzKxVxN

Zgodnie z zapowiedzią polityków Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Lis od stycznia zniknie z telewizji publicznej. To pierwszy krok w gruntownej reformie publicznych mediów, którą przeprowadza partia. Niedługo zostanie przegłosowana także nowa ustawa medialna.

Dziennikarz ma dwa miesiące na znalezienie sobie nowej pracy. Jego odejście ze stacji oznacza kłopoty zawodowe także dla jego żony, Hani. Dopóki jej zarobki pozostawały w cieniu gigantycznych kwot, które zarabiał jej mąż, nie przyciągała aż takiej uwagi. Teraz zaś długoletni pracownicy TVP zaczynają zauważać rażące dysproporcje w wynagrodzeniach.

bCzKxVxP

Podczas szukania nowej pracy Lis uruchomił swoje kontakty w USA licząc na to, że któraś z tamtejszych stacji zechce go jako zagranicznego korespondenta z Polski i wschodniej części Europy.

Z pomocą dziennikarzowi postanowił ruszyć redaktor naczelny Gazety Wyborczej, Adam Michnik. Zapowiedział, że redaktor naczelny Newsweeka zawsze może liczyć na pracę w jego firmie. Wczoraj po odebraniu nagrody w studenckim konkursie dziennikarskim MediaTory w kategorii "AuTORytet", powiedział:

Deklaruję, że jeżeli Tomasza Lisa wyrzucą z publicznej telewizji, to w "Gazecie" ma miejsce. Zapraszamy cię, Tomku!

bCzKxVxV

Redaktor Wyborczej odniósł się też do krytyki, która ostatnio spadła na niego i jego dziennik. Zauważył też, że w środowisku dziennikarskim jest dużo osób "kręcących ciałem pod nową władzę".

Skórę mam trochę wygarbowaną - powiedział Michnik. Jak sobie przypomnę, co o mnie wypisywano w 68. roku czy w stanie wojennym, to naprawdę, to co dzisiaj piszą specjaliści od michnikowszyzny i kosmopolityzmu, raczej wzbudza we mnie współczucie. To muszą być jacyś biedni, nieszczęśliwi ludzie, którzy w ten sposób się dowartościowują.

Jak już widzę także w naszym środowisku ludzi, którzy już kręcą ciałem - że tak powiem - pod nową władzę, próbują relatywizować rzeczy niemożliwe do zrelatywizowania, to widzę w tym refleks czasów, które pamiętam dobrze: 68 rok, sierpień 80 roku, stan wojenny, 89 rok. Na tyle tych ludzi jestem człowiekiem nudnym, bo od wielu lat staram się bronić tych samych wartości, często myląc się, ale nie w sensie aksjologii. Czy uda nam się przetrwać w tej chwili to zapowiadane skonfrontowanie się nowej władzy z mediami, to zobaczymy.

bCzKxVxW
bCzKxVxX
bCzKxVyq
KOMENTARZE
(450)
gość
5 lata temu
pasuje tam idealnie
Gość
5 lata temu
Ten sam poziom, nie dziwi mnie to
A
5 lata temu
Jak ja się cieszę, że nasze pieniądze nie będą sponsorowaly oplywania w luksusach tego pseudo dziennikarzyny!
bCzKxVyr
gość
5 lata temu
Ten sam poziom i klasa - czyli jej brak...
gość
5 lata temu
Żadna niespodzinka!
Najnowsze komentarze (450)
gość
4 lata temu
taaa układy układziki..obrzydliwe.. jak nie drzwiami to oknem ble
gość
4 lata temu
To chory oszołom z ręką w klozecie
KS
4 lata temu
Poczytajcie sobie kim był brat i rodzice tego autorytetu moralnego Michnika. On taki sam też pluje na Polskę w tej swojej zasranej pseudo gazecie.
Rem
4 lata temu
Po co wy tu komu jesteście potrzebni?
gość
4 lata temu
aj,aj ......pojadą w duecie do zasłużonego braciszka michnika do szwecji on na nich czeka
gość
4 lata temu
Niezależnie czy lubię LIsa czy kogokolwiek. Ogarnia mnie przerażenie to co się dzieje. Mamy totalitarną władzę, nawet nie jest napisane, że będzie głosowanie ale zostanie przegłosowane. Służby specjalne, Trybunał Konstytucyjny a teraz media. Za chwilę będziemy mieli w Polsce "Folwark zwierzęcy". Z 500zł, które mało kto dostanie, za 6-latków Elbanowskich, za obniżenie wieku emerytalnego który wcale może nam nie przyspieszyć emerytury tracimy wolnoć.
J22
5 lata temu
Michnik niech płaci Lisowi bo to nie nasze pieniądze. Gazeta wyborcza szuka ludzi, którzy są przeciw PIS i Lis pasuje do tego układu. Ciekawe za czyje pieniądze powstała gazeta wyborcza i pod czyje dyktando pracują - może Kaczyńskiego, który na polityce się nie dorobił.
gość
5 lata temu
kolejny przeklety bogacz
bCzKxVyj
gość
5 lata temu
a co oni tu jeszcze robią w tej naszej kochanej Polsce - przecież Izrael na nich czeka,
gość
5 lata temu
ż*d nie da zrobić swojemu krzywdy
v jan
5 lata temu
i co p michnik komorowski na pasach pszejechal zakonnice ,,to pana slowa ,,byl pan tak pewny 200 procentach bylo pewne ze komorowski nie wygra wygorow a co do,, t lisa osoby odpowiedzialne za tak ogromne pesje jemu wyplacane w tp,,powiny isc siedziec bo to jest okradanie podatnikow,,,w Polsce ogram ludzi pracuje cieszko za najnisza krajowa,,,p michnik obudz sie i nie plywaj w oblokach
goryl górski
5 lata temu
gdy skończą się prenumeraty od ministerstw i spółek skarbu państwa to wyborcza zbankrutuje i michnik nie będzie już taki cwany.
Ja
5 lata temu
I bardzo dobrze wypieprzaj resortowy kundla
gość
5 lata temu
Za,apraszam cię To,omku ja,ak ge,generała na wó,wódkę. Po,okażemy gojom je,eszcze gdzie ich mie,ejsce.
...
Następna strona
bCzKxVyL