Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziennikarze TV Republika chcieli wyrzucić reportera Polsatu spod budynku! Wezwali policję

216
Podziel się:

"Twierdzili, że nie wiadomo kim jesteśmy i nasza obecność może być niebezpieczna, choć przyjechaliśmy służbowym oznakowanym autem i miałem w ręku mikrofon Polsatu" - mówi Piotr Witwicki.

Dziennikarze TV Republika chcieli wyrzucić reportera Polsatu spod budynku! Wezwali policję

W polskiej polityce coraz goręcej. Awantura wokół Trybunału Konstytucyjnego, ułaskawienie Mariusza Kamińskiego oraz nocne forsowanie ustaw wywołały zaniepokojenie wielu środowisk. Wczoraj na Marszu w obronie demokracji w Warszawie pojawiło się, według informacji stołecznego ratusza, około 50 tysięcy ludzi. Zobacz: 50 TYSIĘCY ludzi na marszu w obronie demokracji w Warszawie! ZOBACZCIE ZDJĘCIA! Dzisiaj swój marsz zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość.

Najostrzej walczą ze sobą jak zwykle dziennikarze. W piątek wieczorem w siedzibie prawicowej Telewizji Republika pojawić miał się Jarosław Kaczyński. Dziennikarz Polsatu, Piotr Witwicki, opisał na Facebooku incydent, którego był bohaterem - chciał zadać prezesowi PiS-u kilka pytań przed wejściem do budynku, w którym znajduje się siedziba telewizji. Nie tylko mu się to nie udało, ale koledzy po fachu… wezwali policję twierdząc, że ekipa Polsatu "zagraża bezpieczeństwu".

Wczoraj gościem TV Republika był Jarosław Kaczyński. Pojechałem z kamerą Polsatu przed wejście do stacji z nadzieją, że może uda się go nagrać. Na miejscu wchodząc do budynku w którym znajduje się też kilka innych instytucji przywitałem się z ochroną i poinformowałem po co przyjechaliśmy. Wpuszczono nas na parking i czekaliśmy na przyjazd Jarosława Kaczyńskiego. Od razu z budynku wyszli przedstawiciele TV Republika, którzy poinformowali nas o tym, że mamy opuścić teren i wezwali ochronę. Ochrona stwierdziła, że możemy być w tym miejscu i nie może nas wyprosić z parkingu póki po prostu sobie stoimy z operatorem i w dodatku niespecjalnie robimy coś złego. W tej sytuacji TV Republika wezwała policję, którą poinformowano, że nie wiadomo kim jesteśmy i nasza obecność może być niebezpieczna. Nie było wiadomo, kim jesteśmy choć przyjechaliśmy służbowym oznakowanym autem, miałem w ręku mikrofon Polsatu, wszystkim się przedstawiałem i mówiłem skąd jestem, a dziennikarze z którymi rozmawiałem w jakiejś części po prostu mnie kojarzą. W tym czasie przyjechał Jarosław Kaczyński i nie odpowiedział na pytania, które mu zadawałem. Moja praca się skończyła - wspomina Witwicki. Porozmawialiśmy jeszcze z policją, która była dość mocno rozbawiona skalą problemu jaką się zajmują. Przyszedł też pan z ochrony, który powiedział, że rozmawiał z administratorem i w zasadzie, to jakbyśmy chcieli, to możemy dalej być. W tej sprawie ciekawe jest w zasadzie jedno. Ci sami dziennikarze, którzy przepędzali nas, wzywali ochronę i policję sami stoją często przed Radiem Zet, Polsatem, TVN czy Telewizją Publiczną, by nagrać polityków. I mam nadzieję, że nigdy nikt ich nie będzie przepędzał, bo to naprawdę byłoby nie fair. W końcu wszyscy jesteśmy dziennikarzami, w jakiejś części się znamy i przynajmniej dotąd zawsze sobie pomagaliśmy.

TOK FM dodaje, że w pewnym momencie "do akcji" wkroczył dziennikarz TV Republika, Michał Rachoń, który wyskoczył przez okno (!) i zaczął przeganiać ekipę Polsatu. My jesteśmy właścicielami, nie życzymy sobie - mówił.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(216)
gość
7 lat temu
nie uciekać tylko walczyć z tym bydłem bo inaczej nigdy nie wygramy!
gość
7 lat temu
Chyba czas uciekać z tego kraju.
Gość
7 lat temu
Znowu marnuje czas na pudelku...
gość
7 lat temu
Teraz to dopiero ludzie się wkurzą. Kaczyński ciągle obraża
gość
7 lat temu
PiSis zrujnuje ten kraj ! Inwestorzy już uciekają z polski, jesteśmy stratni na obligacjach. Dopiero po miesiącu rządzenia. Czeka nas apokalipsa, jeszcze będziecie tęsknić za skompromitowaną Platformą !
Najnowsze komentarze (216)
ja
6 lat temu
rachoń to papier toaletowy piudy
Znafca
7 lat temu
KONKURENCYJNE MAFIE ZWYKLE SIĘ NIE LUBIĄ.
gość
7 lat temu
Tech Rachoń, to ma twarz....jakąś dziwną. no i ten wzrok..
gość
7 lat temu
nie raz trafię na tę dziwną stację w TV i od razu wypad. same psycholem tam jadą na tę nieszczęsną Polskę
gość
7 lat temu
Brawo panie Michale,jest pan super gosc !!!
gość
7 lat temu
I tak będzie, a będzie jeszcze gorzej będą się zastawić terroryzmem, wszystko na to wskazuje. proponuje bojkot niech robią co chcą i tak nie zaradzimy, nie rozmawiać nie dyskutować nie zapraszać
jarKo
7 lat temu
"tvp srapublika" jest nieoglądalna, to "sprawa smaku" ... nie wiem co oni lansują, ale są tak fatalnie niesmaczni, że niech ich diabli porwą!
Obeznany
7 lat temu
Dla niezorientowanych: to to jest ten kolo, co posuwa tę panią, co wcześniej dawała d**y"ipeenowi " kurtyce, za co mąż jej (profesor) złożył pozew rozwodowy. ta pani obchamiałą Kukiza w słynnym wywiadzie w tvp srapublika.
gość
7 lat temu
Jeśli społeczeństwo (ono), to SAMO, nie "same". Same to SPOŁECZEŃSTWA. W liczbie mnogiej. Tak, jak nie mówi się "te dziecko", tylko "to dziecko".
gość
7 lat temu
A co chcesz wygrać?
gość
7 lat temu
Najgorsza szmatława ,propaganda Pis bez cienia polotu to tzw TV Republika.
gość
7 lat temu
Tą PIS-owską telewizję powinny zlikwidować, kompletne dno, co oni maja za program ??? Kto takie barachło ogląda, szkoda kasy na dziwolągów myślących inaczej !!!
gość
7 lat temu
te przekręty i afery to robota pisiorów - ciekawe , że sprawa skoków jakoś nikogo nie zajmuje
gość
7 lat temu
BRAWO REPUBLIKA!!! WALCZYC Z TYM BYDŁEM TRZEBA
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie