Trwa ładowanie...
Przejdź na

Papież pozwolił na antykoncepcję w krajach zagrożonych wirusem Zika!

271
Podziel się:

"Unikanie ciąży nie jest absolutnym złem" - powiedział w Meksyku. To przełom w Kościele Katolickim.

Papież pozwolił na antykoncepcję w krajach zagrożonych wirusem Zika!
bESrqcol

W Ameryce Południowej od maja 2015 roku zakażonych wirusem Zika zostało już 1,5 miliona osób. Choroba u dzieci i dorosłych przebiega zwykle łagodnie, pojawia się jedynie gorączka i wysypka. Jednak dla nienarodzonych dzieci w łonie matki wywołana wirusem mikrocefalia jest wyjątkowo niebezpieczna. Powoduje u nich poważne uszkodzenie mózgu. Dzieci rodzą się z bardzo małą głową oraz mózgiem. Większość z nich nie dożyje do drugich urodzin. Pozostałe będą wymagały nieustannej opieki do końca życia.

Z tego powodu w obawie przed urodzeniem dziecka z mikrocefalią wiele kobiet w Ameryce Południowej decyduje się na aborcje. Przedstawiciele latynoskiego kościoła katolickiego mocno krytykują je za przerywanie ciąży, a nawet za stosowanie antykoncepcji. Sprawę skomentował papież Franciszek, który ogłosił, że w obliczu epidemii groźnego wirusa antykoncepcja jest uzasadniona jako "mniejsze zło". Kobiety z krajów, w których wykryto wirus otrzymały przyzwolenie na stosowanie antykoncepcji.

Unikanie ciąży nie jest absolutnym złem - powiedział papież podczas wizyty w Meksyku. Dodał jednak, że groźba zarażeniem zika jest szczególnym przypadkiem, w którym antykoncepcja jest przez Kościół usprawiedliwiona.

bESrqcon

Papież w trakcie konferencji prasowej na pokładzie samolotu dodał również, że włoży wiele wysiłku w usunięcie pedofilii z Kościoła. Zdaniem Franciszka "ksiądz dopuszczający się pedofilii dokonuje diabolicznego aktu i niszczy dziecko".

bESrqcot
bESrqcoO
KOMENTARZE
(271)
gość
6 lat temu
Zaraz mu Terlikowski wytłumaczy, że się myli:D
Gość
6 lat temu
Mądry papież :*
gość
6 lat temu
Franciszek jest naprawdę spoko. Wreszcie ktoś otwarty i normalnie myślący w kościele
bESrqcoP
fAnka
6 lat temu
Papież Franciszek jest naprawdę fajny :) Widać lepsze podejście do ludzi. Lubię Go!
krk87
6 lat temu
ten papież jest fenomenalny tylko taki człowiek może przyciągnąć ludzi do kościoła jest po prostu ludzki BRAWO naprawde
Najnowsze komentarze (271)
GośćMBM
6 lat temu
Fałszywy Prorok w akcji.
gość
6 lat temu
a kogo to obchodzi czy on pozwala. Ludzie wy sie k****y sluchacie co macie z zyciem robic? kim on jest, bogiem?
gość
6 lat temu
Małogłowie u noworodków w Brazylii nie jest efektem wirusa Zika!!! To ściema powtarzana przez masowe media, żeby ukryć fakt, że liczba przypadków małogłowia wzrosła gwałtownie po tym jak do wody pitnej w stanie Pernambuco zaczęto dodawać środek chemiczny (produkowany przez filię firmy M0NSANT0!) który to jest inhibitorem wzrostu i w zamyśle miał powstrzymać rozmnażanie się komarów roznoszących Zikę, a spowodował masowe deformacje płodów na tym terenie. Więcej info: forum.gazeta.pl/forum/w,17007,160370860,160370860,To_nie_wirus_Zika_jest_przyczyna_maloglowia_Bra_.html
gość
6 lat temu
no wprost niesamowite!! powiedział to,co wiedzą WSZYSCY, co jest logiczne i oczywiste a wszyscy piszą " niesamowity człowiek", "mądry papież". co za kraj.tępota i zacofanie.ameryki nie odkrył!! ludzie, ocknijcie się
Gość
6 lat temu
S********j
tesa
6 lat temu
a mi to wszystko sie nie podoba....u Boga tak jest tak nie jest nie, nie ma pomiedzy lub mniejsze zlo , zlo jest zlo.
Marcin
6 lat temu
Już od dawna jestem pod wielkim wrażeniem tego człowieka ! A teraz tylko mnie w tym utwierdził.
gość
6 lat temu
hmmm... a ochrona przed HIV to już antykoncepcji nie usprawiedliwia?
bESrqcoH
gość
6 lat temu
Co to znaczy pozwolił ? Łaskę komuś robi? To nie on będzie potem wychowywał te chore dzieci.Kazda matka powinna mieć prawo do podjęcia takiej decyzji bez "pozwolenia" od papieża .To w końcu jej dziecko!!
gość
6 lat temu
nom. swieta kremowka santo subito NIGDY nie wypowiedzialby takiego zdania. chytry kraczan z kalkuty to najchetniej sam by zniszczyl wszelkie srodki antykoncepcyjne. ale to tylko swieci do ktorych sie modlicie o to by odrosly wam konczyny.
gość
6 lat temu
mądrze mówi
gość
6 lat temu
no to sie udało, nawet Papiez dał sie nabrac unpopulistom na ZIKE
gość
6 lat temu
Dokladnie dobro jest najwazniejsze, by czynic dobro innym brew zasadom.
Gość
6 lat temu
Wlasnie to przeczytalam.wierzyc sie nie chce..ale ten narod z pewnoscia to robi bo to pop*****lency sa.Boze zakoncz ten chory swiat .!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESrqcpA
bESrqcpB
bESrqcpC
bESrqcpD
bESrqcpE
bESrqcpj