Trwa ładowanie...
Przejdź na

Monika Brodka o całkowitym zakazie aborcji: "Śnimy zły sen"

402
Podziel się:

Dziś w całej Polsce odbędą się protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy. Do udziału w nich zachęca Magdalena Cielecka.

Monika Brodka o całkowitym zakazie aborcji: "Śnimy zły sen"
bETcYRtx

Dziś w kościołach katolickich w całej Polsce odczytano kontrowersyjny list biskupów, nawołujący do zaostrzenia ustawy o planowaniu rodziny i całkowitego zakazania przerywania ciąży. Zbiegł się on w czasie z zapowiedziami złożenia przez środowiska pro-life obywatelskiego projektu ustawy, który może trafić do sejmu już w czerwcu. Wprowadza on nieznany medycynie termin "dziecka poczętego", którym jest "człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej". Dla kobiet, które przerwą ciążę lub stracą ją w wyniku poronienia, przewidziana jest kara do 5 lat więzienia. W praktyce oznacza to możliwość ścigania przez prokuratura każdego poronienia... Kobiety będą też zmuszone do rodzenia dzieci śmiertelnie chorych i poczętych w wyniku gwałtu i kazirodztwa.

Sprawa ta wywołuje ogromne kontrowersje. Na Facebooku powstała grupa Dziewuchy dziewuchom, która w ciągu kilku dni zebrała ponad 45 tysięcy członków, nie tylko kobiet. Na dzisiaj, na godzinę 14., w całej Polsce zaplanowano marsze protestacyjne przeciwko polityce rządu, którego premier, Beata Szydło, zapowiedziała poparcie dla zaostrzenia ustawy i zakazanie przerywania ciąży. Największy protest odbędzie się pod Sejmem.

Głos w sprawie zabiera coraz więcej celebrytów. Karolina Korwin-Piotrowska w rozmowie z nami stwierdziła, że zmiana prawa to "horror", a do zachowania kompromisu obecnej ustawy nawoływała w 2009 roku Maria Kaczyńska. Zobacz: Korwin-Piotrowska o nowej ustawie aborcyjnej: "To horror, który cofa nas do średniowiecza"

bETcYRtz

Na Facebooku popularność zdobywają zdjęcia profilowe z macicą "zwijającą się" w wyciągnięty środkowy palec. Dziś rano zamieściła je Monika Brodka, podpisując: Ach jak dobrze być kobietą ! Śnimy zły sen... Magdalena Cielecka apeluje z kolei o obecność na dzisiejszych marszach: dziewczyny! baby! laski! panie! kobiety! mamy! córki! babcie! przyjaciółki! koleżanki i rywalki! i wszyscy panowie, którzy nas szanują, CHODŹCIE!!! dziś 14.00 w wielu miastach w Polsce!

bETcYRtF
bETcYRua
KOMENTARZE
(402)
gość
6 lat temu
Niedługo zabiorą kobietom prawo do orgazmu i każą chodzic w burkach!!!!!
Gość
6 lat temu
Skandal, a co bedzie z ciążami poza macicznymi? Beda patrzeć jak kobieta umiera?
Gość
6 lat temu
Niech księżulki zajmą się sobą ,a nie macicami. Ciekawe czy jeden z drugim urodziłby dziecko z gwałtu albo bardzo chore.
bETcYRub
gość
6 lat temu
To wstyd! Co sejm robi z naszym krajem!
gość
6 lat temu
Uważam że każda kobieta powinna mieć prawo decyzji a nie zeby ktos ża nią decydował.
Najnowsze komentarze (402)
gość
5 lata temu
Wielu z tych walczących o ochronę życia poczętego, walczy też o prawo posiadania broni. Czyżby chcieli przykładać ją do głowy kobietom? A jednak kręci ich zabijanie życia poczętego, tyle że wolą to zrobić własnymi rękoma? Schowajcie frazesy i popatrzcie w lustra.
Mafia
6 lat temu
Nie martwcie sie Panie jest przeciek informaci w kazdych biurach podruzy beda organizowane wyjazdy przez Rydzyka na usuwanie ciazy-pod chaslem Rydzykomafia:od 80lat wyjazd co laska ale nie miej niz1500zl,a dzieci do 10 lat znizka +500
Lulu
6 lat temu
Gardzę ludźmi którzy stosują aborcję z różnych pobudek oprócz wymuszonych niezbędną koniecznością bo to są ludzie pozbawieni wyższych cech ludzkich ale też gardzę ludźmi którzy próbują prawnie narzucać innym swoje zdanie i wizje na ten temat.Każdy ma prawo do własnych przemyśleń i każdy odpowiada za swoje czyny w tym względzie we własnym sumieniu i jeśli tego sumienia nie ma to jego sprawa i jego sprawą jest brak w sobie tego sumienia i cech ludzkich a nie ludzi sprawujących aktualnie władzę.
gość
6 lat temu
ani Brodka ani Cielecka nie mają dzieci, bo mają do tego prawo
gość
6 lat temu
Ja się wstydzę za te twarze kobiet i zastanawiam sę co się z tym narodem dzieje gdzie zasady wstyd wstyd żenada
gość
6 lat temu
cielecka bezdzietna szczesliwa?.... dokonala wyboru....
gość
6 lat temu
uprawiajcie seks z mężem to nie będzie tematu aborcji, proste !!!!
gość
6 lat temu
Feministki - prymitywne baby. To jest tak prostackie, że aż wstyd to komentować. Potem wyjdą, by żądać in vitro... Feministkom dedykuję piosenkę zespołu Zacier - "Najpierw żem Józkowi na bani dała, potem żem się z tego wyskrobać chciała, ale służba zdrowia mię odmówiła, do traumy jeszcze poruta dołączyła"
bETcYRtT
gość
6 lat temu
nie słucham BRODKI i nie oglądam CIELECKIEJ , bo piszą GŁUPOTY !!!!
Mimo wszystko...
6 lat temu
Szkoda ze za niektórych nie zadecydowala mama. Nie pieprzyliby głupot. Może mama też nie chciała takiego przyglupa tylko czasy inne .a tak wyskrobalaby i nie byloby komentarzy na pudelku
Post mortem
6 lat temu
Dziecko się kocha bezwarunkowo. To najpiękniejsze uczucie. Nie ma piękniejszego. Nawet jak jest chore. A jak was szlag trafi w wypadku i będziecie jarzyna, to co , do gazu z wami .
Po prostu mam...
6 lat temu
Chyba nikt tu nie ma dzieci. Moje nie powinno być zdrowe a jest. I co ,szkoda że nie usunięte? Jak byłam młodsza, tez krzyczalam, ale nabralam pokory.
gość
6 lat temu
Ciekawe, że najwięcej mają do powiedzenia bezdzietne
gość
6 lat temu
A moze tego dziecka nienarodzonego przydaloby sie zapytac czy chcialo by umrzec dobrze rzad robi bo za niedlugo w Polsce kazdy bedzie mordowal kradl i robil co mu sie zywnie podoba!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETcYRuM
bETcYRuN
bETcYRuO
bETcYRuP
bETcYRuQ
bETcYRuv