Trwa ładowanie...
Przejdź na

Papież Franciszek: "Upoważniam wszystkich kapłanów do rozgrzeszenia z grzechu aborcji"

627
Podziel się:

"Wiem, że jest to dramat egzystencjalny i moralny" – pisze o kobietach, które zdecydowały się na usunięcie ciąży. Co na to polscy biskupi?

Papież Franciszek: "Upoważniam wszystkich kapłanów do rozgrzeszenia z grzechu aborcji"

Podczas gdy w Polsce arcybiskupi postulują o maksymalne zradykalizowanie ustawy aborcyjnej, zupełnie inna postawę prezentuje papież Franciszek. Głowa Kościoła Katolickiego nie popiera aborcji, ale nawołuje do okazania miłosierdzia kobietom, które jej dokonały i zrozumiały swój błąd. W opublikowanym we wtorek przez Watykan liście do organizatora obchodów Roku Świętego Miłosierdzia - przewodniczącego arcybiskupa Rino Fisichelli – papież pisze o "zmodyfikowanym stosunku do życia" i rozpowszechnieniu mentalności, która "doprowadziła do utraty należytej wrażliwości indywidualnej i społecznej na kwestię przyjmowania nowego życia".

Dramat aborcji przeżywany jest przez niektóre osoby ze świadomością powierzchowną, jakby niemal nie zdawały sobie sprawy z tego, jak wielkim złem jest ten akt. Wiele innych natomiast, choć przeżywa ten moment jako porażkę, uważa, że nie mają innej drogi. Dobrze znam uwarunkowania, które doprowadziły je do podjęcia tej decyzji. Wiem, że jest to dramat egzystencjalny i moralny – czytamy w liście Franciszka.

Z tego powodu postanowiłem, mimo wszelkich przeciwnych rozporządzeń, upoważnić wszystkich kapłanów w Roku Jubileuszowym do rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie – dodaje głowa Kościoła Katolickiego.

Ciekawe, jak Tomasz Terlikowski wyjaśni na Twitterze, że papież się myli, albo zinterpretuje jego słowa pod własną tezę. Robił to już w przeszłości.

KOMENTARZE
(627)
gość
6 lat temu
No proszę. Czyżby doszły Go słuchy o tym co się wyprawia w Polsce? Czyżby to był pstryczek w kierunku polskich pseudo duchownych? Nieźle.
truth
6 lat temu
Papież PRZESTRZEGA przed aborcją i chce jej zakazu! Aborcja = ODEJŚCIE od Kościoła. Jednak z powodu miłsierdzia, papież zezwala NA ROK udzielania rozgrzeszenia w każdym konfesjonale. Tylko JANUSZE i GRAŻYNY mogą uzwanawać cytowany artykuł za przyzwolenie na aborcję!
Gość
6 lat temu
Ma rację. Kobieta która decyduje się na taki krok nie robi tego od tak ! Robi to tak na prawde dla dobra tego (dziecka)
gość
6 lat temu
Polscy biskupy rozgrzeszają tylko siebie.
Adamo014
6 lat temu
I to jest papież! A nie nasi kosmici
Najnowsze komentarze (627)
Gość
5 lata temu
Zgadzam się, kiedyś ktoś powiedzial że, gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę to byłaby ona sakramentem
gość
6 lat temu
Z niektórych waszych wypowiedzi wynika, jakby Papież był za aborcją I Franciszek, i nasi są przeciw aborcji.
gość
6 lat temu
Nie rozumiem jak przedstawiciel Boga na ziemi może mówić o rozgrzeszeniu. Każdy zna przykazanie NIE ZABIJAJ!!! Jeśli przyszła matka nie chce swojego dziecka, które pochodzi z gwałtu to je oddaj. To dziecko nie jest niczemu winne. Jestem wierząca i dziwi mnie bardzo, że papież mówi o rozgrzeszaniu tak podłej decyzji. Uważa się za ważniejszego i mądrzejszego od Boga. Jeśli kobieta chce pozbyć się swojego dziecka to jej decyzja czy chce żyć w grzechu czy nie. DZIWNE TO WSZYSTKO!
gość
6 lat temu
a dlaczego nie mówi się w ogóle o tym, że facet - partner kobiety, która dokonuje aborcji, zezwalając na nią, popełnia ten sam grzech?! kiedy ci faceci w czarnych sukienkach przestaną wreszcie na każdym kroku napiętnować kobiety, a popatrzą szerzej na sprawę, dostrzegając w tym grzechu również rolę mężczyzny, który często kobietę porzuca, ma gdzieś, zostawia samą z problemem, albo po prostu namawia lub zgadza się na aborcję?
gość
6 lat temu
Brawo Franciszek. kolejny pstryczek w ciemnogrodowy episkopat!
gość
6 lat temu
Ten p***c rozwali kościół. Po to go wybrali.
gość
6 lat temu
W porzadku, tyle, ze nie ma na calym swiecie czlowieka, ktory moze wypowiadac sie w imieniu Boga. Zwyczajnie nie ma i niech pan Franciszek nie sieje tej nienormalnej propagandy.
bm
6 lat temu
no I dobrze,czlowiek bladzi,ma prawo do poprawy,..a rodzic dzieci jak kroliki?po co ,jakas selekcja potrzebna...trudno takie zycie
gość
6 lat temu
kościół niech się pierwsze wyspowiada za zbrodnie przeciwko ludzkości pedofilie i wszystkie bezeceństwa jakich dokonywał i dokonuje nadal !!
gość
6 lat temu
a nasi madrzejsi niz sam Papież,
gość
6 lat temu
Normalnie myslący człowiek,tylko naszym księżom nie wygodny bo mówi im,że kasa im nie potrzebna
lewanu
6 lat temu
Ciekawe. Papiez mówi jedno,a biskupi polscy coś przeciwnego..Wiec kto tu ma głos decydujący?
gość
6 lat temu
Wreszcie myslacy k****a , a kler w Polsce i tak zrobi po swojemu! Wladzy im sie chce, a nie zrozumienia dla kobiet...skurczy byki rozleniwione!
Gość
6 lat temu
GKS dgh
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie