Trwa ładowanie...
Przejdź na

Racewicz: "Paweł wymyślił "Polaka małego", przedszkole patriotyczne. Bez grama ksenofobii i nacjonalizmu"

125
Podziel się:

Zwolniona z "Panoramy" dziennikarka chciałaby otworzyć prywatną placówkę ze specjalnym programem nauczania. "To miał być plan na emeryturę".

Racewicz: "Paweł wymyślił "Polaka małego", przedszkole patriotyczne. Bez grama ksenofobii i nacjonalizmu"

Mąż Joanny Racewicz, porucznik Biura Ochrony Rządu Paweł Janeczek, zginął ponad sześć lat temu w katastrofie polskiego TU-154 M pod Smoleńskiem. Ich syn, Igor, miał wtedy dwa lata. To smutne doświadczenie nie ochroniło jednak dziennikarki przed "dobrą zmianą", realizowaną w Telewizji Polskiej rękoma Jacka Kurskiego. Jak wspomina, zwolnienie jej z Panoramy przeprowadzono wyjątkowo perfidnie. Zobacz: Racewicz o zwolnieniu z TVP: "Dowiedziałam się na dwie godziny przed wejściem na antenę. Maczeta wygrywa z rozmową"

W wywiadzie dla Twojego Stylu Racewicz wraca również do pomysłu założenia "przedszkola patriotycznego", które było wielkim marzeniem Janeczka.

Ostatnio wrócił do mnie ten pomysł. "Polaka małego" wymyślił Paweł. To miał być plan na emeryturę. Przedszkole patriotyczne, które miało uczyć dobrze pojętej miłości do ojczyzny - tłumaczy Racewicz. Bez grama nacjonalizmu i ksenofobii, z daleka od groźnych haseł i niechęci do "obcych". Marzyło mu się miejsce, w którym dzieci byłyby uczone rozmawiania ze sobą, a nie okładania się kijami. Być może to zadanie dla mnie. Nie wiem, czy umiałabym je wykonać. Ale myślę, że nawet gdyby coś mi nie wyszło, Paweł by mi wybaczył. On mówił: "Nie udało się? Trudno, będzie nieudane".

**

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(125)
gość
7 lat temu
Pani Joanno, proszę się już nie krzywdzić za pomocą medycyny estetycznej :(
Gość
7 lat temu
Nikt jej nie zwolnił. Nie przedluzyli jej umowy. Tekstami o tym, że nie robi się tak kobietom z dziećmi, dyskwalifikuje się jako dziennikarz. Co ona nie wie co się w kraju dzieje???? Ona to jeszcze kasę po mężu ma...
gość
7 lat temu
Ładna to ona była kiedyś zanim zaczęłą się poprawiać. Zwolnienie, bzdura. Miała kontrakt terminowy którego nie przedłużono. Wydawało się celebrytce że na katastrofie Smoleńskiej dociagnie w TVP do emerytury?
gość
7 lat temu
Jakoś do tej pory Polacy wychowywali dziec***atriotycznie w rodzinach bez specjalnych przedszkoli, a ciągłe żale na zwolnienie w sześć lat po tragedii są żałosne. Ile kobiet w gorszej sytuacji traci pracę i nikt się nad nimi nie użala.
gosc
7 lat temu
Joaśka dajże już spokój.....
Najnowsze komentarze (125)
gość
7 lat temu
czemu ona zakłada taki nos, jest przerażający
gość
7 lat temu
Niech zalozy przedszkole multikulti z nachodzcami. I niech ubogaca jej synka jako pierwszego. Oni lubia takie klimaty, pedofilia zlaszcza z chlopcami. G****a p***a.
gość
7 lat temu
Od razu najlepiej przedszkole dumnego internacjonała jewropejskiego.
gość
7 lat temu
czemu ona zaklada te okropne soczewki.Jest przerazajaca
Makra
7 lat temu
A ta jak zwykle w naturalnych futrach. Co za brzydkie b****o, wspiera zabijanie zwierząt i zdzieranie z nich futer
gość
7 lat temu
niech sprzeda zegarek
gość
7 lat temu
ta znowu,przestane czytac pudla jak bedzie to b****o
Gość
7 lat temu
Chore
gość
7 lat temu
piS i Terlikowscy ci pomogą.
Lutek
7 lat temu
Wygląda pokracznie w tych okularach...
Gość
7 lat temu
Ta kobieta strasznie cierpi , myślę że tęskni za mężem ,sama siebie katuje
gość
7 lat temu
Cały ten artukuł jest to teksty wyjęte z kontekstu Przeczytajcie sobie cały wywiad w Twoim Stylu,wychodzi z niego całkiem fajna babka ;) a o pomysle zakładania przedszkola wspomniała mówiąc o działąlności męża,nie powiedziała ze je otworzy.
gość
7 lat temu
Gdyby od początku była pojmowana "czysta milosc patriotyczna"do Ojczyzny,dzis nie byłoby ksenofobii Tego powinni uczyć rodzice ! Dzisiaj ci ktorzy wychodzą na ulice bronić demokracji i "patriotyzmu"mijają sie z prawda
gość
7 lat temu
Czemu ten mały tyłem stoi ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie