Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ewa Pacuła nie odda córce nerki

233
Podziel się:

"Wizja rodzinnego przeszczepu oddala się. Cała rodzina jest przygnębiona, bo dziewczyna czuje się coraz gorzej".

Ewa Pacuła nie odda córce nerki

9 lat temu cała Polska kibicowała Przemysławowi Salecie, który zdecydował się oddać nerkę swojej córce Nicole i omal nie przepłacił tego zdrowiem. Na motywach tej historii TVN nakręcił nawet film z Anną Przybylską i Szymonem Bobrowskim. Niestety po 5 i pół roku od przeszczepu nerka, którą bokser oddał córce, przestała pracować.

Nikt nie spodziewał się, że przeszczepiony organ będzie jej służył do końca życia. Jednak bliscy Nicole, a zwłaszcza jej tata, liczyli na przynajmniej 10 lat. Znajomi rodziny ujawnili wówczas, że Nicole nie przestrzegała zaleceń lekarskich i nie przyjmowała regularnie leków, zapobiegających odrzuceniu przeszczepu. Rzeczywiście, w tamtym czasie, gdy stało się jasne, że ofiarowana przez Przemka nerka przestała pracować, jej relacje z ojcem mocno się ochłodziły.

Nicole jest dorosła, sama odpowiada za swoje życie -skomentował gorzko w rozmowie z tabloidem.

Obecnie Nicole znów jest dializowana trzy razy w tygodniu, co bardzo komplikuje jej życie. Ponieważ szanse na organ od niespokrewnionego dawcy rysują się mgliście, swoją nerkę postanowiła jej oddać matka, Ewa Pacuła. Wcześniej było to niemożliwe, bo gdy poprzedni organ przestał pracować, modelka była akurat w trzeciej ciąży. Potem jej organizm potrzebował czasu na zregenerowanie się. Wiosną tego roku Pacuła poddała się badaniom, jednak, jak donosi tygodnik Twoje Imperium, nie są one zadowalające. Mimo bliskiego pokrewieństwa genetycznego, nerka Ewy Salety nie jest odpowiednia dla jej córki.

Wizja rodzinnego przeszczepu oddala się - ujawnia osoba z otoczenia rodziny. Wciąż piętrzą się problemy. Cała rodzina jest przygnębiona, bo dziewczyna czuje się coraz gorzej. Ostatnio była hospitalizowana dwa razy, kompletnie opadła z sił. Żyje od dializy do dializy. Jest tym wszystkim bardzo zmęczona. Naprawdę nie jest dobrze. Jeśli przypuszczenia lekarzy potwierdzą się, Nicole Saleta będzie musiała czekać aż znajdzie się nerka od innego dawcy. A lista oczekujących jest bardzo długa.

Zobacz także: Co z chorą córką Przemysława Salety i Ewy Pacuły?
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(233)
Dziwne
6 lat temu
Jak można po przeszczepie nerki nie dbać o regularne przyjmowanie leków?
Gość
6 lat temu
Nieodpowiedzialna!!! Ze nie przyjmowała leków
gość
6 lat temu
moze to okrutne, ale przecież powinna chyba brać te leki i nie byłoby cyrku
gość
6 lat temu
To musi być prawdziwa tragedia dla matki.
gość
6 lat temu
Nieodpowiedzialne zachowanie nastolatki, doprowadziło całą rodzinę do życiowej tragedii. Nerki nie bierze się z półki....
Najnowsze komentarze (233)
Aga
6 lat temu
Nie doceniła i nie zadbała o drugie życie, które dostała- bo tak można to ująć.
gość
6 lat temu
Nie dość, że tak ciężko chora to jeszcze z wyglądu cały ojciec.
gość
6 lat temu
Jakoś mi jej nie szkoda
gość
6 lat temu
To jest nadal DZIECKO! Do tego z rozbitej rodziny. Nie osądzajmy jej!
gość
6 lat temu
to szukamy kolejnego dawcy a panienka znowu oleje leki i za 5 lat kolejny. Tak sie mozna bawic a do tego darmowa reklama.
gość
6 lat temu
Trzeba było dbac o nerkę a teraz co?!
gość
6 lat temu
Szkoda ze to nie WOLYN lata 1943 bo by SZANOWNY TATUS dostarczyl WOR nerek od zarznietych POLAKOW!!
gość
6 lat temu
Inni ludzie po przeszczepie dbają o siebie przyjmują leki robią wszystko by żyć.... ale widocznie jak mamy wszystko to o to nie dbamy żal....
gość
6 lat temu
Ktoś wypisuje tu fantazje twórców thrillerów medycznych Kwalifikacja dawcy to złożony proces i nie jest prawdą że daje się podczas pobrania narządów tylko leki zwiotczające Podobnie jak bzdurą jest podanie że każdego po wypadku wprowadza się w stan śpiączki żeby nie było odruchów Po co wypisywać takie wyssane z palca horrory
gość
6 lat temu
k***a to nie od braku leku tak sie zdarza !! ja czekam już 3 lata i wiem coś o tym! dajcie już spokój albo szanowna redakcjo poczytajcie o tej chorobie!
Gość
6 lat temu
Części zamienne z Chin lub wschodnich sąsiadów
Gość
6 lat temu
jak dbasz ,tak masz:) proste
gość
6 lat temu
Po co szukać nerki dla rozkapryszonej smarkuli, która nie bierze leków. Jest tyle innych dzieci, które będą wdzięczne za nowe życie.
gość
6 lat temu
Jak można dostać od losu coś i nie dbać o to jak o drugie życie!!!!!!!!!Nieodpowiedzialne to mało powiedziane!!!!! Tyle osób dałoby wiele za to co ta dziewczyna dostała i zmarnowała!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie