Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kobiety chcą odebrać Chazanowi prawo do wykonywania zawodu! "Szykanował pacjentki!"

562
Podziel się:

"Każdy pacjent powinien być traktowany z szacunkiem, w szczególności kobiety w tak wyjątkowym okresie jakim jest ciąża, poród i połóg. Żaden lekarz nie powinien traktować swoich podopiecznych w tak skandaliczny sposób".

Kobiety chcą odebrać Chazanowi prawo do wykonywania zawodu! "Szykanował pacjentki!"

O profesorze Bogdanie Chazanie zrobiło się głośno dwa lata temu, gdy jako szef warszawskiego Szpitala św. Rodziny zmusił kobietę do urodzenia dziecka bez mózgu, z wodogłowiem, brakiem części kości czaszki, powiek oraz nosa i wypłyniętymi gałkami ocznymi. Pielęgniarki bały się pokazać je rodzicom. Doktor czuje się z tym dobrze i uważa, że spełnił w ten sposób "dobry uczynek". Noworodek umierał w cierpieniach przez 10 dni. Zobacz: Chazan o aborcji: "Czy jak ktoś jest CHORY, TO MAMY GO DOBIĆ? Ratowałem też swoje sumienie!"

Od tamtej pory Chazan stał się, obok Tomasza Terlikowskiego, ulubionym specjalistą prawicy w sprawie ciąży i aborcji. Wiele z jego pacjentek wspomina jak tak naprawdę wyglądała opieka medyczna w wykonaniu okrutnego ginekologa. Chazan odmawiał ciężarnym cesarskiego cięcia i znieczulenia, wyjaśniając, że to... grzech pierworodny. Przypomnijmy: Kolejne pacjentki Chazana ujawniają: "Mdlałam i wymiotowałam z wycieńczenia! NIE DAŁ ZNIECZULENIA mówiąc o grzechu pierworodnym!"

Postępowanie Chazana skłoniło dziennikarkę Annę Wyszyńską do stworzenia petycji w sprawie odwołania go z pełnionych funkcji. Wyszyńska chce, by Naczelna Izba Lekarska zabroniła Chazanowi wykonywania zawodu:

Profesor zasłaniając się tzw. "klauzulą sumienia" szykanował pacjentki, a wykorzystując swą uprzywilejowaną pozycję dopuszczał się odmawiania im prawa do podstawowych świadczeń, celowej dezinformacji, wypowiadania bezczelnych ocen dodatkowo wprowadzając elementy zastraszania i potępiania czym powodował ogromy stres dla kobiet w czasie ciąży i w przygotowaniu do porodu - czytamy w internetowej petycji.

Żaden lekarz, mający za dobro wyższe dobrostan i zdrowie swego pacjenta, do czego tak naprawdę obliguje go składana przysięga Hipokratesa, nie powinien traktować swoich podopiecznych w tak skandaliczny sposób. Uważam, iż każdy pacjent powinien być traktowany z szacunkiem, w szczególności kobiety w tak wyjątkowym okresie jakim jest ciąża, poród i połóg, a podstawowym obowiązkiem sprawującego nad nimi opiekę lekarza jest zadbanie o zapewnienie im godnych warunków leczenia - pisze Wyszyńska.

Petycję podpisało już ponad osiem tysięcy osób.

Przypomnijmy, że profesor Chazan uważa się za współczesnego "świętego Pawła", który nawrócił się po tym jak wcześniej dokonywał aborcji. Niestety, nie powiedział, czy zwróci pieniądze, które na tym zarobił.

Zobacz także: Mariusz Dzierżawski u Jacka Gądka: projekt "Stop aborcji" wróci do Sejmu
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(562)
Gość
6 lat temu
Proszę mi powiedzieć gdzie mam się podpisać dawać tą petycję
gość
6 lat temu
bardzo dobrze ten człowiek nie powinien zawodu wykonywać!
Gość
6 lat temu
Słusznie! Chory psychicznie człowiek nie powinien wykonywać tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest lekarz.
gość
6 lat temu
lekarz to jemu jest potrzebny - polecam psychologa ..
Gość
6 lat temu
Tacy ludzie powinni byc scigani z urzędu!!!!
Najnowsze komentarze (562)
gość
6 lat temu
kolejny klaun który się lansuje żeby startować z PISowskich list na Wiejską
gość
6 lat temu
diabeł
gość
6 lat temu
Paweł ja kupiłem ten - teraz jest lepsza cena bo ja dawałem coś koło 200zł
gość
6 lat temu
Wstrętny dziad....
gość
6 lat temu
ŹLE MU Z OCZU PATRZY!!!!!!! Zły człowiek!!!
okr
6 lat temu
przemyslenia chamana, czyli z pamietnika ludozercy
gość
6 lat temu
Chętnie bym mu przypoier**ił tak po katolicku jak nakazuje mi moja klauzula sumienia! Aż by komety zobaczył Jeb** z****l, sam skrobał za kase c**l jeden!
ORSZULA
6 lat temu
Z chęcią bym się podpisała pod petycją,lecz nie wiem gdzie.
FFF
6 lat temu
Pamiętajmy jednak, że każdy lekarz, nawet profesor może pracować na dwóch czy kilku etatach. Konstytucja (jeszcze) tego nie zabrania. Co szkodzi mi zatrudnionemu na dwóch etatach np zachwalać rano kurtki z ortalionu, a popołudniu, w drugiej pracy kurtki z goretexu? Podobnie z lekarzem: W Państwowym Szpitalu im "Serduszka" zmusza pacjentki do rodzenia kawałów mięsa, nie da im znieczulenia, zabroni cesarki itp... A po południu w swojej prywatnej klinice: Skrobaneczka? Cesareczka? Klient płaci to i wymaga!
ola
6 lat temu
wygnac dziada na syberie
R12
6 lat temu
Natychmiast zwolnić go z obowiązku pracy jako ginekolog! Chętnie podpiszę petycję.
gość
6 lat temu
zdjęcie z dzieciątkiem, z księdzem nie poprawi jego wizerunku, widać, że on nie kocha kobiet mimo tego, że uprawia taki zawód. widać, że on się mści na kobietach
gość
6 lat temu
sadysta moralny i wszystko w imie wiary czyni. sw, franciszka tez kosciol odrzucil , bo byl za swiety .
gość
6 lat temu
jak to jest mozliwe , ze izba lekarska nie reaguje . to psychopata.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie