Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Daniel Martyniuk ODPOWIE za znieważenie sędzi? Prokuratura WSZCZĘŁA POSTĘPOWANIE po tym, jak nazwał ją "BARACHŁEM"

226
Podziel się:

Wygląda na to, że Danielowi Martyniukowi nie ujdą na sucho niewybredne komentarze pod adresem sędzi, która nie przychyliła się do jego próśb o złagodzenie wyroku. Okazuje się, że prokuratura rozpoczęła już postępowanie w sprawie wulgarnych wpisów 32-latka.

Daniel Martyniuk ODPOWIE za znieważenie sędzi? Prokuratura WSZCZĘŁA POSTĘPOWANIE po tym, jak nazwał ją "BARACHŁEM"
Daniel Martyniuk w końcu odpowie za znieważenie sędzi? (Instagram)

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Daniel Martyniuk postanowił na dobre porzucić dawne nawyki. Po ostatniej wizycie w białostockim sądzie jego awanturnicza natura ponownie dała jednak o sobie znać. Przypomnijmy, że syn Zenona Martyniuka ubiegał się o złagodzenie kary wymierzonej za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów. 32-latek skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 10 tys. grzywny oraz sześcioletni zakaz kierowania pojazdami próbował udowodnić swoją przemianę i przekonywał, że kara utrudnia mu dojazdy do pracy oraz kontakty z córką. Sąd pozostał jednak niewzruszony.

Sędzia Marzanna Chojnowska podkreśliła wówczas, że wyrok Daniela Martyniuka jest "sprawiedliwy i uczciwy" oraz wyraziła nadzieję, że kara skłoni niepokornego 32-latka do "przeprowadzenia procesu myślowego". Daniel niestety ten proces myślowy przeprowadził i decyzji sądu nie przyjął ze szczególnym entuzjazmem. Tuż po rozprawie groził (?), że wyjedzie z Polski, prawdziwy upust swojej wściekłości dał jednak później na Instagramie. Syn Danuty i Zenka zamieścił wówczas w sieci zdjęcie potłuczonych frontów szafek, a następnie opublikował serię wulgarnych wywodów wymierzonych w sędzię Chojnowską.

Zaledwie kilka dni później media obiegły doniesienia, że publicznie znieważenie sędzi raczej nie ujdzie Martyniukowi na sucho. Jak donosił grudniu "Fakt", sprawie już wówczas przyglądała się białostocka prokuratura. Teraz okazuje się, że w kwestii Daniela zostały już podjęte konkretne kroki.

Jak poinformował serwis Gazeta Współczesna, Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadziła już postępowanie sprawdzające i pod koniec stycznia stwierdziła, że istnieją podstawy do "wszczęcia dochodzenia w kierunku zniesławienia i znieważenia sędzi za pomocą środków masowego komunikowania". Choć zgodnie z prawem są to przestępstwa prywatnoskargowe, w tym wypadku objęto je ściganiem z urzędu.

Zobacz także: Znane dzieci gwiazd, które przysparzają im problemów

Postępowanie jest w fazie in rem, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów. W toku postępowania podejmowane czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności sprawy - poinformowała serwis rzeczniczka Prokuratory Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Łukasiewicz.

Rzecznik prokuratury w Ostrołęce zapytano również, czy Martyniuk został już przesłuchany w sprawie. Łukasiewicz zaznaczyła jednak, że z uwagi na dobro postępowania nie może udzielać dodatkowych informacji.

Za zniesławienie i znieważenie sędzi za pomocą środków komunikowania masowego Danielowi Martyniukowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet do roku pozbawienia wolności.

Myślicie, że Danielowi to w czymkolwiek pomoże?

Zobacz także: Kto jest matką Mai Bohosiewicz i najgorsza scena w nowym filmie Vegi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(226)
Kac Vac
5 miesięcy temu
I bardzo slusznie, bo jezeli rodzice nie wychowali, to chociaz niech panstwo ich wyreczy
Sprawiedliwoś...
5 miesięcy temu
Brawo prokuratura 👏🏻
Olo
5 miesięcy temu
Nareszcie ktoś się za niego wreszcie wziął.
Klotka wodna
5 miesięcy temu
Karać i niech publicznie przeprasza i prace społecznie użyteczne niech wykonuje, bezkarny nie jest ten pieszczoszek Danusi.
Magda
5 miesięcy temu
Nie mogę patrzeć na tę twarz
Najnowsze komentarze (226)
Borys z Woli
5 miesięcy temu
Moc pieniędzy jest z nim. Zobaczycie. He, he, he
@@@
5 miesięcy temu
Już to kiedyś napisałam, ale napiszę drugi raz: NARESZCIE.
Mirek
5 miesięcy temu
Za dzieci, odpowiadają rodzice. Wychowywać, znaczy uczyć. Tak nauczyła mamuśka.
Tylko tak pyt...
5 miesięcy temu
I co na to rumunka.
Agaga
5 miesięcy temu
Brawo Daniel . W końcu nazwales rzecz po imieniu.
polak
5 miesięcy temu
Niech Zenek robi testy DNA bo to nie możliwe zeby ten gośc był jego synem.....
Lann
5 miesięcy temu
Sędziny pudlu
Katolik
5 miesięcy temu
Ten koleś na INSTAGRAMIE to opisywał SIEBIE
Gość
5 miesięcy temu
I jakoś go nie mogą udupic,poznaj moc pieniędzy
Gość
5 miesięcy temu
Nie rozumiem dlaczego ten człowiek nie poddał się terapii. Rodzice na prawdę nie widzą jaką szkodę mu wyrządzili?
sondor
5 miesięcy temu
Mi kiedyś tata mówił, że pieska należy uczyć do 2 roku życia, późniejsza nauka nic już nie da. Odnośnie człowieka mówiono zaś tak: "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca" - czyja wina że ten "osobnik" jest taki jaki jest - winy szukajcie u rodziców-matki i ojca, po prostu nie potrafili wychować go na "człowieka" i tu tkwi całe zło. Obawiam się że go i żadny paragraf już nie wychowa!!!
Ania
5 miesięcy temu
Czy ten Pan nie powinien przebywać w szpitalu psychiatrycznym ?🤷🏽‍♀️🙄
Berta
5 miesięcy temu
Wolne sądy i wolne myśli, przecież o to chodzi! Daniel trzymaj się
monika
5 miesięcy temu
_i zazdrość chęci posiadania ..." - padłam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie