Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Ellen Page informuje, że jest osobą transpłciową! "MAM NA IMIĘ ELLIOT"

271
Podziel się:

Gwiazda "The Umbrella Academy" zmieniła płeć i ogłosiła, że nie należy się już do niej zwracać Ellen Page: "Nazywam się Elliot Page".

Ellen Page informuje, że jest osobą transpłciową! "MAM NA IMIĘ ELLIOT"
Ellen Page została Elliotem! (Getty Images)
bEDKQOLF

Ellen Page ma na swoim koncie wiele telewizyjnych, jak i filmowych ról. Kanadyjkę można kojarzyć z kultowego już Juno z 2007 roku, za występ, w którym została nominowana do Oscara oraz z cieszącego się popularnością serialu The Umbrella Academy.

Zainteresowanie budzi także życie prywatne 33-latki. Gwiazda w 2014 roku ujawniła, że jest lesbijką, a cztery lata później wzięła ślub z tancerką i choreografką, Emmą Portner.

bEDKQOLH

We wtorek aktorka nieoczekiwanie postanowiła podzielić się z fanami ważną życiową decyzją. Ellen ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest osobą transpłciową.

Chciałbym podzielić się z Wami tym, że jestem osobą transpłciową. Zaimki, którymi teraz się posługuję to on/oni i nazywam się Elliot. Pisząc to, czuję się szczęśliwy, że dotarłem do tego miejsca w życiu - czytamy w oświadczeniu na instagramowym profilu.

Czuję ogromną wdzięczność za niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży - kontynuuje. Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłe to uczucie, gdy wreszcie kocham to, kim jestem na tyle, by podążać za samym sobą. Inspirowało mnie tak wiele osób ze społeczności trans - dodaje. Dziękuję za waszą odwagę, hojność i nieustanną pracę celem uczynienia tego świata miejscem bardziej sprzyjającym i pełnym współczucia. Ze swojej strony oferuję wszelkie możliwe wsparcie i dalsze dążenie do kochającego i równego społeczeństwa.

bEDKQOLN

W dalszej części wpisu Page prosi o cierpliwość, bo choć jest szczęśliwy, wie, jak kruche może być to uczucie. Zaznacza, że mimo iż jest "uprzywilejowany", boi się nienawiści, braku akceptacji i przemocy fizycznej związanej z "coming outem".

Uwielbiam to, że jestem trans. I kocham to, że jestem nieheteronormatywny. Im bardziej obejmuję umysłem to, kim jestem, tym bardziej moje serce rośnie - pisze na zakończenie Elliot i zwraca się do innych osób transpłciowych: Do wszystkich osób transpłciowych, które na co dzień zmagają się z brakiem akceptacji, nienawiścią, znęcaniem się i groźbami przemocy: Widzę Was, kocham i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze.

Page mógł liczyć na wsparcie fanów, znanych znajomych, takich jak między innymi Miley Cyrus oraz żony.

Jestem bardzo dumny z @elliotpage. Osoby trans, nieheteronormatywne i niebinarne są darem dla tego świata. Proszę również o cierpliwość, prywatność i dołączenie do mnie w żarliwym wspieraniu osób trans każdego dnia. Istnienie Elliota jest darem samo w sobie. Tak bardzo cię kocham - czytamy na instagramowym profilu Emmy.

bEDKQOLO
bEDKQOLP
bEDKQOMi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(271)
Www
10 miesięcy temu
Ważne, ze czuje się ze sobą dobrze!
Luli
10 miesięcy temu
Powodzenia na nowej drodze życia !
Ola
10 miesięcy temu
Gratuluję i życzę szczęścia na nowej prawdziwej drodze życia
bEDKQOMj
xyz
10 miesięcy temu
"Osoby trans, nieheteronormatywne i niebinarne są darem dla tego świata." Darem? A niby dlaczego? A co niby świat z tego ma nadzwyczajnego?
Ola
10 miesięcy temu
Schiza w czystej postaci, dożyliśmy czasów w których wciska się ludziom kit ze to jest ok
Najnowsze komentarze (271)
Tom
9 miesięcy temu
Straszne 😱I po co ten patos? Takie osoby są takim samym "darem dla świata" jak osoby homo i heteroseksualne.
zzz
10 miesięcy temu
NIEBINARNE, LITOŚCI!
lubie sos
10 miesięcy temu
piękny facet homo tutaj
gość
10 miesięcy temu
Że Cyrus poprze to można się było spodziewać. Sama niedawno twierdziła, że jest niebinarna, jak to już zaczynało być modne xD
Asia
10 miesięcy temu
No i ok
Joker
10 miesięcy temu
buahahahahahahahahahahahaha
Gość
10 miesięcy temu
Nienawidzę tego świata. Nic już nie można nazywać po imieniu bo zaraz że się jest nietolerancyjnym.
Ola
10 miesięcy temu
Niech mi ktoś wytłumaczy (zupełnie serio pytam) jak to jest że skoro mówi o sobie że jest facetem i lubi kobiety to dlaczego mówi że jest homo?
bEDKQOMb
Komentator
10 miesięcy temu
Dlaczego piszecie o nim jak o kobiecie i wrzucacie jego stare zdjęcia (sprzed korekty płci), zamiast aktualnych? Mocno niesmaczne. Obiektywne to to nie jest.
Jaaa
10 miesięcy temu
Smutny brak akceptacji siebie, oby to się zle nie skończyło.
Graza
10 miesięcy temu
Zawsze jak na nią patrzę to widzę Łukasza Nowickiego który prowadzi postaw na milion. Ma w sobie coś z kolesia.
xyz
10 miesięcy temu
nie rozumieć.
Pieskieżycie
10 miesięcy temu
Mam na imię Elliot, mam na imię Caitlyn, mam na imię Ania. A ja mam na imię Burek, też może być?
okok
10 miesięcy temu
To, że wam wydaje się, że to "nie jest normalne", nie oznacza, że macie rację i zostawcie go i jego życie w spokoju. Ważne, żeby był szczęśliwy. I nie używajcie jego deadname'u, proszę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDKQOMU
bEDKQOMV
bEDKQOMW
bEDKQOMX
bEDKQOMY
bEDKQOMD