Trwa ładowanie...
Przejdź na
KAS
|

Elliot Page wspomina dziecięce kąpiele w basenie. "Przeżyłem EUFORIĘ PŁCIOWĄ"

120
Podziel się:

Pod koniec 2020 r. Elliot Page zaskoczył wszystkich, gdy zdradził, że jest osobą transpłciową. W rozmowie z Oprah Winfrey aktor podzielił się pewnym wspomnieniem z dzieciństwa, które miało istotny wpływ na jego dalsze życie.

Elliot Page wspomina dziecięce kąpiele w basenie. "Przeżyłem EUFORIĘ PŁCIOWĄ"
Elliot Page wspomina dzieciństwo (Instagram)

Elliot Page zaliczył już dwa odważne coming outy. Pierwszy, z 2014 roku, kiedy jeszcze jako Ellen Page wyznał, że jest lesbijką. Drugi - z grudnia poprzedniego roku, gdy świat poznał właśnie transmężczyznę, Elliota Page'a. Był to ryzykowny krok ze strony aktora, biorąc pod uwagę fakt, że wiele gwiazd ukrywa orientację seksualną w obawie przed brakiem propozycji ciekawych ról i utraty kontraktów.

Tym razem w ostatniej rozmowie z Oprah Winfrey Page opowiedział o pewnym zdarzeniu z przeszłości, które odcisnęło piętno na jego psychice. Gdy był małym dzieckiem, odwiedził latem znajomych, u których w ogrodzie znajdował się nadmuchiwany basen. Nie miał wówczas ze sobą kostiumu kąpielowego, ale koleżanka jego mamy pożyczyła mu parę kąpielówek. Do dziś aktor uśmiecha się na myśl, przypominając sobie "euforię płciową", jaka mu wtedy towarzyszyła.

Zobacz także: Nie tylko Elliot Page. Osoby transpłciowe w show-biznesie

W wywiadzie u Oprah Elliot Page stwierdził, że od tego wspomnienia rozpoczęło się ewoluujące zrozumienie jego płci. Począwszy od "całkowitego piekła" w okresie dojrzewania, aż do pozostania sam na sam ze sobą w trakcie lockdownu, co dało mu wiele czasu do namysłu.

Gwiazdor dodał też, że "nie mógł patrzeć na swoje zdjęcie z czerwonego dywanu", kiedy został nominowany do Oscara w 2007 r. Według niego noszenie sukienki i konieczność prezentowania się jako kobieta sprawiły, że "nie czuł się ze sobą dobrze". Trzy lata później, promując "Incepcję", doznał załamania nerwowego na premierze filmu.

Zasłabłem na afterparty - powiedział Elliot. To było coś, co często się zdarzało w moim życiu, zwykle związane z atakiem paniki - dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(120)
aaa
2 lata temu
Zaburzenia osobowości to nie jest płeć. Helou...
Agnes
2 lata temu
Ciężko to zrozumieć
1234
2 lata temu
Płeć człowieka jasno okresla genetyka a nie psychika
Med
2 lata temu
Nie !
NEW WORLD
2 lata temu
W amerykańskim stanie Kalifornia osadzonym w więzieniach kobietom rozdawane są prezerwatywy. Ma to związek z tym, że osadzone muszą przebywać w celach z osobami transseksualnymi. O sprawie mówiono m.in. w CBS News i pisze o tym amerykański serwis DailyWire. Z relacji wynika, że stan Kalifornia oferuje środki antykoncepcyjne (prezerwatywy i pigułki antykoncepcyjne) tym osadzonym w więzieniach kobietom, które zmuszone są pozostawać w jednej celi z mężczyznami identyfikującymi się jako kobiety. Ma to związek ze zmianą w tamtejszym prawie stanowym (Senate Bill 132 z sierpnia 2020); teraz strażnicy więzienni muszą w kwestionariuszach pytać skazanych, czy identyfikują się jako transpłciowi, niebinarni czy interpłciowi. Osadzeni mogą następnie poprosić o przeniesienie do ośrodka, w którym przebywają inni więźniowie, zgodnie z ich preferowaną tożsamością. Z relacji kobiet osadzonych w tamtejszych więzieniach wynika, że przebywanie z takimi osobami to dla nich koszmar. Serwis twierdzi, że w związku ze zmianą w prawie wiele kobiet zaszło w ciąże. Media informują, że odkąd poprawka weszła w życie, pojawiło się kilkaset wniosków o przeniesienie mężczyzn, którzy właśnie stwierdzili, że są kobietami, do więzień dla kobiet…
Najnowsze komentarze (120)
Loka
2 lata temu
Wygląda przerażająco, zwłaszcza z tym sztucznym wyszczerzem. A w oczach widać rozpacz a nie spełnienie i szczęście.
Gosc
2 lata temu
Bedziesz I jesteś dziewczyna do śmierci nic to nie zmieni
Kuks
2 lata temu
Moim zdaniem jeśli ktoś czuję się nie swojo być kobietą lub mężczyzną to niech robi co chcę każdy ma prawo być tym kim chcę :/
Obywatel .
2 lata temu
Zagrała w paru filmach jak bedzie normalnie żyć to starczy jej znaczy jemu do śmierci . Ciekawe jak teraz z jego kariera , podobnież w holiwood takich teraz lubią
Xyz
2 lata temu
Okropne. Biedna istota. Sadze, ze złe skończy.
Ravic
2 lata temu
Szkoda tej ładnej dziewczyny
Judyta ...
2 lata temu
Płeć określa natura, uczyliśmy się na biologii i warto przypomnieć otóż, mężczyzna posiada chromosomy XY a kobieta XX. A jakie chromosomy ma Eliot to wiemy, zatem tylko udaje mężczyznę !
andrzej
2 lata temu
Przecież faceci chcą teraz nosić sukienki i staniki, to z czym ona ma problem?
Aaaa
2 lata temu
Podsumowując: dalej ma waginę czyli jest kobietom napompowaną testosteronem i po mastektomii 🤷‍♀️
James
2 lata temu
AKTOR.... Nie aktor tylko była aktorka...
FreeZon
2 lata temu
Dlaczego świat promuje zaburzenia psychiczne?
Umin
2 lata temu
Coraz gorzej z Toto
rozumiem
2 lata temu
"całkowite piekło okresu dojrzewania". Wiele dziewcząt przechodzi przez to "piekło", zmiany w ciele są dramatyczne, miesiączka są często bardzo bolesne, no i jeszcze to nagłe (często wulgarne) zainteresowanie chłopców. Gdybym, będąc nastolatką, wiedziała, że istnieje furtka "zmiany płci", tez bym może skorzystała.
Moya
2 lata temu
Ciekawe ze to zapamiętał. Faktycznie musiało to być dla niego ważne wydarzenie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie