Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

"Empatyczny" ksiądz porównuje kobietę do BRUDNEJ SZKLANKI: "Piło z niej wielu"

642
Podziel się

Duchowny poprzez nagranie na TikToku chce nakłonić internautki do "zachowania czystości".

"Empatyczny" ksiądz porównuje kobietę do BRUDNEJ SZKLANKI: "Piło z niej wielu"
Ksiądz porównuje kobiety do "brudnej szklanki" (TikTok)
bDopFMrV

TikTok był początkowo traktowany przez większość internautów po macoszemu i postrzegany wyłącznie tylko jako narzędzie do zabawy dla dzieci. Z czasem to się jednak zmieniło. Wszystko dlatego, że TikTok od miesięcy jest najchętniej pobieraną aplikacją na świecie, a liczba jego użytkowników rośnie lawinowo. Prezentują oni również coraz bardziej zróżnicowany "kontent", adresowany nie tylko do młodzieży. Konta na apce zdecydowały się już założyć takie osobistości jak Robert Lewandowski czy... prezydent Andrzej Duda.

O ile na TikToku wciąż jeszcze królują choreografie wykonywane do popularnych utworów, platforma komunikacji stała się atrakcyjna również dla duchownych, którzy wykorzystują aplikację do szerzenia wiary w Boga (a także uzewnętrzniania osobistych przemyśleń i opinii). Jednym z takich moralizatorów jest niejaki ksiądz Jakub Piątkowski (na TikToku znany jako "jakubsdb"), który w jednym ze swoich filmików podzielił się swoją refleksją na temat "zachowania czystości" ubarwioną osobliwym porównaniem.

bDopFMrX
Zobacz także: Ksiądz porównuje kobietę do "brudnej szklanki"

Szklanka - zaczął. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta.

A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze - może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże.

bDopFMsd

Jak można było się spodziewać, historia o "niegdyś pełnej szklance" wzbogacona "kreatywną" metaforą, która została zainspirowana wyznaniem innej tiktokerki, nie przypadła do gustu większości komentujących (głównie kobietom). W licznych komentarzach duchownemu zarzucono jawny seksizm i "slut shaming".

Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża.

Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem.

W odpowiedzi na zarzucane mu czyny Salezjanin zapewnił, że "kobieta nie jest dla niego przedmiotem i zasługuje na szacunek", a jego porównanie miało jedynie "ukazać prawdę". Mężczyzna zaapelował także, iż należy kochać i akceptować również osoby, które definiuje jako "brudne i puste szklanki", gdyż "każdy jest stworzeniem bożym".

bDopFMse

Zastosujecie się do jego "porad"?

bDopFMsf
bDopFMsy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(642)
Anna
2 tyg. temu
Mój były mąż uważał tak samo. Po ślubie okazało się, że jest tyranem. Za zewnątrz byliśmy oczywiście przykładem małżeństwem, zawsze w kościele jak na porządną, katolicką rodzinę przystało. A w domu traktował mnie jak swoją własność, wydzielał pieniądze, nie pozwalał pracować, zawsze mówił, że kobieta jest od zajmowania się domem, a do tego nie raz zmuszał do seksu, obwiniał mnie za to, że nie możemy mieć dzieci i ciężko pracował nad tym, żebym w siebie nie wierzyła i myślała, że bez niego sobie nie poradzę. I pewnie gdyby nie rodzina i moja przyjaciółka tak by było. Po 10 latach odwazylam się od niego odejść i była to najlepsza decyzja w moim życiu. W końcu mogę żyć normalnie i być szczęśliwa.
Kobieta
2 tyg. temu
Chłopczyku, a co Ty wiesz o życiu, skoro otaczają cię same kubki i szklanki?
Mela
2 tyg. temu
Zawsze słyszę, że kobieta ma być dziewicą, ale jeszcze nigdy, że facet musi być prawiczkiem. KK sam kopie sobie grób. Oj będzie druga Irlandia.
bDopFMsz
Patrycja
2 tyg. temu
Księża niby studiują teologię, ale i tak zafiksowani są na dupie. I mówią, że w dzisiejszych czasach bogiem jest to czy tamto. Dla księży ewidentnie bogiem jest seks. Żadna inna grupa zawodowa nie koncentruje się na nim w takim stopniu, jak właśnie księża.
alohaaa
2 tyg. temu
Jak to zwykle bywa to kobieta ma być "czysta"... ciekawe jednak z kim miała ten seks przedmałżeńskie uprawiać? Z facetem, którego do tego rozliczenia już się nie wlicza? Co za obłuda!!! Kobiety, nie dajcie sobie wmawiać tych bzdrur
Najnowsze komentarze (642)
Maga
2 tyg. temu
Przecież to jakis dzieciak. Nie można się śmiaćiac z dzieci.
Lew-Starowicz
2 tyg. temu
Szanowny Panie Jakubie. Chciałbym Pana uświadomić, że nadmierny popęd seksualny można leczyć farmakologicznie. Pozdrawiam i życzę zdrowia, bo akurat tego może Panu brakować.
24 - latka
2 tyg. temu
Jak chodziłam do liceum na religii ksiądz około trzydziestki mówił, że "kobiety mają potrzebę bliskości" i jak ich mężowie wyjeżdżają za granicę to wtedy dochodzi do zdrad, bo kobiety potrzebują kontaktu z mężczyzną. Myślę, że duchowni w swoich kuluarach dobrze wiedzą o wszystkich nadużyciach księży, ale niestety całą odpowiedzialność za to ich zdaniem ponoszą kobiety.
studentka
2 tyg. temu
Księża mają jakąś nienaturalną obsesję na punkcie seksu. Jak chodziłam na religię w liceum praktycznie na każdej lekcji był poruszany jakiś wątek związany z seksem przez księdza. W seminariach muszą im robić pranie mózgu i niestety z moich no i nie tylko moich obserwacji, a nawet nie obserwacji tylko faktów wynika, że zgodnie z tokiem myślenia duchownych za każdym seksem pozamałżeńskim, zdradami, romansami z księżami odpowiedzialne są kobiety, bo "prowokują" i "nie prowadzą się pożądnie". Idąc tym tokiem myślenia mężczyźni są całkwicie bezbronnymi, podatnymi na każdą manipulację istotkami bez własnej wolnej woli, nie potrafiącymi panować nad swoim popędem. Niektórzy ludzie, w tym również przedstawiciele kleru, ale nie tylko uważają nawet, że winę za pedofilię ponoszą dzieci, bo nie powinny "zgadzać się na molestowanie", a to, że się zgodziły oznacza, że same tego chciały. Jest to usprawiedliwianie sprawców nadużyć seksualnych.
>>>...
2 tyg. temu
Ja ******* , szczyty intelektualnej finezji. Panie książę weź się pan do łopaty będzie jakiś pożytek...
Grgh
2 tyg. temu
Hmm. Ze szklanki piło wielu- oni mają zatem usta czyste? Co zrobić, żeby takie były? Umyć. To samo ze szklanką. To nie papierowy kubek, że raz użyjesz i wyrzucasz. W tym tkwi zaleta i piękno naczyń wielorazowych- niewielkim kosztem można ich używać WIELE razy i będą nadal w tak samo dobrym stanie.
ja123
2 tyg. temu
czy to dlatego kosciol g wał ci dzieci? bo sa jak czyste szklanki? ojoj.
ewa
2 tyg. temu
a czy najbliższe szklanki w jego rodzinie były nieskazitelnie czyste????? zapewne
bDopFMsr
321j
2 tyg. temu
A cóż to za umoralnianie jak w Kościele tyle zla się szerzy, zróbcie w swoich szeregach porządek, a później umoralniajcie wiernych i tyle w temacie
Uuuu
2 tyg. temu
Ma rację ,szklanka i kubek muszą być czyste
leon
2 tyg. temu
Chłoptasiu, co powiedz kolegom po fachu , którzy mają dzieci, a nawet gonią za dziećmi?
edek
2 tyg. temu
Dlaczego hierarchowie dopuszczają zaburzonych do posługi?
edek
2 tyg. temu
Dlaczego hierarchowie dopuszczają zaburzonych do posługi?
⚡⚡⚡
2 tyg. temu
Z takiej szklanki powstałeś
...
Następna strona
bDopFMsT