Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Interwencja służb w schronisku w Radysach! Policja odnalazła psa z odgryzionym fragmentem szczęki

382
Podziel się

W środę około stu policjantów i animalsów interweniowało w sprawie zakatowanych zwierząt, ratując 65 psów. Trwa zbiórka na ich leczenie.

Interwencja służb w schronisku w Radysach! Policja odnalazła psa z odgryzionym fragmentem szczęki
Akcja ratunkowa w schronisku w Radysach (Pudelek Exclusive)
bCNesNLV

Nad ranem 17 czerwca zaczęła się interwencja ratunkowa w schronisku zwierząt w Radysach. Była ona przygotowywana we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Olsztynie i olsztyńską Komendą Policji, ale wyłączono z niej lokalne władze z powodu "braku zaufania".

Nie jest bowiem tajemnicą to, co od lat działo się w tym schronisku. Doniesienia o koszmarnym traktowaniu zwierząt i obrzydliwych warunkach, w których żyły, pojawiały się od dawna.

Rok temu gmina wypowiedziała umowę schronisku po tym, jak kontrola wykazała w nim wiele nieprawidłowości. Zwierzęta były umieszczane w ciasnych, przepełnionych boksach, bez kastracji i sterylizacji. Odebrano wówczas stamtąd i uratowano kilkadziesiąt psów, które nie miały dokumentacji medycznej.

bCNesNLX

Tym razem w akcji wzięło udział 6 organizacji prozwierzęcych: OTOZ Animals, TOZ Augustów, Fundacja Mondo Cane, TOZ Suwałki, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt w Pasłęku, Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt Otwocki Zwierzyniec i Stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt. Razem z policją na kontrolę weszło do schroniska około 100 osób.

W środku znajdowało się aż 1300 psów, które były kolejno spisywane, fotografowane i opisywane. Do tej pory udało się wyciągnąć stamtąd 65 psów. Wśród zwierząt jest m.in. pies z odgryzionym fragmentem szczęki, pies bez ogona czy taki, który miał prawie 43 st. C gorączki i był w stanie terminalnym.

Wszystko jest ładnie wysprzątane i pomalowane, ale psy są w tragicznym stanie - mówili w rozmowie z Onetem przedstawiciele Pogotowia dla Zwierząt. Po dwóch godzinach interwencji odebraliśmy 12 psów. Są ciężko chore, zarobaczone, niektóre w stanie agonalnym.

Znaleziono w boksach pewną ilość zwłok psów, jak i też na tę chwilę kilkanaście psów w stanie zagrażającym życiu - dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

bCNesNMd

Dla zakatowanych psów prowadzona jest zbiórka, która w całości przeznaczona zostanie na ratowanie i leczenie umęczonych przez okrutnych ludzi zwierząt.

Chcemy przerwać koszmar cierpienia zwierząt w schronisku w Radysach, gdzie może być nawet 3 tys. psów. Jesteśmy gotowi na odbiór zwierząt najgorszym stanie. Potrzebujemy pomocy w walce ze złem wobec zwierząt. To największa taka akcja w Polsce. Potrzebujemy Państwa pomocy, by ukrócić ten proceder właśnie dziś – właśnie teraz! - napisała na Facebooku organizacja Pogotowie dla Zwierząt.

My również prosimy o wsparcie akcji i przekazanie chociaż kilku złotych. Żadna kwota nie będzie zbyt mała!

bCNesNMe
bCNesNMy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(382)
Ann
2 miesiące temu
Serce się łamie kiedy człowiek gotuje piesiom taki los.....
Ola
2 miesiące temu
Trzymajcie mnie!!!! Ja sie pytam dlaczego dopiero teraz???? Gownami sie zajmuja.. kase przepieprzaja na prawo i lewo a o to co wazne musimy my walczyc! Co za chory kraj!!!!!!!!!!!!!
Kar
2 miesiące temu
Super inicjatywa wielu ludzi dobrych serc. Akcja była planowana około roku. Wszystko trzymane w tajemnicy. Ludzie spotykali się po pracy. Kilka fundacji zorganizowało wspaniała akcje, kolejne fundacje spiesza z pomocą. Brawo dla nich! Pokazujcie i naglasniajcie więcej takich akcji. G***wno nas obchodzą nieistotne incydenty życia gwiazdy, czy Rozenkowa umyła głowę czy nie, czy Hyzy pokazała brzuch czy nie. Wiadomo zawsze dobrze się jest rozluźnić przy jakimś artykule z d**y (i tak najlepsze są komentarze) ale zamiast wielu ciążowych sesji czy kolejnych żądań przeprosin zgłaszany przez LGBT chcemy czytać o dobrych wzorcach. O wiele bardziej wolałbym słuchać co kandydaci na prezydenta maja do powiedzienia w kwestia poprawy warunków życia zwierząt czy osób ze skrajnego ubóstwa, patologii niż w kwestii tych zboczeńców i profanatykow biorących udział w marszach i najgłośniej krzyczących ze są uciemiężenia (nie mylić z gejami i lesbijkami którzy żyją naturalnie jak każdy z nas tylko oczekuje akceptacji ze strony rodziny i bliskich).
bCNesNMz
Prośba
2 miesiące temu
Drodzy aktorzy, piosenkarze, wokaliści, sportowcy, celebryci... Proszę Was wspominajcie na swoich kontach społecznościowych o krzywdzie zwierząt nie tylko w schroniskach, ale i hodowlach czy rzeźniach, Wasze posty docierają do nas szybciej niż niejedne informacje z telewizji czy stron internetowych. Prawa człowieka są ważne, ale prawa zwierząt również trzeba szanować, jakimi mamy być ludźmi, jeśli jesteśmy w stanie zabijać niewinne istoty?
Okropność
2 miesiące temu
Państwo Dworakowscy biznes sobie zrobili. A obok ich syn drugą mordowanie zaczął budować, bo wisi dobry hajc. Nazwisko podaję, bo jest oficjalnie podane na stronie schroniska.
Najnowsze komentarze (382)
lao
miesiąc temu
Trzymam kciuki za te pieski.
loka
miesiąc temu
Pamiętamy :*
Iza
miesiąc temu
Nie czytam ani nie oglądam tych zdjec bo nie przeżyje tego widoku ! Dziękuje tym ludziom za pomoc , a odpowiedzialnym za tragedie tych zwierząt zycz3 podobnego losu
gosc
miesiąc temu
"Bardzo mądry tekst.. przerażająca jest tylko bierność czytelników... Lepiej lajkować fit i influencerki niż prawdę która w oczy kole" A ty co robisz aktywnego w tej sprawie? Prócz ewentualnej wpłaty kasy do niepewnego źródła? Za pewne nic, bo nawet nie miałabyś pomysłu. Ale na innych bedziesz sie przerażać. Hipokryzja
sulw
miesiąc temu
Jesteście wielcy!
kas
miesiąc temu
Nie zapomnijcie o nich. One potrzebują Waszej pomocy.
Ja7
miesiąc temu
Szkoda , ze tak krotko trwalo zaineresowanie Pudla losem tych znekanych zwierzat. Dobrze by bylo co jakis czas wspomniec , bo ludzie szybko zapominaja. A o tym trzeba caly czas pisac i mowic. Tylko tak mozna cos osiagnac za pomoca mediow.
Anna
miesiąc temu
Brawo Organizacje! Zjednoczyłyście swoje siły dla dobra Zwierząt i dziękuję Wam za to bardzo. Tak trzymajcie! Jesteście Nadzieją dla tych niewinnych istot. Bardzo bardzo Wam dziękuję! Za kratki wszystkich którzy przyczynili się do nieszczęścia tych zwierząt. Stop przemocy wobec zwierząt!
bCNesNMr
Gosc
miesiąc temu
Noz w kieszeni sie otwiera jaka trzeba byc k....zeby cos takiego robic.Trzymam kciuki bede obserwowac i wplacam na pomoc reszte tez zachecam!
Lal
miesiąc temu
Napiszcie kolejny artykuł! Znaleziono tam TONĘ martwych psów i brakuje 600 zwierzaków z ewidencji! To morderczy proceder! Gminy tam wysyłały psy za nasze pieniądze. Brali od kilkuset do kilku tys za zwierzaki, które później mordowali!!!
gosc
miesiąc temu
Jeżeli zabrali stamtąd 65 psów to nie powinni sie szczycić, że uratowali bo tak naprawde to znaczy, że gówno zrobili. Schronisko powinno być zamknięte, psy wykastrować i rozdać tym co chcą, reszte uśpić, właściciele powinni być w więzieniu i inne osoby z nimi zamieszane. Dobrze ktoś napisał. Powinien być podatek od posiadania psa wtedy byle patologia by sobie takiego przybytku nigdy na głowe nie brała gdyby trzeba było płacić, bo pieniądze to oni liczyć potrafią dla siebie. A tak to szczekające psy szczególnie rasy kundel pętające się po posesjach mi osobiście zawsze sie sie kojarzą z programami typu Uwaga, Interwencja, z właścicielami prostakami, biedotą, patolarzami. Dopóki nie ma podatku od posiadania psów to będzie sie rozmnażać. Ten temat nie ma końca
kol
2 miesiące temu
Dobro powróci do was ze zdwojoną siłą.
magda
2 miesiące temu
w schronisku jest 1300 psów!!! odebrano 65 co z reszta?! te schronisko dawno powinno być zamknięte! a za leczenie płacić gminy które podpisywały po zaniżonych stawkach kontrakty z tym " schroniskiem"
Oburzony
2 miesiące temu
Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci gmin, które przekazywały zwierzęta do Radys POWINNI ZOSTAĆ NATYCHMIAST WYRZUCENI Z POSAD WRAZ Z BANDĄ NIECZULYCH URZĘDASOW, którzy zgotowali braciom mniejszym takie pieklo.
...
Następna strona
bCNesNMT