Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Jan Pospieszalski SKRYTYKOWAŁ walkę rządu z pandemią na antenie TVP. Uznano, że "naruszył etykę dziennikarską"

282
Podziel się

W "Warto rozmawiać" Jan Pospieszalski otwarcie skrytykował działania rządu w walce z pandemią koronawirusa. Sprawa trafiła do Komisji Etyki TVP, która nie tylko uznała odcinek za niezgodny zasadami etyki. Stacja rozpoczęła też rozmowy odnośnie dalszych losów show na antenie.

Jan Pospieszalski SKRYTYKOWAŁ walkę rządu z pandemią na antenie TVP. Uznano, że "naruszył etykę dziennikarską"
Program Jana Pospieszalskiego zdaniem TVP naruszył etykę dziennikrską (AKPA)
bDYzcXvp

Ostatnio w mediach ponownie zrobiło się głośno o programie Jana Pospieszalskiego, Warto rozmawiać. Wszystko za sprawą odcinka wyemitowanego na antenie TVP 12 kwietnia, w którym dziennikarz pozwolił sobie na krytykę działań partii rządzącej. W sprawie programu interweniowała już Komisja Etyki TVP.

Już na samym początku show Jan Pospieszalski poruszył temat walki rządu Prawa i Sprawiedliwości z szalejącą pandemią koronawirusa. Dziennikarz nie szczędził rządzącym niepochlebnych słów w kwestii wprowadzanych obostrzeń oraz programu szczepień i otwarcie zarzucił ich działaniom znikomą skuteczność.

bDYzcXvr

Nigdy nie wrócimy już do normalności, ostrzega minister Niedzielski, przedłużając obostrzenia, a członkowie rady medycznej przy premierze obwiniają za ten stan rzeczy niesforne społeczeństwo. Niektórzy lekarze (...) wskazują wręcz jako winnych katolików, którzy podobno przenoszą zakażenie, tłocząc się w kościołach. W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarazy, statystki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownu, w tym także służby zdrowia, przynosi fatalne rezultaty. Walcząc z koronawirusem, odnotowaliśmy zapaść w leczeniu innych groźnych, przewlekłych chorób - ocenił Pospieszalski.

Coraz większa grupa lekarzy głośno wyraża swój niepokój wobec (...) jak widać mało skutecznej polityki zdrowotnej rządu. Zamiast debaty z tymi medykami i naukowcami rzecznik odpowiedzialności zawodowej naczelnej izby lekarskiej wszczyna wobec nich postępowania dyscyplinarne. W dramatycznej sytuacji są też przedsiębiorcy, którzy mimo tarcz i doraźnej pomocy bankrutują i likwidują firmy. Czy o sposobach radzenia sobie z covidową pandemią można otwarcie dyskutować? Czy stawianie tylko na powszechne szczepienia to bezpieczna strategia? - pytał widzów podczas emisji Warto rozmawiać.

bDYzcXvx

O pandemii Pospieszalski rozmawiał również z zaproszonymi gośćmi, w tym m.in. dr. Zbigniewem Hałatem - który na wizji przekonywał, że "lockdown nic nie daje i absolutnie nie hamuje rozprzestrzeniania się wirusa".

Program Pospieszalskiego zwrócił uwagę posłanki PiS Joanny Lichockiej, która oburzona postanowiła wystosować pisma do Jacka Kurskiego oraz szefa KRRiT. W końcu sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP. We wtorek poinformowano, że w programie naruszono zasady etyki dziennikarskiej.

Komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie »Warto rozmawiać«, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone »Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej« (...) Zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie, i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyk - czytamy w oświadczeniu.

Komisja Etyki poinformowała również, że krytyka rządu przez Pospieszalskiego stworzyła "nowy kontekst moralno-prawny audycji". W związku z tym stacja rozpoczęła rozmowy w kwestii "warunków utrzymania audycji w przyszłej ofercie nadawcy publicznego". Co ciekawe, w miniony poniedziałek TVP postanowiła niespodziewanie odwołać emisję Warto rozmawiać, co w sieci ogłosił sam Pospieszalski.

bDYzcXvy

Przed wejściem do studia poinformowano nas, że program jest nagrywany i zostanie wyemitowany później. Tyle dowiedziałem się od dyrekcji anteny. Kiedy? Nie wiem (...) - napisał na Twitterze.

Myślicie, że Pospieszalski powinien drżeć o przyszłość swojego programu?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bDYzcXvz
bDYzcXvS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(282)
Betti
3 tyg. temu
Ten program jest super! Jedyny z dyskusją i argumentami !
Ryna
3 tyg. temu
Wszyscy powinniśmy zaprotestować i głośno krytykować ale strach jest większy niż rozum😥
Kasia
3 tyg. temu
Nie jest zgodny z polityką? Czyli jaka to zgodność? Tylko pochwały dla rządu. Brawo Pani Pospieszalski. W końcu jeden odważny, który powiedział na głos❤️
bDYzcXvT
wwo
3 tyg. temu
A dzisiaj zadałam sobie trud i obejrzałam ten odcinek na VOD TVP (ogólnodostępny). Rozmawiają rzeczowo, normalnie, z ludzmi, którzy sa specjalistami w swoich dziedzinach, bez foliarstwa i oszołomstwa, po prostu zastanawiając się dlaczego lekarze mający INNE zdanie są siłowo uciszani, stawiani przed komisje dyscyplinarną, ośmieszani. Dlaczego nie ma w przestrzeni publicznej dyskusji o tym, ze inne rozwiązania niż noszenie masek czy zamykanie wszystkiego są możliwe? Bo są i tak jest w Szwecji, na Florydzie w Teksasie i nikt ciężarówkami trupów nie wywozi, różnicy w zachorowaniach nie ma. O tym był ten program a nie o bzdurach typu "wirus nie istnieje". I ja też o to pytam, dlaczego zamyka się usta SPECJALISTOM reprezentującym inne niż rządowe stanowisko? Skoro w innych krajach takie odmiennie rozwiązania wdrażano. To skandal, że go zdjęli z anteny.
Zyga
3 tyg. temu
BRAWO JASIU
Najnowsze komentarze (282)
Mira
3 tyg. temu
gdyby Polacy byli mądrzy tego dnia wyłączyli by TVPiS do zerowej oglądalności, Tak się walczy z kłamcami z TVP
Margo
3 tyg. temu
Jedyny warty oglądania program w TVP, facet robi dobrą robotę!
basia
3 tyg. temu
a kto z Was słyszał , żeby w TVNie, ktoś dobrze mówił o opozycji? mówią co im każą- każda stacja ma swoją narrację
Janusz
3 tyg. temu
Choć raz cos z sensem powiedzial
Bimber
3 tyg. temu
Panie Janie szacun, już niedługo ten rząd pociągnie
Zofia
3 tyg. temu
Oni nie umiom rozmawiać z nikim uważają się za oni busów. Nigdy nie przyznają się do błędów. Samochwalcy.
Lol
3 tyg. temu
Jak tam piSSowska wolnosc slowa w TVPiSS Janek? xD
Matt
3 tyg. temu
Juz usunięty z internetu. Komuna wróciła - zwykła cenzura
bDYzcXvL
Polityk 3 *
3 tyg. temu
Polska została sprzedana z polakami i teraz trzeba się ich pozbyć
Zbrodnia
3 tyg. temu
To jest ludobójstwo
The last of u...
3 tyg. temu
Jaka pandemia? Ludzie, obudźcie się. Będzie po zastrzykach.
Szumofski
3 tyg. temu
Ja tam żyje normalnie
8gwiazdek
3 tyg. temu
Prawdę powiedział i poleciał
Seth.
3 tyg. temu
Otwarte pytania? Każdy może stawiać. Sorry ale Pospieszalski na prezydenta się nie nadaje... Wygląd ma.- Fakt.
...
Następna strona
bDYzcXwn