Trwa ładowanie...
Dollface
|
aktualizacja

Jeszcze wczoraj AUTOBIOGRAFIA, dziś tylko "LITERACKA FIKCJA". Wybraliśmy dla Was "najlepsze" cytaty z książki Jarosława Jakimowicza

411
Podziel się:
411
Podziel się:
1
 / 13
Jarosław Jakimowicz wypiera się autobiografii. Mamy "najlepsze" cytaty z książki
Jarosław Jakimowicz wypiera się autobiografii. Mamy "najlepsze" cytaty z książki
(Instagram, AKPA, TVP)
0
0

Jeszcze w październiku 2019 roku Jarosław Jakimowicz uważał, że opisywanie bandyckich przygód to materiał na autobiografię (!). "To opowieść o kolorowym życiu, którego nigdy bym nie zamienił na inne". Już tego nie pamięta?

Jarosław "zniszczyliście mi życie" Jakimowicz coś za bardzo zdenerwował się po wpisie Piotra Krysiaka na temat rzekomego gwałtu, którego miał dopuścić się "gwiazdor publicystyki TVP Info". Od tygodnia zapewnia, że nie ma ze sprawą nic wspólnego, a na dodatek wypiera się autobiografii, z której cytaty zaczynają krążyć po mediach społecznościowych.

To ciekawe, bo jeszcze w październiku 2019 roku, czyli w momencie premiery książki Życie jak film, Jarosław brylował na spotkaniach autorskich i reklamował, że to swoiste podsumowanie jego 50-letniego życia. Twoje życie to gotowy materiał na książkę - namawiała go rzekomo Katarzyna Bonda (!), co Jarek z dumą podkreślił już na okładce.

Oczywiście, pewne fragmenty mogą być podkoloryzowane, istnieje przecież licentia poetica, ale czy naprawdę wielostronicowe opisy bycia złodziejem w Niemczech to "fikcja artystyczna"? Może wystarczyłoby po prostu nie chwalić się na papierze przestępczą przeszłością? A może trzeba zmienić kategorię autobiografii Jakimowicza na "celebrycką powieść fantasy"?

Przeczytajcie wybrane fragmenty autobiografii Jarosława Jakimowicza. Niech będzie przestrogą dla innych piszących celebrytów: pamiętajcie, papier przyjmie wszystko. Opinia publiczna niekoniecznie.

2
 / 13
Wstęp

"Ta książka jest szczera do bólu. To subiektywny przegląd mojego życia. Mimo to moi wrogowie, a mam ich sporo, też mogą spać spokojnie. Nie ma tu publicznej zemsty na miarę plotkarskich portali. Po co w takim razie ją napisałem? Muszę przyznać, że to dobre pytanie. Odpowiedź jest prosta: to opowieść o kolorowym życiu, którego nigdy bym nie zamienił na inne. Na żadnym etapie i właśnie tym chcę się podzielić".

3
 / 13
"Prace społeczne" na cmentarzu żydowskim

"Wiedzieliśmy z „potwierdzonych” źródeł, że zmarli Żydzi są chowani z drogocennymi rzeczami. I nagle wszystkie kropki ładnie się zaczęły łączyć: prace społeczne na cmentarzu, który jest tuż za murem, i groby Żydów, które są z pewnością skarbnicą co najmniej kamieni szlachetnych (…)".

4
 / 13
"Prace społeczne" na cmentarzu żydowskim

"Nie, nie. Nie chcieliśmy być hienami. Nie zamierzaliśmy więc rozkopywać starych grobów w poszukiwaniu kruszców czy monet. Postanowiliśmy czekać na świeże pochówki. Co my żeśmy wyprawiali na tym cmentarzu! Widząc ludzi idących alejkami, albo chowaliśmy się za drzewami, albo kładliśmy się na grobie i wydawaliśmy z siebie dziwne odgłosy. (…)".

5
 / 13
"Prawa młodości"

"Wreszcie jednak nadeszła wyczekiwana wiadomość. Nowy pochówek. Byliśmy zwarci i gotowi. Wzięliśmy łopaty, odrzuciliśmy wieńce, myśl o drogocennych żydowskich diamentach zalała nam mózgi. (…) Kiedy dziś o tym myślę, czuję ogromny wstyd, ale takie są prawa młodości".

6
 / 13
"Fun" we Frankfurcie

"Wtedy we Frankfurcie rządziły dwie grupy przestępcze: wrocławska i warszawska. Okazało się, że znalazłem się w tej wrocławskiej, w samym jej środku, wśród najwyżej postawionych złodziei. (…) Zostałem z nimi. (…) Byliśmy złodziejami. (…) Alkohol, oczywiście, też kradliśmy. (…) Robiłem to wszystko dla pieniędzy, ale też dla zabawy. Wzrost adrenaliny i fun to był motor do działania".

7
 / 13
"Robota" w sklepie ze skórami

"Pod Frankfurtem był swego czasu duży sklep ze skórami. Oczywiście nie wspominam o tym ot, tak sobie. Wpadaliśmy tam „na robotę”. Pewnego razu wybraliśmy się kraść te skóry we trzech. (…) Robiłem za kierowcę. (…) Nagle zobaczyłem, że jeden z chłopaków wybiegł zza zakrętu. Momentalnie zdałem sobie sprawę, że coś poszło nie tak. (…) W ślad za chłopakami biegła „kura” – tak nazywaliśmy ekspedientki. Obaj wskoczyli do samochodu, a ona stanęła kawałek przed maską. Wcisnąłem gaz! Na szczęście ekspedientka uskoczyła w krzaki – tylko jej białe chodaki zostały na drodze. Wiem, że to się nie pokrywa z tym, co mówiłem, że nigdy bym nie skrzywdził człowieka. Prawdą jest, że nie skrzywdziłem właściwie przypadkowo, tylko dlatego, że uskoczyła, bo ja przecież wdepnąłem gaz do dechy. (…) No cóż, nic dziwnego, że nas złapali. (…) Niemcy wiedzą wszystko".

8
 / 13
Okradanie niemieckiej poczty

"Niczego mnie to jednak nie nauczyło. A nawet w jakiś sposób zainspirowało. Zaczęliśmy złodziejskie manewry z Bundenpost, czyli pocztą niemiecką. Najprościej mówiąc, okradaliśmy ją".

9
 / 13
Jarosław Jakimowicz przez dwie godziny udaje geja

"(…) bardzo szybko zorientowaliśmy się, że znaleźliśmy się na koncercie dla gejów! (…)
– Marek – powiedziałem do kumpla. – Trzymaj się mnie blisko, udajemy parę!
I tym sposobem przez dwie godziny byłem gejem".

10
 / 13
Jarosław Jakimowicz o kobietach

"Moja ciągota do kolorów dotyczyła również koloru skóry kobiet, oczywiście. Ciągnęło mnie do Murzynek, Mulatek, Azjatek. Poznałem dwie przepiękne Tajki. Szybko stały się moimi kumpelami. (…) Pewnego dnia któraś z nich mnie spytała, czy nie chciałbym takiej dziewczyny jak one. (…) Słyszało się w Niemczech, że można było od nich [od obywateli Jugosławii – przyp. red.] kupić kobietę. Kupić to znaczy sprowadzić kogoś, kto chce wyjechać ze swojego kraju, zamieszkać w Niemczech i wyjść tam za mąż. Ja oczywiście, będąc w tak młodym wieku, nie bardzo sobie mogłem to wszystko wyobrazić. Jednak pogadałem z tym człowiekiem. Byłem bardzo ciekaw. Okazało się, że mogę taką dziewczynę mieć za dwa tysiące marek(…)".

11
 / 13
"Obok sprawcy całego zamieszania stanęła dwunastoletnia dziewczynka"

"Podjechałem do mafijnego mieszkanka – takie miejsca mnie nie przerażały, dobrze znałem ten klimat. Usiadłem, czekałem. Nagle drzwi się otworzyły, a obok sprawcy całego zamieszania stanęła dwunastoletnia dziewczynka. (…) Widząc moją minę, sprzedawca pospieszył mi jednak na ratunek.
– Jak nie chcesz, to nie musisz, zabieram ją – zakomunikował, odliczył mi moje dwa tysiące marek i byliśmy kwita.
– Wiesz, jakby jakaś z dorosłych dziewcząt chciała… – zacząłem mówić nieśmiało.
– O nie, takie to wiesz, to już pracują. – Westchnął.
Miał na myśli oczywiście te miejsca pracy przy Kaiserstraße [czyli pracę prostytutek - przyp. red.]".

12
 / 13
Jarosław Jakimowicz o modelkach

"Padały propozycje, bym został modelem. (…) Nie czułem jednak, by było to dostatecznie męskie zajęcie jak dla mnie. Pewnego razu Julek [Machulski – przyp. red.] poprosił mnie, bym towarzyszył jego żonie i jej pomagał. Nie trzeba było mnie specjalnie namawiać. Jeżdżenie po Polsce i rozglądanie się za modelkami, by wysyłać je w świat, jak najbardziej mi się podobało. Nie mogło być lepszej roboty".

13
 / 13
Podsumowanie

"Po „Młodych wilkach” zmieniło się wszystko. Totalnie. Trzeba to dobrze rozumieć. To były czasy, w których nie było programów typu talent show. Gotujących fryzjerów ani tańczących celebrytów. Dziś gwiazdą może być każdy".

KOMENTARZE
(411)
Tak
3 lata temu
JJ synonim kłamstwa, pozerstwa i obciachu
Coz
3 lata temu
Cały tvpis na stare lata leżą pod krzyżem innym niszczą życia chcą odbierać prawa do decydowania o własnym życiu i myślą ze tym leżeniem pod krzyżem na starość zmyją wszystkie grzechy
Daro
3 lata temu
Nosił wilk razy kilka powieźli i wilka puszka Pandory się otworzyła
śmiechłam
3 lata temu
Uderz w stół, a nożyce się odezwą... :D No chyba, że Jarek naprawdę uważa się za megwgwiazdora TVP, chociaż nie wiem, z jakiego powodu, ani w niczym nie gra, ani nigdzie nie występuje...
***** ***
3 lata temu
W Niemczech kryminalista w Polsce gwiazda. Jaki rząd tacy ...celebryci
Najnowsze komentarze (411)
Wiola
8 miesięcy temu
Mógł pozostać taki jaki był.po Młodych wilkach, chciał za dużo i dlatego poszedł w najgorszą stronę. Ale takich przypadków na polskim rynku mamy w większości, niektórzy dalej tak postępują. Jawnie okradają na naszych oczach wierzącym im ludziom. Pudelek powinien zrobic na ten temat ranking największych absurdów, to zakonczyłoby ich działalność.
damapik
rok temu
ten człowiek jest głeboko zaburzony, nie spodziewalam się nawet czytając o jego wygłupach w TV
Nicolo
2 lata temu
No cóż ,do TEJ telewizji pasuje jak ulał.
Mmm
2 lata temu
Powinien natychmiast wylecieć z TV publicznej.
Nie ogarniam ...
3 lata temu
To jak to w końcu jest mu wstyd, czy nie zamieniłby tego życia na żadne inne, bo się pogubiłam. Obracał się w przestępczych kręgach i się tym chelpi, a teraz pracuje w telewizji "misyjnej" prawych i sprawiedliwych🙉
Gen Flaszka
3 lata temu
James Bond z kuku na muniu. Oby tylko pobożny i bogobojny Jacuś nie rozwiódł się pobożnie i kościelnie dla niego. Nie śmiejcie się z niego. Los go pokarał i ma na imię też Jarosław.
Kste
3 lata temu
Dramat,i ta znana malarka sarapata wzięła go na swojego kochanka baaa męża ojca dziecka ,wstyd mieć z kimś takim do czynienia
wilk
3 lata temu
zawsze kłamał, nawet jak mercedesa otwierał
Timbo
3 lata temu
Niech złapie za rękę kurskiego bo pasują do siebie
Taka prawda
3 lata temu
Dno moralne
abc
3 lata temu
Takich ludzi promuje Polska Telewizja za pieniądze podatników, popierana przez rząd
zas
3 lata temu
Jeżeli pani Bonda promuje jareczka to przestaję czytać jej książki
Tytus
3 lata temu
Jego wielki promotor Jacek Łęski i promotorka Ogórek, której kampanię sponsorował mąż. No właśnie chyba ma jakieś problemy z prawem
Heniu
3 lata temu
Jaki gwiazdor, taka firma która go zatrudnia!
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Przypakowany Maciej Musiał wybrał się na randkę do parku z tajemniczą brunetką (ZDJĘCIA)

Maciej Musiał wciąż nie trafił na tę jedyną, z którą chciałby stworzyć poważny związek. Aktor często widywany jest podczas randek z atrakcyjnymi kobietami. Czy wreszcie ugodziła go strzała Amora?
9.

Kim i Khloe Kardashian buszują po targu w przerwie między weselnymi przyjęciami indyjskiego miliardera (ZDJĘCIA)

Kim i Khloe Kardashian przybyły do Indii na głośny ślub syna najbogatszego człowieka Azji. Odszykowane celebrytki zaliczyły również wizytę na lokalnym targu. Paparazzi "przyłapali" siostry, gdy spędzały czas w przerwie od hucznej imprezy.
8.

Umięśniony David Beckham i Victoria w gigantycznym kapeluszu byczą się we Włoszech na jachcie za 26 milionów złotych (ZDJĘCIA)

David i Victoria Beckhamowie wykorzystali falę upałów przechodzącą przez Europę do wypoczynku w otoczeniu zachwycających okoliczności przyrody. Małżonkowie wybrali się w rejs swoim luksusowym jachtem jachtem po Morzu Śródziemnym. Mimo sportowej emerytury, piłkarz wciąż utrzymuje bardzo dobrą formę.
7.

Ślub syna najbogatszego człowieka Azji kosztował ponad MILIARD ZŁOTYCH. Panna młoda zachwyciła pierwszego dnia (ZDJĘCIA)

Ślub Ananta Ambaniego i Radhiki Merchant potrwa trzy dni. Zaproszeni goście uszanowali kulturę młodych, przyodziewają kreacje rodem z Bollywood. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z wydarzenia.
6.

Sara Boruc chwali się zdjęciami z wakacji, pokazując przy okazji 14-letnią córkę i 5-letniego syna (ZDJĘCIA)

Sara i Artur Borucowie są małżeństwem od 10 lat. Owocem ich miłości jest dwójka dzieci: 14-letnią Amelia i 5-letni Noah. Oboje mają też dzieci z poprzednich związków. Ostatnio rodzinnie wybrali się na wypoczynek do Marbelli. Rodzina jak z obrazka?
5.

54-letnia Naomi Campbell szaleje na jachcie w gronie przyjaciół. Zjawiskowa? (ZDJĘCIA)

Zaledwie kilka tygodni temu Naomi Campbell skończyła 54 lata. Najnowsze zdjęcia znanej na całym świecie modelki zupełnie nie korespondują z jej metryką. Brytyjka czerpie pełnymi garściami z hiszpańskich wakacji, wciąż imponując niebywałą formą. Czas się dla niej zatrzymał?
4.

Janice Dickinson była gwiazdą programu o operacjach plastycznych. Po latach ujawniła szokujące kulisy: "BYŁAM W AGONII"

Janice Dickinson słynie ze swojego zamiłowania do rozmaitych operacji plastycznych. Swego czasu celebrytka pojawiła się nawet w programie o niecudnych zabiegach. Po latach ujawniła szokującą prawdę o naprawie swoich piersi przez znanego lekarza.
3.

Kim Kardashian i jej ŚCIŚNIĘTY BIUST gotowi na wesele syna najbogatszego człowieka Azji. Nie przyćmi panny młodej? (ZDJĘCIA)

Kim Kardashian dostąpiła zaszczytu otrzymania zaproszenia na uroczystość zaślubin syna jednego z najbogatszych przedsiębiorców na świecie. Nawiązując do bogatej kultury Azji, postanowiła przyodziać sari. Celebrytka zaprezentowała ciekawą wariację na temat tradycyjnego stroju Hindusek.
2.

Margot Robbie "przyłapana" z mężem na Wimbledonie. Tak Tom dbał o ciążowy brzuch aktorki (ZDJĘCIA)

Na początku lipca media ujawniły, że Margot Robbie wkrótce doczeka się dziecka. Teraz aktorka wybrała się z mężem na Wimbledon, gdzie, skryta za okularami przeciwsłonecznymi, wymieniała z nim czułości.
1.

Tomasz Kammel może cieszyć się widokiem na panoramę Warszawy. Tak wygląda mieszkanie prezentera (ZDJĘCIA)

Tomasz Kammel posiada mieszkanie w samym sercu stolicy. Jego prywatna przestrzeń służy nie tylko wypoczynkowi, ale też pracy nad ciałem oraz nagrywaniu kolejnych odcinków internetowego programu. Zobaczcie, jak się urządził były gwiazdor TVP.