Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Kim Kardashian ponownie oskarżona o BLACKFACE: "Pozwolicie jej przebierać się za czarną kobietę do końca życia"?!

185
Podziel się

Media społecznościowe stanęły w ogniu po publikacji najnowszej sesji celebrytki dla magazynu "7HOLLYWOOD". Faktycznie przekroczyła granicę dobrego smaku?

Kim Kardashian ponownie oskarżona o BLACKFACE: "Pozwolicie jej przebierać się za czarną kobietę do końca życia"?!
(Fot. Instagram)
bCYdcPDV

O tym, że Kardashianki mają słabość do czarnoskórych mężczyzn, wie każdy, kto choć raz miał okazję obejrzeć odcinek ich rodzinnego programu telewizyjnego. Problem polega na tym, że coraz częściej mówi się, iż słynne siostry same próbują upodobnić się do czarnoskórych kobiet, ponieważ ciemniejsza karnacja coraz lepiej sprzedaje się w mediach - o to samo oskarżana jest zresztą Ariana Grande, która zyskała sobie w sieci przydomek "Africana".

Mogłoby się wydawać, że świadomi krążących nad Kim oskarżeń o "blackface" (malowanie skóry, aby upodobnić się do Afroamerykanki) agenci zainterweniują, po ujrzeniu efektów najnowszej sesji zdjęciowej gwiazdy dla magazynu 7HOLLYWOOD. W zamyśle twórców Kardashianka miała wystąpić na okładce luksusowego półrocznika jako Elizabeth Taylor. Uwagę fanów zwróciła jednak nienaturalnie przyciemniona karnacja celebrytki, która natychmiast stała się przedmiotem oskarżeń o brak wyczucia osób pracujących nad zdjęciami.

bCYdcPDX

"Problem polega na tym, że Kim Kardashian i jej rodzina naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, czym jest "cultural appropriation" i "blackfishing". Ale i tak to robią, bo wiedzą, że skandal się sprzedaje. Mogą utrzymać swoją popularność, robiąc takie paskudne rzeczy".

"Naprawdę pozwolicie Kim Kardashian przebierać się za czarną kobietę do końca jej życia i nic z tym nie zrobicie"?!

"Kim Kardashian tak bardzo chce być czarna, a jej śmieszny mężuś Kanye West chce być pomarańczowy. Co za czasy" - czytamy na Twitterze.

bCYdcPEd

Dla Europejczyków sprawa może się wydawać nader błaha. Natomiast w Stanach, które do dzisiaj nie mogą sobie poradzić ze zjawiskiem rasizmu, oskarżenia o przywłaszczanie sobie cech innej rasy to nie przelewki. Blackface historycznie używany był przez białych aktorów do odgrywania ról Afroamerykanów, najczęściej przedstawionych w formie skrajnie nieprzyzwoitej karykatury. O tym, jak bardzo poważne potrafią być związane z tym oskarżenia przekonali się przed rokiem producenci Twoja Twarz Brzmi Znajomo, którzy nagminnie barwią skórę występujących w programie performerów.

Kim ponownie postanowiła, że najlepsze dla niej pod względem wizerunkowym będzie przeczekanie medialnej burzy. Z portalem Page Six skontaktowała się natomiast osoba, podająca się za bliskiego przyjaciela gwiazdy.

"To światło uczyniło jej skórę ciemniejszą na tym konkretnym zdjęciu. Na tej sesji powstało kilka zdjęć okładkowych, gdzie światło wygląda bardziej naturalnie. Ludzie bardzo spieszą się z wyszukaniem negatywnych stron wszystkiego, co Kim robi. Zapominają przy tym, że ma armeńskie korzenie" - czytamy w anonimowym oświadczeniu.

bCYdcPEe

Myślicie, że popularność Kim ucierpi na skandalu, czy tego okrętu nic nie jest w stanie zatopić?

bCYdcPEf
bCYdcPEy
KOMENTARZE
(185)
Nicki
9 miesięcy temu
Problem z d... wygląda normalnie, ma taką karnacje i tyle. Jakby sie na siłę wybielała to też byłoby źle
mms
9 miesięcy temu
Mysle ze kazdy czarny ktory pofarbuje sobie wlosy na blond powinien byc oskazrozny i, wlosow napietnowany rowniez
alba
9 miesięcy temu
A gdyby zrobiła się na albinosa, też byłby krzyk?
bCYdcPEz
Gatt
9 miesięcy temu
Najwyraźniej to czarni są rasistami. Ogólnie problem robiony na siłę
Qqle
9 miesięcy temu
A to, ze Beyonce, Cardi B i reszta czarnoskórych piosenkarek się wybiela to już ok? Im wolno udawać białe? Dajcie sobie na wstrzymanie ciemnoskórzy
Najnowsze komentarze (185)
Bol
3 miesiące temu
Program TTBZ nie jest programem rasistowskim w tym Amerykanom nie powiem gdzie sie poprzestawiało. Nie znają formuły programu a juz warczą
dadadssa
3 miesiące temu
A jak Beyonce farbuje się na blond i wybiela swoją skórę to już jest ok... Jezu Stany to najgłupszy kraj świata, a blackface i cultural appriopriation to najbardziej idiotyczne wymysły ostatnich lat.
esDD
3 miesiące temu
Juz nie maja sie ci czarni o co przyczepic. Wszystko im nie pasuje i wszystko to rasizm nagle
ziom
5 miesięcy temu
kim kardashian daleko do Elizabeth Taylor
Vuucucu
5 miesięcy temu
ORMIAŃSKIE a nie "armeńskie". Kto to pisał?
Jebać disa
9 miesięcy temu
Wszystko dobrze ale od Westa to wy się odpierdolcie
Wilk
9 miesięcy temu
Z tym "Twoja twarz.." to też się przyczepili... Jakby nasi wycięli z programu wszystkie utwory Afroamerykanów bo nie miałby kto odgrywać tych ról to by jęczeli, że jesteśmy rasistami. Jakby występował u nas jakiś czarnoskóry uczestnik i dostawałby tylko utwory wykonawców tej samej karnacji to by bredzili o dyskryminacji. Krótko mówiąc: jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.
Kejt
9 miesięcy temu
Moim zdaniem nie robi się na czarnoskórą. Jeśli już, to wychodzi nadmiar solarium/samoopalacza/natrysku.
bCYdcPEr
Gosc
9 miesięcy temu
A co z Michael Jackson?
Gość
9 miesięcy temu
Bardziej jak Sophia Loren...
Yhh
9 miesięcy temu
Bo na świecie nie ma innych ważniejszych problemów...
Agnieszka82
9 miesięcy temu
Niech robi co chce!
Qqle
9 miesięcy temu
A to, ze Beyonce, Cardi B i reszta czarnoskórych piosenkarek się wybiela to już ok? Im wolno udawać białe? Dajcie sobie na wstrzymanie ciemnoskórzy
Asia
9 miesięcy temu
No ale przecież one są jakimiś Arabkami, a oni tez są ciemni 🤷🏼‍♀️
...
Następna strona
bCYdcPET