Książę Andrzej i Ghislaine Maxwell mieli romans? Ujawniono ich maile: "Będzie mi cię brakowało. Bardzo cię KOCHAM"
Wyciek romantycznych maili między Andrew Mountbattenem-Windsorem a Ghislaine Maxwell wzbudził spekulacje wokół ich relacji. Zawarte w nich zwroty "kocham cię" podsycają podejrzenia o romans.
Wyciek romantycznych maili między Andrzejem Mountbattenem-Windsorem a Ghislaine Maxwell, w których wyrażają wzajemne uczucia, ponownie napędza plotki o ich zażyłości. Czułe zwroty oraz używanie pseudonimów, takich jak "kochanie" i "słoneczko" sugerują, że mogli być kochankami.
Maile, będące częścią nowych dokumentów powiązanych z Jeffreyem Epsteinem, ujrzały światło dzienne dzięki publikacji przez Departamentu Sprawiedliwości USA. Wśród nich znalazły się setki zdjęć, w tym takie, na których książę Andrzej klęczy przy kobiecie leżącej na podłodze.
Tło i reakcje na publikację
Źródłem przypuszczeń o bliskiej relacji Andrzeja i Maxwell są nie tylko same maile, ale również opinie przyjaciół i byłych ochroniarzy rodziny królewskiej. Podczas gdy Andrzej zaprzeczał bliskiej przyjaźni z Maxwell, nowe dowody budzą coraz większe wątpliwości.
W jednej z upublicznionych wiadomości z 2002 r. Andrzej, posługując się pseudonimem "Niewidzialny Człowiek", prosił Maxwell o "pozwolenie" na spędzenie czasu z byłą żoną i dziećmi, zamiast wspólnego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Ghislaine zareagowała z pełnym zrozumieniem, wyrażając ubolewanie, że dawno się nie widzieli. W odpowiedzi z 24 sierpnia Maxwell napisała:
Andrzeju, kochanie – w pełni rozumiem, jeśli chcesz spędzić czas z Sarą i dziećmi. Nie będę ani trochę urażona – smutno mi, że nie mogę z tobą spędzić czasu i że cię nie widzę, ale w tym momencie, z cennymi wakacjami i kilkoma dniami wolnymi na horyzoncie, zgadzam się, że pomysł przyjazdu na wyspę wydaje się mniej atrakcyjny.
Z kolei w sugestywnym komentarzu wysłanym 25 sierpnia, w którym wspominała też o "pięciu pięknych rudzielcach", Maxwell wyznała księciu miłość.
Nie ma problemu, (usunięto), kto teraz przyjeżdża, i 5 innych pięknych rudzielców, będziemy musieli po prostu pobawić się sami. Zakończyła wiadomość słowami: Będzie mi cię brakowało. Bardzo cię kocham. Pozdrawiam.
W odpowiedzi z 27 sierpnia Andrzej napisał:
Bardzo mi przykro, że nie mogę do ciebie dołączyć, ale cieszę się, że mogę częściej widywać się z moimi dziećmi, więc rekompensata jest uzasadniona. Co nie zmienia faktu, że kocham cię i tęsknię, żeby cię zobaczyć, kiedy w końcu będziemy w tej samej części świata.
Inne ujawnione wiadomości
Kolejne emaile pokazują, jak blisko związana była Sarah Ferguson, była księżna Yorku, z Jeffreyem Epsteinem. Określała go wręcz jako "brata, o którym zawsze marzyła". Korespondencja zawiera także zdjęcia księżniczek Beatrycze i Eugenii.
Epstein, niesławny finansista, słynął z licznych skandali. Dzięki układowi z prokuraturą większość wyroku za wykorzystywanie seksualne odsiedział w swoim domu w Palm Beach. Groziło mu 45 lat więzienia, a proces miał się rozpocząć w czerwcu 2020 roku. Zmarł 10 sierpnia 2019 roku. Według oficjalnie podanej wersji popełnił samobójstwo w areszcie przez powieszenie.
Andrzej zawsze zaprzeczał jakimkolwiek nieodpowiednim relacjom z Epsteinem, mimo że nowe wiadomości sugerują, że ich znajomość była bardziej zaawansowana. Kolejne ujawnienia mogą jeszcze bardziej obciążyć reputację byłego księcia Yorku.