Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Kuba Wojewódzki do Krystiana Ochmana: "Wyglądasz na trzy razy większego". Ekspertka ocenia: "Typowy FAT SHAMING"

153
Podziel się:

Podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego Krystian Ochman zmuszony był wysłuchiwać licznych uwag dotyczących swojej wagi. "Król TVN" przesadził?

Kuba Wojewódzki do Krystiana Ochmana: "Wyglądasz na trzy razy większego". Ekspertka ocenia: "Typowy FAT SHAMING"
Kuba Wojewódzki dopuścił się fat shamingu względem Krystiana Ochmana (AKPA)

Krystian Ochman w zeszłym roku reprezentował Polskę na Eurowizji. W jednym z ostatnich wywiadów zdecydował się skomentować utwór naszej tegorocznej reprezentantki. Przy tej okazji pokusił się o osobliwą uwagę pod adresem ust Blanki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Hyży odpowiada Kubie Wojewódzkiemu

Krystian Ochman gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Prowadzący żartował z wyglądu wokalisty

We wtorek Krystian Ochman gościł z kolei w programie Kuby Wojewódzkiego. Choć samozwańczy "król TVN" zapowiadając gościa, wyliczał jego osiągnięcia i chwalił talent, gdy ten tylko zasiadł na kanapie, zdecydował pochylić się nad jego wyglądem.

Wyglądasz na trzy razy większego niż na zdjęciach - wypalił, następnie radząc wokaliście, by przestał korzystać z filtrów.

23-latek zaśmiał się z żartu prowadzącego, odpowiadając, że jego odmieniony wygląd jest efektem babcinej troski:

Ubranie to sam ogarnąłem, by nie wyglądać grubo przed kamerą. Ale babcia mnie karmi. Jednego dnia mówi, że jestem gruby, drugiego, że jem niewystarczająco... Nie wiem, co mam robić - wyznał.

Wojewódzkiemu ani się śniło zmieniać temat i ochoczo kontynuował wątek wagi Ochmana:

Słuchaj babci, będziesz miał, jak to mówił Bogusław Kaczyński, wielkie pudło rezonansowe.

Gdy piosenkarz zasygnalizował, że nie do końca rozumie słowa 59-latka, ten wytłumaczył:

Będziesz miał duże zaplecze akustyczne w organizmie.

Nie wszyscy wokaliści mogą być jak Pavarotti - odpowiedział mu Krystian.

Idziesz w kierunku Pavarottiego? On miał mnóstwo namiętności, jedzenie było jedną z nich - nie dawał za wygraną prowadzący.

Ekspertki od PR-u oceniają przytyki Kuby Wojewódzkiego

Plotek postanowił skontaktować się z ekspertką od PR-u, Martą Rodzik, która skomentowała sytuację, do której doszło w show TVN:

Pan Kuba Wojewódzki słynnie z ciętej riposty i jego komentarz był po prostu w jego stylu. Waga pana Krystiana rzeczywiście w przeciągu kariery się zmieniła, ale osobowość pozostała - swoje poczucie humoru pokazał, goszcząc w programie Kuby Wojewódzkiego. Pan Krystian Ochman bardzo grzecznie się zachował i odpowiedział w sposób taktowny - mówiła ostrożnie, chwaląc piosenkarza.

Kuba Wojewódzki dopuścił się fat shamingu

Nieco mniej łagodnie opisała to, co zafundował 23-latkowi Wojewódzki, psycholożka Magdalena Chorzewska.

Takie żarty są oczywiście typowym fat shamingiem - czyli zawstydzeniem osób borykających się z nadwagą lub otyłością - powiedziała wprost, dodając, do czego mogą zaprowadzić tego typu uwagi: Takie zachowanie prowadzi do poważnych problemów związanych z przewlekłym stresem, depresją, obniżeniem poczucia własnej wartości. Wiąże się także z wykluczeniem społecznym.

W dalszej części wypowiedzi ekspertka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" podkreśliła, że oczywiście wszystko zależy od tego, jak tego typu komentarze odbierają ich adresaci:

Nie chcę usprawiedliwiać pana Wojewódzkiego, ale myślę, że goście zaproszeni do niego liczą się z poczuciem humoru porównywalnym do tego, jakie prezentuje Ricky Gervais - stwierdziła, dodając jednak, że mimo wszystko bardziej zorientowani w świecie wiedzą, że nie należy w ten sposób rozmawiać z drugim człowiekiem:

Nie wiem tylko, na ile w tym przypadku pomimo świadomości, panu Ochmanowi zrobiło się nieprzyjemnie, poczuł się niekomfortowo i niezręcznie. Myślę też, że wiele firm i instytucji pracuje nad uświadamianiem Polaków, jak ważne jest szanowanie, akceptowanie i niepiętnowanie nadwagi czy otyłości. To nie rozwiązuje ich problemów, a tylko je nasila.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(153)
Bvb
miesiąc temu
Wojewódzki jest już taki nudny…
Papaoa
miesiąc temu
Dziwię się, że ktoś jeszcze chce uczestniczyć w jego szopkach.
Mariola
miesiąc temu
Lysy ,koscisty (co nie wyglada jak mezczyzna) Wojewodzki chcial dopiec Ochmanowi bo wie ,ze nawet w marzeniach nie moze mu dorownac. Panie Ochman ma pan cudowny glos i razem z mezem bardzo Panu kibicujemy.
Lol
miesiąc temu
Wojewódzki jak Gervais, a to dobre
Sąsiad
miesiąc temu
Dziwię się Ochmanowi,że chciał brać w tym udział i spotykać się na wizji z Wojewódzkim.
Najnowsze komentarze (153)
:):)
miesiąc temu
O co ta drama, ogarnijcie się trochę . Ochman jak przytył, tak i schudnie.To nie on ma problem, tylko wy hejterzy , co hejtujecie Ochmana od dwóch lat. Komentujecie każdy jego ruch, bo myślicie że a nuż mu to zaszkodzi. Nie zaszkodzi, przecież nie myślicie chyba że artysta czyta te wasze wypociny. On ma ważniejsze sprawy na głowie i robi swoje, koncertuje, kończy studia , nagrywa .Co dalej zrobi na pewno wkrótce się dowiemy.
racuch
miesiąc temu
Nikt nie chce się już kolegować z Kubą Wątłymwackiem
Cringe
miesiąc temu
Już znów followersy w dół...tysiąc na plus to malutko na takie ośmieszanie się u Wojewódzkiego. Teraz jeszcze Kryspin wchodzi w tyłek Jankowi po tym jak oznajmił, że za mało z siebie daje wokalnie. Co następne może usta usta z Blanką 😅
cringe
miesiąc temu
ciekawe pozytywne komentarze pod wywiadem tych, którzy na Ochmanie i jego fanach nie zostawiali suchej nitki, zorientowali się, że fanki z facebooka oglądają Wojewódzkiego, nawet Ochmanki :)))
Poc
miesiąc temu
Podziwiam ludzi którzy nie przyjmują zaproszenia do tego cyrku Wojewódzkiego szacun
Widz
miesiąc temu
Tego już dosięgła demencja starcza. Pled oj xlll wieku
Wodnik
miesiąc temu
Inteligentny człowiek, który zdobył dużą popularność swoim kontrowersyjnym, czasami podłym zachowaniem. Niestety jego programy to promowanie złego zachowania. Ale jak widać wielu osobom to nie przeszkadza
Addna
miesiąc temu
Jak rozmawiał o wyglądzie to się nie pytał o inne niewygodne tematy
Obserwator
miesiąc temu
Podziwiam p.Krystiana,zachował się bardzo spokojnie wobec Wojewódzkiego.Co tego patyczaka i podstarzałego lovelasa obchodzi czyjś wygląda czy nadwagą?W porządnej TV za taki komentarz zostałby Kubuś celebryta zdjęty z anteny.
prawda
miesiąc temu
kuba winien zapłacić 10milionow odszkodowania za fat shaming i 25 milionow na fundacje walcząca z otyłością.
Prawda kole
miesiąc temu
Przestańcie z tymi pseudo ruchami, hasztagi wielką krzywdę robią temu światu. Powiedział to co każdy widzi… Nie było to niegrzeczne
Maggi
miesiąc temu
Takie uwagi są najzwyczajniej niegrzeczne i nietaktowne żeby nie powiedzieć chamskie … nigdy nie zrozumiem jak można w jakikolwiek sposób komentować wygląd innych ludzi !
Olo
miesiąc temu
Wojewódzki natomiast wygląda na 3 razy starszego już na zdjęciach...
Adamek
miesiąc temu
Kubuś to inteligentny błazen, a gości idący do jego programu zgadza się na konwencję programu w formie ubliżania w zamian za popularność. Opinie "psycholoszki"(co to za nowomowa) są nielogiczne. Przykładowo idąc do "domu uciech" nie spodziewam się spotkania tam moralnych i wartościowych kobiet. Przyczepianie się do wyglądu drugiej osoby to hejt, ale na tym powiatowy zbudował całą swoją karierę. Dziwię się natomiast, że Ochman dostosował się jak plastelina do leśnego dziadzia i zhejtował usta Blanki. Dobry muzyk powinien promować się swoją muzyką, a nie na kontrowersji czy ubliżaniu. Krystian promuje swoją nową płytę, więc ja podziękuję za takich "artystów" ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie