Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Maffashion wspiera strajk wolnych mediów i ostrzega: "To jest krok do KOLEJNYCH OGRANICZEŃ!"

50
Podziel się:

"Kolejny jest internet, radio, kina, prasa... na tym jest położona ręka" - wyjaśnia Maffashion w związku z próbą wprowadzenia przez rząd podatku od reklam dla mediów niezależnych od władzy.

Maffashion wspiera strajk wolnych mediów i ostrzega: "To jest krok do KOLEJNYCH OGRANICZEŃ!"
Maffashion wspiera strajk wolnych mediów (East News, Instagram)
bETqrPRx

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w Polsce zapanowała "dobra zmiana", która uderzyła m.in. w sądownictwo i prawa kobiet.

Teraz rząd próbuje wpłynąć na wolne media poprzez wprowadzanie podatku "z tytułu reklamy". Planowany przez rząd nowy podatek ma dotyczyć m.in. portali internetowych, mediów tradycyjnych oraz firm, które w swojej ofercie mają zewnętrzne nośniki reklam. W praktyce oznacza to słabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce.

W związku z tymi planami media wystosowały do władz RP list otwarty. Jego treść możecie przeczytać tutaj.

bETqrPRz

W całym kraju trwa protest wolnych mediów. Sprawę skomentowała m.in. Maffashion, która na Instastories zamieściła szereg relacji, w których popiera wolność mediów i tłumaczy, dlaczego trzeba sprzeciwić się wprowadzeniu "składki od reklamy".

Cholernie popieram. Jestem ze wszystkimi ludźmi pracującymi w wolnych mediach. Nie pojmuję - najpierw z naszych pieniędzy, i to dwa miliardy wiadomo na co, a teraz każe się płacić nam, obywatelom, poprzez nakaz płacenia dodatkowych pieniędzy przez wolne media państwu.

Martwi mnie tylko jedno, że młodzi ludzie w sumie mają trochę wyrąbane na telewizję, niektórzy nawet telewizora nie mają w domu, bo wszystko jest w internecie. Wydaje mi się, że dopiero byłoby to tak mocno odczuwalne, jakby nam wszystkim władza odcięła internet (...).

Czytam komentarze i w niektóre nie wierzę, bo są ludzie którzy piszą, że "o, fajnie, przynajmniej nie będzie już filmów przerywanych tysiącami reklam". Słuchajcie, mi też te reklamy przeszkadzają, ale te telewizje z tych reklam opłacają wszystko - produkcję, trzeba zapłacić ludziom, pracownikom. Czy ja to muszę mówić? To jest takie oczywiste i logiczne. A TVP produkuje w całości z naszych kieszeni, no halo!

bETqrPRF

Nie nagrywam tego jako influencerka, a jako normalna dziewczyna, jako obywatelka tego kraju. Jako osoba, której bezpośrednio dotyczą wszystkie te rzeczy. To jest krok do kolejnych ograniczeń. Kolejny jest internet, radio, kina, prasa... Na tym jest położona ręka. Dla jasności - to nie chodzi tylko o te wielkie media - to chodzi też o małe media pracujące głównie w internecie. Wszyscy to odczujemy - tłumaczy Maff.

bETqrPRG
bETqrPSa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(50)
Etna
10 miesięcy temu
Boi się że będzie musiała podatek zapłacić od dochodu, obecnie tego nie robi. Zwykły Kowalski nie ma wyboru od zawsze ale media tak
Karp
10 miesięcy temu
Pudel krzyczy, że wolne media, że wolność mu zabierają, a pod każdym artykułem kasuje komentarze i na główną wstawia te, które mają zostać zobaczone.
Wkurzona
10 miesięcy temu
Niech instagram opodatkuja, albo najlepiej niech to usuną, bo ludzi ogłupił doszczętnie. Całe pokolenia spisane na straty!!!
bETqrPSb
Jajaj
10 miesięcy temu
Ona naprawdę nie jest inteligentna. Brak elokwencji i oczytania wychodzi na każdym kroku. W tych miernie klejonych zdaniach.
Uop
10 miesięcy temu
Do roboty idź
Najnowsze komentarze (50)
POLKA
10 miesięcy temu
majdan raduś popiera no bo kto będzie pokazywał nagi t.... jego żony i lenistwo na wakacjach za pienądze z tych wolnych mediów oni lubują się tylko w pokazywaniu próżniactwa szczególnie TVN W telewizji publicznej są sprawy codzienne ludzi i ich troski.
zwykły podatn...
10 miesięcy temu
kto tym mlodynm celebrytom tak poukładal w głowach-polska schodzi na dno
zic
10 miesięcy temu
o czym ona mówi ! to żadna łapa na media ale zwykłe standardy unijne w innych krajach płacą więc nie bądźmy frajerami zwykły Kowalski musi płacić podatki od śmiesznych zarobków a media na reklamach zarabiają krocie i migają się od płacenia !!
Alibaba
10 miesięcy temu
Nie dajcie się zmanipulować cwaniakom! Też nie lubię prezesa PIS, ale z opodatkowaniem mediów to ten Pan ma rację. Nie słuchajcie, że Polacy za to zapłacą, bo to nieprawda! Polacy tylko skorzystają! Przede wszystkim zarobią mniej wszelkiej maści celebryci i pseudo gwiazdy! O tym nie wspominają media? Skoro Polacy zapłacą za opodatkowanie, to w takim razie kto płaci za udział w jednej reklamie Lewandowskiego, który inkasuje 2,5 miliona? Może Pani Kożuchowska, która bierze 500000 zł, albo Wieniawa 350000 zł za jedną reklamę! Itd...O tym już cisza? Producent który chce się reklamować zapłaci więcej mediom za reklamę, czy obniży stawki celebrytom? Nie wiadomo. Podniesie ceny produktów? Nie, bo nikt nie kupi! Co najwyżej zmniejszy znów gramaturę swoich produktów, bo tak dziś oszukują producenci! Niby taniej, a jednak drożej, po produkt lżejszy od poprzedniej wersji! Blogerko! Chcesz dyskutować dalej?
iras
10 miesięcy temu
to już nie ma normalnych imion co to za stwór
Janek
10 miesięcy temu
a ta panienka placi podatki
zrozumcie
10 miesięcy temu
media w Polsce płacą podatki tak jak wszyscy! Po pierwsze podatek dochodowy 19%. Po drugie płacą podatek emisyjny, po trzecie VAT, po czwarte podatek od koncesji, po piątek podatek od częstotliwości, po szóste opłata VOD, po siódme podatek od decyzji rezerwacyjnej. Podatek od reklamy ma obciążyć media ogólnokrajowe o 15 % z dochodu. To jest ich jedyny dochód w przypadku mediów rządowych które sa solidnie dotowane przez partię rządzącą to jest nie tak istotne zwłaszcza ze otrzymują oni jeszcze pieniądze z abonamentu. Jeśli wprowadzi rząd ten podatek media które nie są poza dotacja rządu i maja dochód tylko z reklam będą upadały. Pozbycie się wolnych mediów (nie podlegających partii) oznacza dla nas brak wolności. Jeśli nie rozumiesz i kupujesz to co media rządowe ci próbują wmówić to przyczyniasz sie bezpośrednio do tego by zlikwidować media niezależnych, a jak pewnie wczoraj zauważyłaś to gro mediów które lubisz i korzystasz z nich. Tak samo nie jest ani w Finlandii ani w innym wpełni demokratycznym kraju. Tak samo to jest na Węgrzech czy w Rosji.
Młody
10 miesięcy temu
Jak majo zapłacić, pasorzyty zaczyna się . kreciaze i oszuści kombinujo jakieś ograniczenia, to niema wolnych medji , dosyć utrzymywania parę sorzytow kosztem polskiej społeczności. PiS majo płacić pasorzyty podatek dochodowy od reklam itd p
bETqrPRT
Młody
10 miesięcy temu
Majo. Płacić podatek nikt pasorzytow niebedzie utrzymywał zarabiaj miljony majo biljony , pieniądz jest potrzebny na szpitale utrzymanie , zabytków edujacjemlodzierzy przedszkola inne potrzeby państwa PiS nie popo puszczać mają płacić pasorzyty
K.
10 miesięcy temu
Dopiero teraz to stało się jasne?
pudel
10 miesięcy temu
Zajmuj się tym na czym się znasz czyli szyciem podrobionych koszmarnych dresików o pudrowaniem noska
ami
10 miesięcy temu
ekspertka od niczego
Komar
10 miesięcy temu
Kim Ty jestes? Pamiętasz jak zaczynalas?
gość
10 miesięcy temu
Przecież te wszystkie tzw. gwiazdy chcą łatwej kasy bez podatku. Małe dochody po podatku a milionowe bez podatku? Kiedyś było mało reklam i telewizje dawały radę.Nie o wolne media chodzi tylko o kasę,kasę,kasę.
Oferty dla Ciebie
bETqrPSM
bETqrPSN
bETqrPSO
bETqrPSP
bETqrPSQ
bETqrPSv