Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Małgorzata Trzaskowska o aborcji: "TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie zrozumieć"

238
Podziel się

"Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą. Nie zawsze było tak dobrze" - wyznała niedoszła pierwsza dama.

Małgorzata Trzaskowska o aborcji: "TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie zrozumieć"
Małgorzata Trzaskowska zabrała głos ws. prawa do aborcji (Instagram @gosia.trzaskowska)
bDIAveWJ

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby jest niezgodna z konstytucją. Swoją decyzją sędziowie nie tylko zburzyli obowiązujący od 1993 roku kompromis, lecz także pozbawili kobiet możliwości decydowania o własnym ciele - spełniając tym samym ich najgorsze obawy.

Decyzja TK wywołała prawdziwą burzę wśród obywateli. Mimo szalejącej epidemii wielu zdecydowało się więc ruszyć na ulicę i otwarcie zademonstrować swój sprzeciw tuż po ogłoszeniu wyroku oraz kolejnego wieczoru. Piątkowy Strajk Kobiet odbył się w przeszło 60 miastach w całej Polsce. W stołecznej manifestacji wzięło natomiast udział ok. 10 tysięcy osób.

bDIAveWL

Nie jest tajemnicą, że wyrok Trybunału w sprawie aborcji odbił się szerokim echem również wśród osób znanych z pierwszych stron gazet. Uznanie tzw. aborcji eugenicznej za niezgodną z ustawą zasadniczą otwarcie potępili m.in. Anja Rubik, Kinga Rusin, Robert Biedroń czy Magda Gessler.

Przeciwna decyzji TK od początku była również niedoszła pierwsza dama, Małgorzata Trzaskowska. Jeszcze przed kontrowersyjnym orzeczeniem żona prezydenta Warszawy publicznie podkreślała, że każda kobieta powinna mieć możliwość samodzielnego decydowania o swoim życiu i ciele. Jej krótki instagramowy apel poparło wówczas wielu internautów.

bDIAveWR

W piątek Trzaskowska ponownie zabrała głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. W swoim wpisie żona Rafała Trzaskowskiego postanowiła odnieść się do osobistych doświadczeń.

Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym, żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyłoczytamy na instagramowym profilu Trzaskowskiej.

Małgorzata Trzaskowska nie ukrywała, że w obliczu tak ciężkich doświadczeń każda kobieta powinna samodzielnie zdecydować o swoim losie.

bDIAveWS

Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego wyboru. To my - kobiety - powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami - zakończyła swój wpis.

bDIAveWT
bDIAveXm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(238)
Asd
4 miesiące temu
Dla poprawy samopoczucia proponuję szklaneczke wody z Wisły.
Malwina
4 miesiące temu
Pani Trzaskowska przestań się kompromitować
Kowalska
4 miesiące temu
W zeszłym roku było ok 1600 aborcji eugenicznych. Z wypowiedzi celebrytek/polityczek wynika że co druga miała taki przypadek. Żona Gębury, Czaskowska, Marczuk, kto jeszcze? Może Rubik?
bDIAveXn
Natka
4 miesiące temu
Oczywiście Rehabilitacja* wybaczcie jakaś lewa korekta.
Natka
4 miesiące temu
Skoro takich aborcji z powodu wad można było dokonywać to dlaczego odnotowano tylko około 1000 przypadków? Czyli mieliście dostęp do usunięcia, lazicie po tv i ludziach żeby zbierac na rechabilitacje.... Darcie się o 900 przypadków rocznie? Nie rozśmieszajcie mnie. Poza tym to szanowne Panie/ Panowie patrzcie z kim idziecie do łóżka. Nawet zwierzęta wybierają partnerów genetycznie dobrych a nie tych wątpliwego zdrowia. A tak w ogóle to doczytałam ze projekt był Bosaka wiec skończcie z ta jadką na PiS bo trochę to żenujące. Konfederacja i PSL a Wy tylko jedna partie znacie. Zal
👍👍👍
4 miesiące temu
Super jest że nie została pani pierwszą damą 👍👍👍
zwykła
4 miesiące temu
Pani Godek urodziła dziecko z downem a teraz życzy wszystkim kobietom by też miały chore dzieci !!! Przecież to nie jest normalne by kobieta chciało kobietom zgotować piekło tylko dlatego jak ja mam dziecko downa w domu to wy też macie mieć! Jest tylko jedna różnica. Pani Godek na kasy jak lodu, może sobie pozwalać na rehabilitacje, opiekunki prywatne wizyty lekarzy. A co mają zrobić osoby które wykupując chorym dzieciom leki, pieluchy. rechabulitację, płacąc za dojazdy do specjalistów przymierają głodem??? Co ma powiedzieć kobieta której kręgosłup się dosłownie łamie od podnoszenia już dorosłego dziecka chorego które leży , które trzeba wykąpać, przewinąć? Pięknie się mówi pani Godek gdy ma się pieniądze i wsparcie ale życie tak piękne nie jest, kobiety są pozostawiane same sobie i dla pani widzi misie otwarzyły się dla nich wrota piekieł. Byleby pani było dobrze....
NORMALNY
4 miesiące temu
szkoda że twoja matka nie skorzystała z tego prawa
adoe
4 miesiące temu
glosowaliscie na PiS wiec trzeba ich przyjac z calym inwentarzem, maja 3 lata rzadow a was w 4 literach ! "Nie mam pana plaszcza i co mi pan zrobi " he he he
Abc
4 miesiące temu
Dobrze że pojawil się temat aborcji bo przynajmniej statystyki podskoczyły wszystkim o 500%.
ETyk
4 miesiące temu
KOBIETY OPAMIETAJCIE SIĘ, ANI CZAS ANI PORA , TO PROWOKACJA ABY ZAGŁUSZYĆ TRWAJACA TRAGEDIĘ, POWSTAŁA PRZEZ RZADZACYCH ,A WASZE MANIFESTACJE SPOWODUJĄ WIECEJ ZACHOROWAŃ I NIEPOTRZEBNYCH SMIERCI PORZEZ MNOGOŚĆ ZAKAZEN , APELUJE O ROZAWGE I ROZSADEK, A SWOJE KWESTIE ROZWIAZYWAC POKOJOWO .
Koszyk
4 miesiące temu
Dama to ona nigdy nie bedzie
Gosc
4 miesiące temu
A gdzie jest Wiola Kolek
bDIAveXf
Camel
4 miesiące temu
Doszla , niedoszla ale prawdziwa dama w odroznieniu do innych.
...
Następna strona
bDIAveXH