Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Marcin Wójcik z Ani Mru-Mru ZRYWA z TVP: "DZIELENIE POLAKÓW, koncerty disco polo i KŁAMSTWA"

343
Podziel się

Współzałożyciel znanego kabaretu opublikował w mediach społecznościowych list, w którym rezygnuje z oferowanej mu przez TVP współpracy: "Musiałbym w domu poodwracać wszystkie lustra".

Marcin Wójcik z Ani Mru-Mru ZRYWA z TVP: "DZIELENIE POLAKÓW, koncerty disco polo i KŁAMSTWA"
Marcin Wójcik zrywa współpracę z TVP (fot. ONS)
bEgNUJzF

Nie jest tajemnicą, że wraz z nastaniem rządów Jacka Kurskiego na ulicy Woronicza Telewizję Polską sukcesywnie zaczęły opuszczać prawdziwe medialne talenty, na których miejsce nierzadko wciskają się mierni, aczkolwiek światopoglądowo zgodni z polityką rządu zastępcy.

Z tak mało doborowym towarzystwem nie chce już dłużej być kojarzony Marcin Wójcik - współzałożyciel legendarnego kabaretu Ani Mru-Mru. W oficjalnym oświadczeniu kabareciarz zrezygnował właśnie z tantiem podsyłanych mu co miesiąc za emitowanie skeczów z jego udziałem. Odmówił też udziału w szykowanym przez TVP projekcie, do którego go zaproszono. Jak sam pisze, nie zgadza się na praktykowaną przez dziennikarzy stacji "bezwstydną propagandę".

bEgNUJzH
Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny przeciwko aborcji. Reakcja Kai Godek

W związku z tym, że z TVP nie współpracuję od 2015 roku, chociaż moja twarz w waszych programach pojawia się codziennie, postanowiłem dziś rano zerknąć na pasmo informacyjne TVP i sprawdzić, czy lubię i szanuję waszą stację. Z przykrością stwierdziłem, że niestety w dalszym ciągu nie, że zakłamywanie rzeczywistości i bezwstydna propaganda nie wpisuje się w mój system wartości. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem Prawa i Sprawiedliwości, partii, której tubą stała się wasza telewizja, a prawda, uczciwość, rzetelność i szacunek do innych są dla mnie sprawami fundamentalnymi - czytamy w opublikowanym na Facebooku liście.

Wójcik zauważa, że w dzisiejszych czasach każda forma zarobku w branży rozrywkowej jest dla artystów na wagę złota, jednak przyjmowanie pieniędzy od TVP byłoby dla niego plamą na honorze.

bEgNUJzN

Jestem zaszczycony, że z dwóch miliardów złotych, który TVP dostała m.in. z moich podatków na dzielenie Polaków, koncerty disco polo i kłamstwa, udało się Wam wysupłać 1200 PLN na moją skromną osobę, ale jestem w stanie, nawet w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża artystyczna, zrezygnować z tej kwoty. (...) Musiałbym w domu poodwracać wszystkie lustra po powrocie z Warszawy, a kolejne powtórki programu, przypominałyby mi o tym, że sprzedałem siebie i swoje przekonania - pisze kabareciarz.

Na samym końcu listu Wójcik pozwolił sobie też na odrobinę uszczypliwości względem na siłę promowanych "gwiazd TVP", które nie mają umiaru w podlizywaniu się szefostwu stacji i partii rządzącej.

Wierzę, że bez problemu znajdziecie zastępstwo w instytucji, w której aż roi się od dowcipnych gwiazd, takich jak Jarosław Jakimowicz czy Ida Nowakowska - zażartował.

bEgNUJzO

Doceniacie jego gest?

bEgNUJzP
bEgNUJAi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(343)
Beti
8 miesięcy temu
Brawo!
qaaz
8 miesięcy temu
W punkt
Gosc
8 miesięcy temu
Brawo !
bEgNUJAj
Ani
8 miesięcy temu
Brawo panie Marcinie!
Lovi
8 miesięcy temu
Szacun!
Najnowsze komentarze (343)
gość
miesiąc temu
BRAWOOOOO!!!!!!!! MARCINIE TAK TRZYMAJ!!!!!!
contik
6 miesięcy temu
Jesteś The Best - szacunek dla Twojej osoby !
Olo
6 miesięcy temu
Jakbyś był taki - jak piszesz to byś nie obwieszczał tego całej Polsce. Ty chłopie się po prostu podlizujesz tej "drugiej stronie" bo to teraz modne i trendy, chcesz być cool na celebryckich salonach. Jesteś jeszcze bardziej "sprzedajny" a robisz z siebie wielkiego moralizatora. Gdyby było inaczej to byś wysłał pismo i po sprawie, ale ty oczywiście musiałeś to na FB obwieścić żeby wyjść na warszafskiego bohatera. Lubiłem gościa ale teraz stracił u mnie.
42na
6 miesięcy temu
dlaczego tak późno?
Centrum
6 miesięcy temu
dopiero teraz ??? a moze chodzi o kasę ?
mrt
6 miesięcy temu
A z kraju jeszcze nie wyjeżdża?
Obywatel
6 miesięcy temu
Brawo, rozumiem, popieram.
wwww
6 miesięcy temu
warto by utworzyć "galerię ludzi honorowycheby nie poszli za jakiś czas w zapomnienie. Bo sprzedawczyków/kolaborantów wszyscy będziemy pamiętać...
bEgNUJAb
Tyryey
6 miesięcy temu
Panie Wójcik, ale proszę nie dzielić Polaków na lepszych i gorszych na podstawie tego czy słuchają disco polo czy nie :))))) Najwięksi hipokryci to ci, którzy najgłośniej krzyczą - czyli cała postępowa lewica. Nie chcecie podzielonego narodu? To przestańcie atakować mieszkańców wsi, fanów disco polo, wyborców PiS, katolików, osoby pro-life itp itd. Proste.
Ewa
6 miesięcy temu
O mój Boże, kolejny wielki pan snob, któremu strasznie przeszkadza disco polo. Powyciągajcie już te kije z tyłków, zwłaszcza, że sami raczej nie faszerujecie się na co dzień muzyką klasyczną (a to jedyny gatunek, który można nazwać rzeczywiście ambitnym).
Karolina
6 miesięcy temu
No i prawidłowo
Nordzik
6 miesięcy temu
Brawo!
nijn
6 miesięcy temu
Tak trzymaj O.K.
MGM
6 miesięcy temu
Lepiej późno niż później, brawo
...
Następna strona
bEgNUJAD