Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Meghan Markle i Harry zachęcają do wsparcia mieszkańców Afganistanu i Haiti. Nie wspomnieli, w jaki sposób sami chcą im pomóc...

86
Podziel się:

Apel o pomoc i linki do fundacji zajmujących się wspieraniem ofiar katastrof humanitarnych na świecie ściągnęły na Meghan i Harry'ego krytykę. Byłym royalsom dostało się za brak konkretnych deklaracji pomocy. "Może zafundują im 40-minutową sesję mentoringową?" - kpili internauci.

Meghan Markle i Harry zachęcają do wsparcia mieszkańców Afganistanu i Haiti. Nie wspomnieli, w jaki sposób sami chcą im pomóc...
Meghan i Harry zachęcają do pomocy ludności afgańskiej po przejęciu władzy przez Talibów (Getty Images)
bEEnQKCZ

Dramatyczna sytuacja mieszkańców Afganistanu, którzy w ciągu kilku dni znaleźli się pod rządami talibów, jest głównym tematem serwisów informacyjnych. Tragedią osób bojących się o swoje życie pod rządami ekstremistycznego ugrupowania zajmują się największe stacje telewizyjne i tytuły prasowe.

Wielu celebrytów zdecydowało się zaprezentować w mediach społecznościowych dramatyczne zdjęcia. Część powstrzymała się od pustych komentarzy, znaleźli się jednak i tacy, którzy ściągnęli na siebie krytykę za epatowanie tragedią i faktyczną bierność w działaniu.

bEEnQKDb

Totalnym brakiem wyczucia wykazała się Joanna Moro, która wplotła hasztagi na temat Afganistanu w swój wywód o końcu wakacji, całość żenującego wpisu okrasiła zaś swoim zdjęciem... w kostiumie kąpielowym.

Zobacz także: Co z tytułami szlacheckimi dla dzieci Meghan i Harry’ego?

Nie tylko polscy celebryci wykazali się brakiem wyczucia. Bierność i pustosłowie zarzucono też Harry'emu.

bEEnQKDh

Teraz w ogniu krytyki znalazł się nie tylko wnuk królowej Elżbiety, ale i jego żona. Wszystko za sprawą oświadczenia, jakie para opublikowała na stronie fundacji Archewell. Wychodząc od wielkich słów na temat... braku słów w obliczu tragedii, jakie mają miejsce na świecie, para zaapelowała o pomoc. Doniosłe hasła na temat złamanych serc, jakie wywołują u Meghan i Harry'ego wiadomości o katastrofach humanitarnych, zostały uzupełnione linkami do konkretnych fundacji, zbierających pieniądze na pomoc materialną i psychologiczną.

O ile sam pomysł wskazania instytucji zajmujących się wsparciem osób będących w potrzebie wywołał pozytywne reakcje, o tyle brak jakiejkolwiek informacji na temat osobistego zaangażowania Meghan i Harryego w trwające kryzysy spotkał się ze zrozumiałą krytyką.

Nie wspominają, jak będą pomagać. Może zafundują Afgańczykom 40-minutową sesję mentoringową? - brzmiał jeden z komentarzy użytkowników Twittera, nawiązujący do inicjatywy Meghan pod hasłem "40x40".

bEEnQKDi

Co myślicie o wielkich słowach i złamanych sercach celebrytów w obliczu ludzkich dramatów?

bEEnQKDj
bEEnQKDC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(86)
gosc
miesiąc temu
Ja się nie dziwię, w końcu oni przyzwyczaili się tylko BRAĆ i żyć za cudze pieniądze (konkretnie podatników brytyjskich), a wy tutaj od nich wymagacie, żeby coś DALI dla odmiany? A więc "dali", owszem - swój niewiele już warty wizerunek :D mało? :D
Katka
miesiąc temu
Meghan tylko peplać umie, a akcje charytatywne obojga ograniczają się do wspierania fundacji Archewell i kilku zdjęć. Żadnej realnej pomocy poza gadaniem. Ze tez ludzie dają się im nabierać.
No i
miesiąc temu
Oni myślą tylko o sobie. Teraz Meghan łamie się serce, ale Obame odpowiedzialnego za Syrię dalej podziwia,
bEEnQKDD
IDEALNIE
miesiąc temu
Megan powinna zrobić konferencje gdzie poucza kobiety w Afganistanie jak być wolnym. A z tylu Harry będzie pajacował
gość
miesiąc temu
Proponuję ściągnąć ich do swojej rezydencji w LA
Najnowsze komentarze (86)
Rychu
miesiąc temu
Może w ramach pomocy ex royalsi pokażą Afgańczykom filmik o prostym zyciu z gromadka kurek, a profesor Ziuta Lewandowska opracuje specjalna diete jak jeść przydrożne zielsko i przetrwać??
sdvgd
miesiąc temu
oj tam zrobi paczki z napisami na bananach i bedzie wielka matka teresa. Ona apeluje do nas zwyklych ludzi o pomoc im sama mieszka w 11 milionowej posiadlosci z dwojka dzieci i mezem w 10 sypialniach, moglaby to sprzedac przeprowadzic sie do domu z 5 pokojami i z reszty ze sprzedazy sprawic nowe zycie w Ameryce jakims 10 rodzinom... no ale lepiej prosic prostych ludzi o reszte ich zarobkow bo zostalo im 100 dolarow na koniec miesiaca.
Kurka zielono...
miesiąc temu
A Lewandowska? Czym się różni od Merklelowej i Harrego umieściła jakiś durny obrazek z komórki, a Moro to wiadomo na nic mądrzejszego ją nie stać Aktoreczka z Ameryki podpiera się mężem bo sama nic by nie znaczyła
Annika
miesiąc temu
Nie da się pomóc ludziom którzy sami nie chcą sobie pomóc. Zamiast walczyć o swój kraj, w który przez 20 lat miliardy dolarów pakowały inne kraje, oni się pakują do samolotów i sajonara. Sami mężczyźni uciekają, a kobiety i dzieci zostawiają w stolicy zajętej przez Talibów. Włączcie myślenie.
lola
miesiąc temu
przecież jakby napisali, ile $$ przelali, to zaraz byłby hejt, że pomagają tylko pod publikę i szukają poklasku na tragedii. tak źle, i tak niedobrze.
Royal
miesiąc temu
Dlaczego podpisują się „Duke” i „Duchess” skoro nie należą już do rodziny królewskiej?!😂
Alicja
miesiąc temu
Królowa przemówiła do poddanych!
Gość
miesiąc temu
Im się wydaje, że wystarczy, że zaszczycą świat swoim jakże wszystkim potrzebnym jestestwem. I wolno im sięgać do kieszeni innych ludzi. Żałosne.
bEEnQKDv
Alicja
miesiąc temu
Wygląda na to, że zwykli ludzie tacy tak ja, czy ty, piszą w komentarzach o tym, co naprawdę myślą o "działalności charytatywnej" Megan, a opiniotwórczy dziennikarze z "nazwiskami" i prawdziwe autorytety milczą, bo im niezręcznie? Bo zaraz padnie oskarżenie o rasizm? Chyba tylko Michelle/Barack Obamowie nie zapraszając Meganów na przyjęcie urodzinowe Baracka, publicznie skomentowali zachowanie "duchAss".
cvbcvbcvb
miesiąc temu
feministki które tak walczyły o prawa kobiet od lat 60tych nic do tej pory nie osiągnęły, aktualne zdobycze praw kobiet jakie dziś zawdzięczamy Europejkom wiąże się wraz z rozwojem nauki i obyczajowości oraz wpływom dzięki nielicznym, zdolnym kobietom przy wsparciu męskim takich jak Maria Curie Skłodowska. Każda zdolna jednostka potrzebuje wsparcia niezależnie od płci a prawa kobiet nic tu nie mają do rzeczy. Jak zobaczyłam problem kobiet w Afganistanie po niezapowiedzianej ucieczce wojska USA i UE i ich dyplomatów to znak że termin "feminizm" i "prawa kobiet" to czysta fikcja
exactly
miesiąc temu
Megan, a my ciebie enkarydżujemy, żeby sama sypnęła groszem albo coś zrobiła, może zafundujesz stypendium młodym Afgańczykom, a nie tylko pouczasz innych co mają robić.
Tola
miesiąc temu
Megan, niczym królowa, wydaje oświadczenie z takim przejęciem, jakby myślała, że cały świat zamarł w oczekiwaniu, na jej słowa. Ona jest naprawdę stuknięta na swoim punkcie!
bagiety
miesiąc temu
mieli już nie używać diuk i daczes !
kwik
miesiąc temu
Rachela mysli, ze jest krolowa?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEnQKEo
bEEnQKEp
bEEnQKEq
bEEnQKEr
bEEnQKEs
bEEnQKDX