Trwa ładowanie...
Przejdź na
WEG
|
aktualizacja

Natalie Portman przeprowadziła wywiad z Olgą Tokarczuk! "To był wielki zaszczyt" (WIDEO)

203
Podziel się:

Natalie Portman to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Kilka dni temu to właśnie ona przeprowadziła wywiad z polską noblistką, Olgą Tokarczuk. Jak przebiegała rozmowa?

Natalie Portman przeprowadziła wywiad z Olgą Tokarczuk! "To był wielki zaszczyt" (WIDEO)
Natalie Portman podczas wideorozmowy z Olgą Tokarczuk (Instagram)

Natalie Portman to amerykańsko-izraelska aktorka, która zadebiutowała jako nastolatka w filmie "Leon Zawodowiec". Znana z filmów takich jak "Gwiezdne wojny", "V jak vendetta", "Zakochany Nowy Jork", "Czarny łabędź", "Sex story", "Anihilacja", "Avengers", czy "Thor". Portman jest również laureatką wielu prestiżowych nagród, takich jak Złote Globy czy Oscar. 

Natalie Portman zachwycona książką Tokarczuk

Natalie Portman jest córką Izraelczyka, którego ojciec pochodził z Polski, co może tłumaczyć, dlaczego aktorka zainteresowała się twórczością Olgi Tokarczuk. Amerykańska aktorka opublikowała na Instagramie swojego klubu książki @natsbookclub post, w którym wyznała, że książka Tokarczuk " Prowadź swój pług przez kości umarłych" wywarła na niej ogromne wrażenie. 

Uwielbiam sposób, w jaki ta baśniowa polska powieść łączy tajemnicę, czarną komedię, politykę i filozofię - napisała Portman na swoim Instagramie. Niedługo później aktorka zaprosiła polską pisarkę do wideorozmowy. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: „To nie magia, to nauka” – relacja z wydarzenia L’Oréal Paris

Natalie Portman rozmawiała z Olgą Tokarczuk

Natalie Portman wstawiła na swój Instagram przebieg całej wideorozmowy z Olgą Tokarczuk, podczas której kobiety rozmawiały na temat twórczości polskiej noblistki. Tokarczuk chętnie odpowiadała również na pytania prowadzącej związane z jej powieścią. Natalie Portman była pod wrażeniem, że polska noblistka jednocześnie pracowała nad dwiema książkami "Prowadź swój pług przez kości umarłych" oraz "Księgi Jakubowe".

To był wielki zaszczyt móc porozmawiać z Olgą Tokarczuk, autorką naszego wrześniowego wyboru książki i laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury 2018 roku - tak cały post podsumowała Natalie Portman. 

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(203)
landwo
5 miesięcy temu
Dziadek i ojciec Natalie Portman byli/są Żydami, a nie Izraelczykami, bo nie mieszkali w Izraelu. Izraelitami można nazwać mieszkańców Izraela, którymi są i Żydzi i Arabowie.
Mmmmm
5 miesięcy temu
No i super ! Gratulacje dla Pani Olgi !
Agata.
5 miesięcy temu
Jak miło czytać takie wiadomości. Sama przyjemność mamy inteligentnych ludzi w kraju .
bibliofil
5 miesięcy temu
Ech, te brytyjskie lub amerykańskie wydania są okropne. Książki rozsypują się nawet od stania na półkach, a wyglądają, jakby były drukowane na papierze toaletowym. Zużytym. Nie mamy się czego wstydzić pod tym względem, nasze wydawnictwa stoją o klasę wyżej.
re be
5 miesięcy temu
sami swoi
Najnowsze komentarze (203)
Uugggk
5 miesięcy temu
Nazywanie ludzi idiotami zawsze jest złe. Mam o to żal do Tokarczuk że posłużyła się takim słownictwem. Ona nie jest życzliwa w sensie powszechnym.
Ale jaja
5 miesięcy temu
Zaszczyt hehehe
Zbigniew
5 miesięcy temu
To jedną z tych sytuacji, kiedy spotyka się dwoje wielkich ludzi i właściwie nie wiadomo, kogo mocniej zaszczyt kopnął. Aż mnie zatkało z wrażenia.
Zonka
5 miesięcy temu
To straszne, że jak Polka dostanie Nobla to Polacy od razu zaczynają, że: ona nie jest Polką właściwie, że śmiała skrytykować Polskę (nie ważne nawet za co nas krytykowała i czy mogła mieć rację), że jej pisarstwo to właściwie grafomania, że nie wszyscy rozumieją jej metafory (bo jednak są dla części za bardzo wyszukane) i najlepsze że nie podoba się wszystkim jej fryzura (a mnie się np. nie podoba fryzura Szopena i Einsteina)... Polacy, jak jesteście lepsi w pisaniu od tej pani, to pokażcie swoje możliwości; chętnie za rok posłucham o kolejnym Noblu waszego autorstwa, pokażcie tę waszą skrywaną erudycję w pisarstwie na miarę światowego uznania.
ja........
5 miesięcy temu
powiem, że mam mieszane uczucia co do twórczości Pani Tokarczuk, fakt książki pisane pięknym językiem, bardzo rozbudowanym, myśli ulatują wysoko, skomplikowanie, bardzo poetycko i oderwane często od głównej treści... może dlatego po pewnym czasie nie wciągają tak jak powinny, przynajmniej mnie, rzeczywiście każdy ma inny gust, ale tutaj nie mogę się zdecydować, może do każdej twórczości trzeba dorosnąć, nigdy nie idę z modą, zawsze żeby wyrobić sobie opinie sama sięgam po dany tytuł, nawet taki jak 365 dni, dobrnęłam do końca, ale nie sięgnęłam po następny tom bo nawet romans powinien coś w sobie mieć, cokolwiek :) natomiast nie stygmatyzujmy osoby, które czytają, niech zaczynają nawet od takich płytkich i prostych książek, to początek, może później sięgną po coś więcej, wyższych lotów, zachęcajmy ludzi aby czytali, cokolwiek, każdy maniak czytania od czegoś zaczynał
Schatz
5 miesięcy temu
Może biblioteki to fajna rzecz ale jak kocham mieć książkę. Oglądam ,wącham ,czytam , po jakimś czasie wracam do niej. Gładzę okładki ,napawam się ich widokiem .
TAK JEST!
5 miesięcy temu
Kto ma pojęcie, kim są następujący ludzie: Bjornson, Mistral, Carducci, Eucken, Heidenstam, Gjellerup, Pontoppidan, Deledda, Sillanpaa, Jensen, Quasimodo, Agnon, Sachs, Johnson, Soyinka, Cela, Walcott… i kilkoro innych? Otóż są to LAUREACI LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA z minionych stu lat! Niektórzy ten tytuł dostali niedawno. Większość z nich zawdzięcza nagrodę układom politycznym i społecznym, tak jak było to z Miłoszem i Szymborską. Tak jest obecnie z Tokarczuk…
KLMNTI
5 miesięcy temu
Jeden sponsor to się znają dziewczyny....
stanjan
5 miesięcy temu
oczywiście, że to zaszczyt. Świetnie, że się poznała z jakim intelektem ma do czynienia. Nasza "władza" potrzebowała na to kilka dni /po Noblu/
Agą
5 miesięcy temu
Wreszcie jakiś post na poziomie a nie o dziewczynach i chłopakach NIC po milionie operacji plastycznych, którzy swoim intelektem nic do tego świata nie wnoszą
Bogumił
5 miesięcy temu
Po co wspierać tą antypolke. Nie ma się czym zachwycac
Vjkhdd
5 miesięcy temu
Czytanie z kartki nie pomogło Tokarczuk, nadal angielski słaby i te wypowiedzi takie ograniczone. Inna sprawa że nagle wszyscy czytają Tokarczuk bo dostała Nobla. A gdzie byliście gdy powstały takie powieści jak Dom dzienny Dom nocny czy Prawiek i inne czasy bo to dopiero są dzieła!
Cerata
5 miesięcy temu
Wpiszcie w google słowo z pierwszych literek tych imion: Cecylia, Helena, Adam, Zofia, Adam, Robert, Irena, Adam. - Ona i jej przodkowie stamtąd pochodzą. Chyba nie lubią o tym mówić, bo wolą być uważani za tych biblijnych. To bardzo ciekawe. Na świecie są ich dwie grupy. Biblijni i ci z tego słowa z literek. Algorytm tego słowa nie przepuszcza. Możecie spróbować.
Jakmiło
5 miesięcy temu
Dobrze że Tokarczak swoimi dziełami przeprasza świat za polski imperializm. No cudownie po prostu że implantuje i podtrzymuje w Polakach poczucie winy za wszystko. Głównie za naród wybrany.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie