Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Nowa piosenka Roksany Węgiel to PLAGIAT hitu Dua Lipy? Fani nie mają wątpliwości: "Jak można iść na TAKĄ ŁATWIZNĘ?!"

107
Podziel się:

Utwór mający promować chrześcijański serial animowany do złudzenia przypomina piosenkę "Physical" brytyjskiej gwiazdy. Czy producenci faktycznie wyszli poza granice "inspiracji"?

Nowa piosenka Roksany Węgiel to PLAGIAT hitu Dua Lipy? Fani nie mają wątpliwości: "Jak można iść na TAKĄ ŁATWIZNĘ?!"
Roksana Więgiel i Dua Lipa (fot. Instagram, @roxie_wegiel, fot. YouTube)
bETlIGDF

Po ogromnym sukcesie na dziecięcym konkursie Eurowizji w 2018 roku Roksana Węgiel kopniakiem wyważyła sobie drzwi do wielkiej kariery. Jej teledyski mają na YouTube miliony wyświetleń, a na Instagramie śledzi ją już ponad milion obserwujących. Niestety, wygląda na to, że szalenie uzdolniona 15-latka napotkała na swojej drodze producentów, których działania mogą nadszarpnąć jej dobre imię.

Z okazji dnia dziecka w sieci zadebiutował nowy teledysk do utworu Roksany Węgiel w kolaboracji z katolickim chórem dziecięcym Małe TGD. Piosenka Nie z tej ziemi miała w zamyśle promować serial animowany przedstawiający chrześcijańskie wartości na przykładzie "Super Świętych Bohaterów".

bETlIGDH

Autorzy utworu sami o tych wartościach chyba jednak zapomnieli. Pominęli bowiem siódme przykazani i "zapożyczyli" niemal całą linię melodyczną od amerykańskiego hitu Physical Dua Lipy, co z miejsca wytknęli im fani.

Rażące podobieństwo między Nie z tej ziemi a Physical nie uszło uwadze internautów, którzy zaczęli wyrażać swoje powątpiewanie w oryginalność dzieła polskich muzyków w sekcji komentarzy.

Jak można było iść tak na łatwiznę?! (...) Refren "Physical". Czyżby inspiracja Dua Lipą? (...) Słyszę tutaj Dua Lipę i to bardzo. Prawie identycznie brzmi - pisali zaciekawieni fani.

bETlIGDN

Co ciekawe, w dyskusję z internautami wdał się administrator profilu zespołu Małe TGD. Zdradził, że piosenka Dua Lipy była "jedną z inspiracji", ale podobieństwa nie dostrzega.

Może trochę [podobne]... Uważne ucho! (...) My nie słyszymy podobieństwa. (...) Może się skojarzyć.

Skojarzyć?! To jest prawie 1 na 1 - zauważył kolejny użytkownik serwisu, na co z profilu Małe TGD odpisano jedynie: No, bez przesady.

bETlIGDO

Warto tu zaznaczyć, że Roksana miała okazję osobiście poznać Dua Lipę podczas zeszłorocznej gali MTV Europe Music Awards. Jest też bardzo dobrze obeznana z twórczością Brytyjki, ponieważ wielokrotnie śpiewała jej piosenki na swoich koncertach.

Powinna następnym razem nieco bardziej uważać na to, kto zaprasza ją do współpracy?

bETlIGDP
bETlIGDQ
bETlIGEi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(107)
gosc
rok temu
no myślę, że gdyby producenci dua lipy pokusili się o pozew to wygraliby z palcem w nosie.
Xddd
rok temu
Ile to dziecko ma lat ?
yxxxyx
rok temu
czemu ona jest tak na siłę promowana ? głos jakich wiele, żadnej piosenki sama nie napisała, stoi za nią produkcja muzyczna.
bETlIGEj
Terosio
rok temu
Mocno katolicka Roksana Węgiel wypromowana przez mocno katolicką TVP, a do tego w kraju rządzonym przez mocno katolicką partię z mocno katolickim prezydentem. Do tego wygrała The Voice Kids, gdzie jurorką decydującą o finale była mocno katolicka Edyta Górniak. Przypadek? Nie sądzę. To dziecko byłoby NIKIM gdyby nie pasowała światopoglądowo do TVP. Nie chodzi o żaden talent czy umiejętności śpiewu, bo to samo co ona to potrafią tysiące dzieci w Polsce.
ana
rok temu
Pudel zmień tekst o kolaboracji między dzieciakami!!! Usuwanie moich komentarzy nic nie da! Nie wolno ci pisać, że dzieci "kolaborowały" Słownik się kłania! W jeżyku współczesnym kolaboracja, to współpraca z nieprzyjacielem, okupantem; kolaborant, kolaboracjonista – współpracujący z wrogiem, zaborcą. Wstyd pudel! Wiedza ogólna się kłania... a raczej jej brak.
Najnowsze komentarze (107)
Dominika
rok temu
O Jezsku slaba a piesn, glos. Ludzie naprawde tego sluchacie??
Drum
rok temu
Tak to plagiat. Trzeba być głuchym żeby tego nie słyszeć
Ja121
rok temu
Oczywiście,że ta piosenka jest taka sama jak piosenka "Physical" Dua Lipy. Dua Lipa gdyby pozwała Węgiel to wygrałaby od razu.. Wstyd Roksana
wene
rok temu
muzyke morzna kupic i duzo piosenkarzy korzysta stej morzliwosci dlatego som podobne choc slowa inne to samo ma Farna tesz jom oskarzajcie o plagiat
Muzyk
rok temu
Jak się uczyć, to tylko od najlepszych. Widać inspiracje, ale czy to zle? Za chwile będziemy mieć mnóstwo piosenek inspirowanych dua lipa, bo to normalne!
Dua lipa
rok temu
Marina
Juliya2505
rok temu
To jest prawie identyczne nie wiem jak inni nie dostrzegają aż takiego podobieństwa.
Bobyy
rok temu
Próżność moi mili.
bETlIGEb
Sokrates
rok temu
Kasa robi swoje, szkoda mi cię dziecko.
Cesarzowa
rok temu
On tu nic nie jest winna, tylko ci co ją na siłę promują.
Physical
rok temu
Czas wracać do szkoły... a podkładanie tekstu pod istniejący nie swój hit to wychodzi każdemu... najlepiej pod prysznicem ;)
Janko M.
rok temu
To się nazywa plagiat a ona plagatorka!
Literat
rok temu
Co otrzymamy z połączenia Roksany i Kubusia? Węgiel Powiatowy.
Literat
rok temu
Roksana i Roksana a gdzie Kubuś Powiatowy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETlIGEU
bETlIGEV
bETlIGEW
bETlIGEX
bETlIGEY
bETlIGED