Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Nowy dyrektor Trójki chciał przeprosić Marka Niedźwieckiego, ale... "decyzją zarządu przeprosin NIE UMIESZCZONO"

37
Podziel się:

"Zarząd uważa, że nie obraził pana Marka i chce dochodzić swoich racji przed sądem" - pisze na facebookowym profilu Kuba Strzyczkowski.

Nowy dyrektor Trójki chciał przeprosić Marka Niedźwieckiego, ale... "decyzją zarządu przeprosin NIE UMIESZCZONO"
Kuba Strzeczkowski chciał przeprosić Marka Niedźwieckiego (East News)

W ostatnim czasie w polskich mediach nie brakuje zaskakujących zmian personalnych. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudzają jednak zawirowania w radiowej Trójce.

Wszystko za sprawą niesławnego 1988. notowania Listy Przebojów Trójki. Na szczycie zestawienia znalazł się utwór Kazika Staszewskiego Twój ból jest lepszy niż mój, który otwarcie uderzał w wizytę Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętych z powodu pandemii Powązkach. Zaledwie dzień po emisji na antenie zapis listy zniknął ze strony internetowej Polskiego Radia, wywołując tym prawdziwą medialną burzę. Tuż po audycji ze stacją postanowił natomiast rozstać się Marek Niedźwiecki.

Odejście Marka Niedźwieckiego z Trójki odbiło się szerokim echem nie tylko w polskich mediach, lecz również wśród jego redakcyjnych kolegów. Decyzja prezentera skłoniła do pożegnania się z anteną wielu cenionych przez słuchaczy osobistości w tym m.in. Piotra Kaczkowskiego, Piotr Metza, Hirka Wronę czy Marcina Kydryńskiego.

Stacja wyjątkowo boleśnie odczuła skutki medialnego skandalu - braki personalne sprawiły, że dotychczasowe audycje musiały zostać zastąpione jedynie muzyką, która wypełniała niemal cały czas antenowy. Niedługo po odejściu Niedźwieckiego dyrekcja stacji próbowała bronić się przed oskarżeniami, sugerując, że on sam próbował manipulować wynikami listy przebojów. Kiedy natomiast dziennikarz bezskutecznie zażądał przeprosin od ówczesnego dyrektora Trójki oraz szefowej Polskiego Radia, sprawa trafiła na drogę sądową.

Od końca maja funkcję dyrektora Trójki sprawuje wieloletni dziennikarz stacji Kuba Strzyczkowski, który zastąpił zwolnionego tuż po aferze Tomasza Kowalczewskiego.

Okazuje się, że nowy dyrektor nalegał na zamieszczenie stosownych przeprosin dla Niedźwieckiego na stronie Programu Trzeciego. Jego starania nie przyniosły jednak skutków.

W związku z Państwa komentarzami informuję, że poprosiłem o umieszczenie moich przeprosin dla Marka Niedźwieckiego na stronie Trójki. Decyzją Zarządu przeprosin nie umieszczono. Zarząd uważa, że nie obraził Pana Marka i chce dochodzić swoich racji przed sądem. Zaproponowałem dyr. Rogalskiemu złożenie dymisji. Nie złożył. Nie uczestniczy w pracach Zespołu Trójki, ponieważ Zespół nie wyobraża sobie tej współpracy z uwagi na szkalowanie red. Niedźwieckiego. Nie podoba mi się udział red. Cejrowskiego w kampanii wyborczej. Poinformowałem Biuro Programowe i Zarząd o problemie. Czekam na reakcję. Mimo trudności bądźcie proszę z nami. Kuba Strzyczkowski - napisał na facebookowym profilu Trójki.

Zaskoczeni?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(37)
KochamTrójkę
3 lata temu
Co by o Strzyczkowskim nie myśleć to widać, że robi wszystko żeby Trójkę posklejać. Bardzo trzymam za to kciuki.
Chj
3 lata temu
Trzymam kciuki za Kube Strzyczkowskiego. Może uda mu się poskładać trójkę
Boryna
3 lata temu
Niełatwe ma zadanie Kuba. Chcę dobrze dla wszystkich.
Magda
3 lata temu
Im też nie wmówi nikt że białe jest białe hehe
ppp
3 lata temu
Mleko sie wylalo a teraz moze byc juz tylko gorzej. Pozdrawiam i milego dnia
Najnowsze komentarze (37)
Bob
3 lata temu
We wszystkich polskich stacjach od 30 lat leci ye same 100 kawalkow. Czy ludzie w ogole nie mysla?
Wit
3 lata temu
To była prowokacja przed wyborami.Nie trzeba było się mieszać w POlitykę.Kuba to dobry wybór!
Baśka
3 lata temu
1998 notowanie, a nie 1988
Poeta
3 lata temu
Co się ciągle przepraszają, niech wreszcie porządnie zagrają!
Roya
3 lata temu
Trójka to już tylko dymiące zgliszcza. Posłuchajcie Radia Nowy Świat. Teraz tam bije radiowe serce Polski.
Ala
3 lata temu
Pamiętam jak się podkochiwałam,rzecz jasna platonicznie w Kubie S.i wciąż mi się podoba.Marka lubię jako człowieka i zawsze będę słuchać Trójki ,spróbuję też tego nowego programu
QLA
3 lata temu
NIE MA POTRZEBY RATOWANIA 3. JEST RADIO NOWY ŚWIAT I JEST ŚWIETNE
Wera
3 lata temu
Kurski nie pozwolił on rządzi nawet Duda mu nic nie zrobi najwyżej więcej pieniędzy może mu daci
Koniec
3 lata temu
Przestancie przepraszać!
🥶🥶🥶🥶🥶🥶
3 lata temu
Bez "starej gwardii" to już niebedzie tamta 3🥶🥶🥶🥶
Kobalt
3 lata temu
Zniszczyli człowieka ,dla Pana Marka Trójka była całym światem. Polecam książki Pana Marka ,, Radiota,, ,, Nie wierzę w życie pozaadiowe,,
Rozalia
3 lata temu
Pare lat temu "opuscilam" Trojke i "przenioslam sie do RMF…sieczka 90% muzyka ?w kolo taka sama/ mam do wyboru Anty Radio…sama nie wiem….
Rozalia
3 lata temu
A z czego ma p.S. posklejac Trojke" z pustego i Salomon nie naleje..Juz nigdy nie bedzie tak samo!!!
Zenek
3 lata temu
Bzdura.