Trwa ładowanie...
Kafel
|
aktualizacja

Od wystawnych ścianek po SEJMOWE ŁAWY. Te gwiazdy próbowały swoich sił w polityce (ZDJĘCIA)

74
Podziel się:
74
Podziel się:

Jak się okazuje, marzenia o karierze politycznej miały lub nadal mają nawet gwiazdy z dużym dorobkiem w show biznesie. Zobaczcie, kto z celebrytów miał chrapkę na mandaty poselskie.

1
 / 13
Od wystawnych ścianek po SEJMOWE ŁAWY. Te gwiazdy próbowały swoich sił w polityce (ZDJĘCIA)
Od wystawnych ścianek po SEJMOWE ŁAWY. Te gwiazdy próbowały swoich sił w polityce (ZDJĘCIA)
Od wystawnych ścianek po SEJMOWE ŁAWY. Te gwiazdy próbowały swoich sił w polityce (ZDJĘCIA) (AKPA)
0
0

Dziwne zrządzenie losu pokazuje, że politykashow biznes od lat żyją ze sobą w symbiozie. Nie od dziś wiadomo, że wpływy jednych przyciągają drugich, co doskonale ilustruje obecność polityków obozu rządzącego na hucznej gali z okazji trzydziestolecia stacji Polsat.

Okazuje się też, że światy te mają ze sobą wiele wspólnego i niejeden skusił się już na benefity, które oferują. Pomimo tego, że atrakcyjność czerwonego dywanu nigdy nie maleje, to jednak świat władzy znacznie bardziej przyciąga do siebie różnorakie dusze. Wśród osób ubiegających się o wstęp do tego uniwersum znaleźć można całą paletę osobowości, a pośród nich wyróżniają się nazwiska znane nam z błyszczącego świata show biznesu.

Celebrytów, którzy ze ścianek zamarzyli trafić aż do ław sejmowych, na przestrzeni lat było całkiem sporo. Romansu z polityką z lepszym lub gorszym skutkiem próbowali m.in. Paweł Kukiz, Krystyna Prońko czy... Iwona Pavlović.

Czy popularność przekłada się na sukces w polityce? Zobaczcie galerię osób, które próbowały swoich sił w tej dziedzinie.

2
 / 13
Iwona Pavlović

Na fali popularności Iwona Pavlović w 2010 roku kandydowała do rady gminy Dywity koło Olsztyna, ale wygryzł ją lokalny społecznik. Ponoć do wystartowania w wyborach jurorkę "Tańca z Gwiazdami" namówił mąż.

3
 / 13
Paweł Kukiz

Choć Paweł Kukiz zasłynął w show biznesie jako wokalista zespołu "Piersi", dziś bardziej znany jest jako aktywny polityk. W 2014 roku zaczynał jako radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a rok później wystartował w wyborach prezydenckich, gdzie uzyskał trzeci najlepszy wynik. W tym samym roku wprowadził do Sejmu własne ugrupowanie - Ruch Kukiz'15.

4
 / 13
Dominika Chorosińska

Dominika Chorosińska, z domu Figurska, popularność zdobyła za sprawą roli Ewy, kochanki Krzysztofa Zduńskiego, w serialu "M jak miłość". Życie celebrytki obfite było w burzliwe incydenty, lecz to nie przeszkodziło jej w karierze politycznej. Obecnie Chorosińska jest posłanką partii PiS i kreuje się na autorytet w kwestiach rodzinnych.

5
 / 13
Liroy

Piotr Marzec, znany jako "Liroy", w show biznesie zaistniał już w latach 90., kiedy to rozwijał swoją karierę raperską. Swego czasu był arcywrogiem Ryśka Pei, a przez to najbardziej niemile widzianą osobą w Poznaniu. Swoją przygodę z polityką zaczął w 2015 roku, kiedy został posłem VIII kadencji Sejmu.

6
 / 13
Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka, znana jako "Superniania", w 2014 spróbowała swoich sił w polityce i wystartowała w wyborach samorządowych na radną warszawskiego Śródmieścia. Od 2020 roku jest członkinią Partii Zieloni.

7
 / 13
Mata

Michał Matczak w lipcu 2022 roku ogłosił, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2040 roku. Raper stworzył już nawet swój program wyborczy, w którym zapowiedział, że "rozprawi" się ze Zbigniewem Ziobrą i zalegalizuje marihuanę.

8
 / 13
Dorota Stalińska

Dorota Stalińska zasiadała w Radzie Miasta Milanówka oraz była radną Sejmiku Samorządowego Województwa Warszawskiego. Obecnie aktywnie uczestniczy w antyrządowych manifestacjach. Zdarza jej się także porównywać Straż Marszałkowską do... hitlerowców obsługujących komory gazowe.

9
 / 13
Sławomir Świerzyński

Lider grupy "Bayer Full" w 1995 roku zaangażował się w kampanię Waldemara Pawlaka. Sławomir Świerzyński startował też z listy PSLwyborach parlamentarnych w 1997, 2007, 2011 i 2015 roku do Sejmu oraz w wyborach samorządowych w 2010 i 2014 roku do sejmiku województwa mazowieckiego - za każdym razem bezskutecznie.

10
 / 13
Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek do tej pory nie ubiegała się o miejsce w świecie polityki, ale przyznała się, że coraz częściej o tym myśli. Kilka miesięcy temu, w podcaście "Wprost Przeciwnie", Gosia wyznała, że w polityce brakuje silnych kobiet, a ją "męczy bezsilność".

Uważam, że polska polityka potrzebuje silnych kobiet i potrzebuje kobiet, które wiedzą, o czym mówią i znają temat, za którym chcą pójść. Nie wiem, czy dotyczyłoby to konkretnie wejścia w polityczne szranki jako członkini jakiejś partii, czy reprezentant, ale zdecydowanie uważam, że musimy kłaść większy nacisk na osoby, które mandat sprawują i mają realny wpływ na decyzje - mówiła celebrytka.

11
 / 13
Piotr Pręgowski

Znany z serialu "Ranczo" Piotr Pręgowski w 2014 roku został radnym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, ale po zakończeniu kadencji nie ubiegał się o reelekcję.

12
 / 13
Krystyna Prońko

Krystyna Prońko w 2014 roku otrzymała mandat radnej Rady miasta stołecznego Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej. Kadencję skończyła cztery lata później.

13
 / 13
Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski rozpoczął swoją przygodę z polityką w 2005 roku jako członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Senatu z własnego komitetu, zajmując drugie miejsce.

KOMENTARZE
(74)
Kulka
rok temu
Na Kukizie bardzo się zawiodłam. Sprzedał się. Porażka.
Gosc
rok temu
I tak się żyje... a my szaraki róbmy na nich
Gość
rok temu
Kukiz się sprzedał, kłamał i zgarnął forsę. Niedobry człowiek.
Pipi
rok temu
Hahaha ciekawe kto by zagłosował na Rodzenek skoro ludzie jej tak nie lubią 😂😆
Gość
rok temu
WYBIERZCIE IKONOWICZA!
Najnowsze komentarze (74)
Jazda bez trz...
rok temu
KUKIZ kupiony za nasze pieniądze zarządzane przez Pracę i Stanowiska.
mmm
rok temu
Majdanie zalozyc czarna peruke i nie odroznisz jej od Cher, taka do niej podobna !!!
mmm
rok temu
Majdanie zalozyc czarna peruke i nie odroznisz jej od Cher, taka do niej podobna !!!
IMHO
rok temu
Jeszcze Anka Mucha! chyba była radną Warszawy
wer82
rok temu
Gonia wpadla w samozachwyt... jestem silna kobieta co wie co mowi... jak cos powiem to rozstropnie, w szkole mam najlepsze stopnie
BRAWO!
rok temu
We wrześniu 2021 pokazał się tutaj obszerny komentarz o kompletnie pijanej, agresywnej, rozrabiającej Małgorzacie Rozenek-Majdan, podczas sierpniowego, sopockiego festiwalu Top Of The Top. Narobiła wielkiego bałaganu, no i ludzie z ekipy TVN biegali, kupowali, kasowali te fotki, które zostały zrobione przez świadków jej skandalicznego zachowania. Komentarz szybciutko został usunięty, a wydarzenie było podobno ostatnim gwoździem do medialnej trumny „Gosi” w TVN. Kierownictwo koncernu Discovery, Inc. miało zażądać po tym skandalu usunięcia Majdanowej i jej męża z obecności w programach TVN. Niezaproszenie na ślub Edwarda Miszczaka oraz odsunięcie tej żałosnej kobiety i jej utrzymanka od obecności w TV zdawały się potwierdzać prawdziwość owego komentarza i opisywanych zdarzeń. TVN milczała, czemu trudno się dziwić, ale….. jest REWOLUCJA! Nowym dyrektorem programowym TVN została w 2022 roku Lidia Kazan, a Edward Miszczak już nie ma tam nic do gadania. W uznaniu znaczących „dokonań” Małgorzaty Majdan nowa szefowa wcisnęła trzecią żonę Radosława na prowadzenie śniadaniówki DD TVN. Po kilku wydaniach DD TVN z udziałem Majdanowej można było już śmiało stwierdzić, że jest to całkowita KLĘSKA i WSTYD dla stacji TVN, jednak UKŁAD propagujący starszawą, nieudolną intelektualnie i językowo „Gosię”, jest ważniejszy niż opinie, komentarze, oceny wściekłych widzów. Teraz RozenkoMajdankowa chce wepchnąć się do parlamentu UE jako europosłanka. Brawa dla Donalda Tuska! Brawo stratedzy Platformy Obywatelskiej!
Taktyka
rok temu
Majdanowa największa ściema polskiego show-biznesu.Przez odpowiednie powiązania z pewnymi osobami wkręcana gdzie się tylko da.Niewiarygodna,manipulujacej wraz ze swoim przyjacielem menadżerem widzami i czytelnikami.Twierdzi,że nie usuwa krytyk na swoim profilu a jednak blokuje za prawdę.Nie hejt,prawdę.Twierdzi bezczelnie,że dla widzów,dla szacunku do nich podjęła się korekty dykcji u specjalistów.Gdyby taki szacunek miała,to odeszłaby z programu po tak miażdżącej fali krytyk.Jest ogólnie nie lubiana a przez rozdmuchiwanie wszem i wobec doświadczeń w sprawie metody in vitro zyskuje sobie tych ludzi,którym na takim rozwiązaniu zależy.
AntyFan
rok temu
Paweł Kukiz nie był celebrytą! Tylko szanowanym muzykiem zespołu Piersi. Ale to co teraz wyprawia w polityce to jest już masakra dno i tym już dawno zburzył swój szacunek i status legendy w muzyce!
Ligi
rok temu
Zapomnieliście, ze jeszcze Marek Torzewski się pchał do parlamentu z partii PO
Iwi
rok temu
Madzia Ogórek?
iwi
rok temu
O Hołowni zapomnieliście, Ani Nehrebeckiej, Hołdysie,
Hahaha
rok temu
Jak ktoś jest trochę znany, to znaczy że może startować do polityki 😅😅 Ekspedientki w sklepie są bardzo znane, bo w zasadzie zna je prawie każdy ❗❗ Myślę że jeszcze trzeba mieć coś do powiedzenia, a nie tylko być znanym 😝😝
Szok
rok temu
Gośka gdyby się znalazła w polityce 😮 to by tylko naginała jeden temat,o in vitro🤣🤣
Maciej
rok temu
Jestem skonsternowany😲😲😲😲
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Meghan Markle w stylizacji za ponad 140 TYSIĘCY ZŁOTYCH wspiera księcia Harry'ego na planie zdjęciowym. Idealna żona? (ZDJĘCIA)

W sieci huczy od doniesień, że Netfliksa pracuje obecnie nad nową produkcją z udziałem księcia Harry'ego. Ostatnio na planie zdjęciowym odwiedziła go Meghan Markle. Księżna miała na sobie stylizację wartą fortunę.
9.

Sara Boruc WIETRZY prawe udo w dziurawych jeansach, dzierżąc w dłoni torebkę za 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Sara Boruc ruszyła na podbój warszawskiego Śródmieścia. Jak na współczesną ikonę mody przystało - było stylowo, drapieżnie i... na bogato. Celebrytka doczekała się nowego asystenta, który nie odstępował jej nawet na krok.
8.

Gwiazdy na gali w Londynie: zachwycająca Nicole Scherzinger w czerni, modowy koszmarek Cary Delevingne... (ZDJĘCIA)

Gala brytyjskich nagród teatralnych za nami. Na Laurence Olivier Awards zameldowało się sporo mniej lub bardziej znanych gwiazd. Zobaczcie, kto zaszalał ze stylizacją na imprezie, która od lat słynie ze spektakularnych kreacji.
7.

Opromieniona słońcem Monika Richardson poleruje auto na stacji. Dżentelmeński partner dziennikarki zapłacił za paliwo (ZDJĘCIA)

Mimo krótkiego stażu nowego związku Monika Richardson udowodniła, że jest w stanie wiele znieść dla skazanego partnera. Mężczyzna wyraźnie odżył po uniknięciu kary więzienia. Wybuch wiosny, z której może nieskrępowanie korzystać, skłonił go do wykazania hojnego gestu wobec ukochanej.
6.

Tak mieszka Julia Wieniawa w apartamencie za 2 MILIONY: złote krany, "vintage perełki" i sofa za 90 tysięcy złotych! (ZDJĘCIA)

Julia Wieniawa pochwaliła się ostatnio nowymi zdjęciami i filmikami ze swojego apartamentu na warszawskim Żoliborzu. Celebrytka wciąż wprowadza tam jakieś ulepszenia. Luksus aż bije po oczach?
5.

"Odstrzelone" gwiazdy lansują się na Coachelli: Rihanna, Jeff Bezos z narzeczoną, Billie Eilish... (ZDJĘCIA)

Na Coachelli już od kilku dobrych lat od muzyki ważniejsi są bawiący się na festiwalu celebryci oraz ich stylizacje. W tym roku frekwencja znowu dopisała i do kalifornijskiego miasteczka zjechały się tabuny wystrojonych gwiazd.
4.

Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel ZACIEŚNIAJĄ RELACJĘ na wspólnej zabawie w tunelu aerodynamicznym (ZDJĘCIA)

Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel cudem przechodzą do kolejnych odcinków "Tańca z Gwiazdami". Mimo że "Królowej" nie najlepiej idzie na parkiecie, to wszystko wskazuje na to, że para się zakumplowała. Ostatnio byli widziani na integracji w tunelu aerodynamicznym. Fajny pomysł?
3.

Zatrzęsienie gwiazd na prestiżowej gali: odchudzona Lizzo, posągowa Margot Robbie, napompowana Kim Kardashian... (ZDJĘCIA)

Gala Breakthrough Prize Ceremony zwołała na jednej imprezie całą plejadę najgłośniejszych nazwisk świata show-biznesu. Zobaczcie, jak gwiazdy odstawiły się na elitarne wydarzenie.
2.

Zakochani Keanu Reeves i Alexandra Grant CZARUJĄ na gali MOCA 2024. Za kulisami nie zabrakło czułości (ZDJĘCIA)

Keanu Reeves i jego ukochana Alexandra Grant wybrali się razem na tegoroczną odsłonę gali MOCA. Para nie tylko zadała szyku na ściance, ale też nie żałowała sobie czułości za kulisami. Ładna z nich para?
1.

Tomasz Świątek "przyłapany" w porsche wartym ponad MILION ZŁOTYCH. Towarzyszyła mu córka (ZDJĘCIA)

Paparazzi napotkali ojca Igi Świątek w towarzystwie starszej córki podczas przejażdżki do lokalu wyborczego. Pan Tomasz woził się ekskluzywnym porsche za ponad milion złotych.