Trwa ładowanie...
Neta
|

Oto wszyscy zwycięzcy polskich "Milionerów: Wójcik chciał wystąpić w show TVP, Kant-Wysocka wróciła do pracy, Romanek zaszyła się wśród bliskich (ZDJĘCIA)

26
Podziel się:
26
Podziel się:

Do grona polskich zwycięzców "Milionerów" właśnie dołączył Mateusz Żaboklicki, który już planuje, na co przeznaczy fortunę. W przeszłości taki sam sukces osiągnęło pięciu uczestników, którzy mieli swoje pięć minut w mediach. Sprawdziliśmy, co dziś u nich słychać.

1
 / 7
Oto wszyscy zwycięzcy polskich "Milionerów: Wójcik chciał wystąpić w show TVP, Kant-Wysocka wróciła do pracy, Romanek zaszyła się wśród bliskich (ZDJĘCIA)
Oto wszyscy zwycięzcy polskich "Milionerów: Wójcik chciał wystąpić w show TVP, Kant-Wysocka wróciła do pracy, Romanek zaszyła się wśród bliskich (ZDJĘCIA)
Co słychać u zwycięzców "Milionerów"? (TVN)
0
0

Polacy od lat zbierają się przed telewizorami, aby oglądać zmagania śmiałków, którzy odważyli się powalczyć o milion złotych. Przepis na zwycięstwo w "Milionerach" jest z pozoru dość prosty - wystarczy wykazać się znajomością wiedzy ogólnej i mieć odrobinę szczęścia.

Do tej pory w polskiej odsłonie show tytułowy milion udało się wywalczyć tylko sześciu uczestnikom. Każdy z nich miał swoje pięć minut sławy, które obfitowało w zaproszenia do telewizji i wywiady, ale słuch po nich później zaginął.

Co słychać u "Milionerów"?

Część zwycięzców "Milionerów" prowadzi profile w mediach społecznościowych i od czasu do czasu zdradzają ciekawskim, jak wygląda ich życie. Inni z kolei zdecydowali się odsunąć w cień i wrócić do "codzienności". Na co wydali wygraną i jak dziś wygląda ich życie?

2
 / 7
Krzysztof Wójcik

To jemu Hubert Urbański w 2010 roku mógł po raz pierwszy pogratulować wygrania miliona złotych. Krzysztof Wójcik otrzymał finałowe pytanie, które dotyczyło twórczości Czesława Mozila.

Z gry, na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

A) na kornecie

B) na akordeonie

C) na djembe

D) na ksylofonie

W 2022 roku Krzysztof Wójcik udzielił wywiadu Plotkowi, w którym wyznał, że wiedzie spokojne życie wraz z rodziną. Nagrodę przeznaczył między innymi na wkład własny do mieszkania, ale i podróże oraz pomoc najbliższym. Swego czasu często odwiedzał wraz z żoną Stany Zjednoczone, a w wolnych chwilach lubi wędkować. Nie zdecydował się na założenie własnej działalności, a zamiast tego rok po wygranej zdobył posadę w pewnej firmie, w której dziś zarządza zespołem w jednym z oddziałów.

Co ciekawe, Krzysztof Wójcik za namową znajomego miał się pojawić w "Postaw na milion". Wybrali się nawet na casting, jednak produkcja ich nie przyjęła. Wszystko przez to, że za dobrze odpowiadali na pytania.

3
 / 7
Maria Romanek

Sukces ten powtórzyła dopiero osiem lat później Maria Romanek. Zwyciężczyni musiała się zmierzyć z pytaniem matematycznym.

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

A) 12 321

B) 1 234 321

C) 111 111 111

D) 123 454 321

Emerytowana nauczycielka języka polskiego zgodnie z założeniem podzieliła wygraną między osoby potrzebujące oraz bliskich, a sobie zostawiła zaledwie 10% na remont kuchni i wycieczkę do Gruzji. Jako emerytka zajmowała się odnawianiem nagrobków na lokalnym cmentarzu. Dziś wiedzie spokojne życie w rodzinnych stronach i stroni od mediów.

4
 / 7
Katarzyna Kant-Wysocka

W 2019 roku Katarzyna Kant-Wysocka za sprawą pytania z wiedzy o religii zdobyła milion złotych.

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest:

A) Wniebowzięcie Matki Bożej

B) Zmartwychwstanie Jezusa

C) śmierć Jezusa na krzyżu

D) zesłanie Ducha Świętego

Po wygranej Katarzyna Wysocka-Kant rzuciła pracę w marketingu internetowym i kupiła mieszkanie. Później przez chwilę prowadziła własny salon groomerski i wspierała kobiety, które nie wierzyły w siebie. Jak przyznała w rozmowie z Plejadą, po latach jej kariera zatoczyła koło i wróciła do dawnej branży. Niestety, w międzyczasie o mały włos padła ofiarą oszustwa. Pewna osoba podszywała się pod amerykańskiego żołnierza i chciała wyłudzić pieniądze. Postanowiła mu wysłać fałszywe potwierdzenia wpłaty, a mężczyzna zniknął.

Katarzyna Wysocka-Kant prowadzi mocno medialne życie. Z jej profilu na Instagramie dowiadujemy się, że bywa na eventach dotyczących działalności w internecie, a oprócz tego miała okazję wziąć udział w teleturnieju "VaBanque", gdzie zajęła drugie miejsce. Oprócz tego mogliśmy ją oglądać w programie "Gra słów. Krzyżówka" na TVP.

5
 / 7
Jacek Iwaszko

Dwa lata później milionerem został muzykolog Jacek Iwaszko. Jego pytanie za milion dotyczyło daty rozpoczęcia drugiego tysiąclecia.

Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

A. 1 stycznia 1000 r.

B. 1 stycznia 1001 r.

C. 1 stycznia 2000 r.

D. 1 stycznia 2001 r.

Jak wynika z informacji z 2022 roku, zawodowo Jacek Iwaszko zajmuje się pracą w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego ogromną pasją jest muzyka. Hobbystycznie śpiewa w chórze męskim oraz w zespołach Gregorianum i Collegium Musicum UW. Oprócz tego gra na gitarze i akordeonie. W rozmowie na kanapie "Dzień Dobry TVN" wyznał, że wygraną przeznaczył na spłatę kredytów, zakup mieszkania w Warszawie, inwestycje na giełdzie, kryptowaluty oraz fotowoltaikę.

6
 / 7
Tomasz Orzechowski

W 2022 roku ten sukces podzielił Tomasz Orzechowski. Co ciekawe, tutaj przeważyło szczęście, ponieważ nie znał odpowiedzi na swoje pytanie za milion.

Kto w połowie XIX wieku skomponował "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

A) Franciszek Liszt z Raiding

B) Edward Grieg z Bergen

C) Robert Schumann z Zwickau

D) Tekla Bądarzewska z Mławy

Po zwycięstwie w "Milionerach" Tomasz Orzechowski przeprowadził się do Szczecina, gdzie codziennie rano cieszy go kawa z widokiem na jezioro. Miał okazję pojawić się teleturnieju "Polacy to wiedzą", gdzie wygrał 19 tys. zł. Tego typu programy są dla niego jedynie rozrywką.

7
 / 7
Mateusz Żaboklicki

Z kolei Mateusz Żaboklicki w marcu 2024 zasilił stawkę polskich "Milionerów". Ze stoickim spokojem odpowiedział na finałowe pytanie.

Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy:

A) gadów

B) płazów

C) ptaków

D) owadów

Mateusz Żaboklicki jest tłumaczem języków klasycznych oraz dramatopisarzem. Na koncie ma osiągnięcia, takie jak Nagroda im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Nagroda Specjalną i Nagrodę Publiczności w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina. Za debiutancki tomik "Nucić" udało mu się zdobyć drugie miejsce podczas XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza.

KOMENTARZE
(26)
mali
3 miesiące temu
Aż miło poczytać post o czymś innym, mądrzejszym :)
ola
3 miesiące temu
co to w dzisiejszych czasach milio?/w Warszawie to 50 metrowe mieszkanie
Dorota
3 miesiące temu
Pan Mateusz szacun, co za inteligencja, poczucie humoru, stonowanie! Niesamowita psobpwosc! Trzymalam mocno kciuki za te wygraną!
FLAME
3 miesiące temu
Jak czytam komentarze, że co to taki milion, to aż mnie oczy bolą. Rozumiem, że czytelnicy pudla i innych portali, to sami multimilionerzy, i taki milionik to raczej na waciki. Faktycznie bez różnicy, mieć milion, nie mieć miliona.
Emerytka
3 miesiące temu
Wczoraj napisal do mnie general US army , bardzo mily czlowiek
Najnowsze komentarze (26)
stan33
3 miesiące temu
Przeciez to jest tylko 200 tys.euro,niech placa tyle ile w europie zachodniej,a nie zawsze 4,razy mniej.
Enter
3 miesiące temu
Milion, wow jaka fortuna
Lola
3 miesiące temu
Gratuluję bardzo miły i inteligenty człowiek . Milo popatrzeć i posłuchać i takich ludzi powinno się pokazywać . A nie pseudo gwiazdeczki i kuchareczki . Brawo .
Momo
3 miesiące temu
Mam pytanie kto decyduje o usuwaniu komentarzy? Ludzie,roboty,logarytmy? Mnóstwo jest usuniętych. Komentarze pisane przez??? są na pierwszych miejscach. Zróbcie tak jak inne portale przestańcie dawać miejsce na komentarze. Bo tak to jest kłamstwem że to są nasze komentarze.
Ahahaha
3 miesiące temu
Przecież te pytania o tajemnice chwalebne i drugie tysiąclecie to mogłyby być za 1000 zł równie dobrze. Co to jest milion na obecne czasy, swoją drogą...
Mkm
3 miesiące temu
Czyli nikogo z nich pieniądze nie zniszczyły, to zupełnie inczej jak z wygranymi np w lotto
Iki
3 miesiące temu
A gdzie Pani Agnieszka?
sive
3 miesiące temu
o jeny a nie mogles podać nr odcinków Pudlu?
oolo
3 miesiące temu
On ma 32 lata, a wygląda jakby był pod 50.
Agata
3 miesiące temu
Gratulacje odwagi oraz tak dużej wiedzy
lolol
3 miesiące temu
a idzcie z tym milionem , co to jest milion teraz jak złotówka straciła na wartości przez ostatnie lata.. Starczy na kawalerke w warszawie lol. Niedługo wszyscy będziemy milionerami..
Zusija
3 miesiące temu
A komentarze pod dziećmi Lewandowskiego wyłączone? W minutę po opublikowaniu można było komentować, a teraz już bajan zapłaciła chyba, bo wyłączone. Albo ludzie za duzo hejtu lali, że niezbyt urodziwe i pudel wzniósł się na wyżyny empatii? Hm, ciekawe
Aga
3 miesiące temu
Ddd
FLAME
3 miesiące temu
Jak czytam komentarze, że co to taki milion, to aż mnie oczy bolą. Rozumiem, że czytelnicy pudla i innych portali, to sami multimilionerzy, i taki milionik to raczej na waciki. Faktycznie bez różnicy, mieć milion, nie mieć miliona.
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Nikodem Rozbicki świętuje urodziny w towarzystwie nowych koleżanek z USA. Zabrakło Julii Wieniawy... (ZDJĘCIA)

Nikodem Rozbicki miał ostatnio ważny powód do świętowania. Aktor skończył 32 lata, co uczcił huczną imprezą w towarzystwie nowych przyjaciół z Los Angeles. Na urodzinach zabrakło Julii Wieniawy.
9.

Jennifer Lopez i Ben Affleck przyjechali OSOBNO na zakończenie roku szkolnego syna aktora. Była też Jennifer Garner (ZDJĘCIA)

Między Jennifer Lopez i Benem Affleckiem nie dzieje się najlepiej. Mimo to celebrytka nie przepuściła okazji, żeby pojawić się na zakończeniu roku najmłodszego syna aktora. Gwiazdor nie wyglądał na zachwyconego...
8.

Andrzej Chyra oddaje się czułościom z tajemniczą brunetką podczas nocnej schadzki (ZDJĘCIA)

Andrzej Chyra uważany jest w show-biznesie za wyjątkowo kochliwego. 59-latek ma na swoim koncie kilka mniej i bardziej medialnych związków. Tym razem paparazzi wypatrzyli nocną schadzkę aktora z tajemniczą ukochaną.
7.

Bridgertonowie. Jaki jest prawdziwy wiek aktorów grających młodych arystokratów? Różnica w metryce jest KOLOSALNA (ZDJĘCIA)

Serial "Bridgertonowie" opowiadający o członkach należących do londyńskiej śmietanki towarzyskiej święci triumfy. Sporym zaskoczeniem może być wiek aktorów, którzy wcielają się w młodych arystokratów. Zobaczcie największe różnice w metryce pomiędzy aktorem, a graną przez niego postacią. Zaskoczeni?
6.

Natasza Urbańska prezentuje ODWAŻNY teledysk z włoskim modelem. Nie brakuje namiętnych kadrów. Józefowicz będzie dumny?

Natasza Urbańska w nowym klipie bez krępacji romansuje z zabójczo przystojnym Włochem. Kąpiel w morzu, pocałunki przy lodach i namiętny taniec w świetle ogniska - to wszystko możemy zobaczyć w jej najnowszym teledysku do piosenki "Shed a Light". Myślicie, że Januszowi Józefowiczowi klip się spodoba?
5.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Gwiazdy i przyjaciele pożegnali aktorkę (ZDJĘCIA)

Kilka dni temu media obiegła informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. W czwartek w Legnicy odbył się pogrzeb gwiazdy. W ceremonii uczestniczyli m.in. Renata Pałys oraz Patrick Yoka, którzy przez lata współpracowali z aktorką.
4.

Julia Wieniawa pozuje w nowej kampanii. Powiało luksusem? (ZDJĘCIA)

Julia Wieniawa wzięła udział w sesji, podczas której zaprezentowała nietuzinkowe pozy. Aktorka zadała szyku w kremowym komplecie dresowym oraz... satynowym szlafroku. Klasa?
3.

Wyposażona w torebkę z krokodyla za 2 miliony złotych Khloe Kardashian zmierza na lunch z Tristanem Thompsonem. Romans kwitnie? (ZDJĘCIA)

Wspólne życie Khloe Kardashian i Tristana Thompsona urosło już w mediach do rangi telenoweli. Choć celebrytka twierdzi, że z niewiernym koszykarzem łączy ją przyjaźń, internauci powątpiewają w wiarygodność jej słów. Myślicie, że dała mu kolejną szansę?
2.

Ben Affleck spotkał się z Jennifer Garner pod szkołą syna. Aktorka WYŚCISKAŁA SIĘ z byłą teściową (ZDJĘCIA)

Oczy całego plotkarskiego świata zwrócone są na związek małżeński Jennifer Lopez i Bena Afflecka. Wokalistka z pewnością nie była zachwycona po zapoznaniu się ze zdjęciami dokumentującymi spotkanie męża z byłą żoną. Tymczasem matka aktora wyraźnie stęskniła się za dawną synową.
1.

Michał Szpak w cekinowym topie i skórzanych spodniach pręży umięśnioną klatę na ściance (ZDJĘCIA)

W środę wieczorem odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Polskie Nagrody Różnorodności. Swoją obecnością zaszczycił m.in. Michał Szpak, który zaprezentował się w złotym topie, skórzanych spodniach i futurystycznych butach na obcasie. Petarda?