aktualizacja

Piotr Najsztub UNIEWINNIONY. "Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba"

245
Podziel się

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował się podtrzymać decyzję z czerwca 2019 roku. Zgadzacie się z orzeczeniem?

Piotr Najsztub UNIEWINNIONY. "Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba"
(eastnews)

W 2017 roku Piotr Najsztub potrącił 77-letnią kobietę na przejściu dla pieszych w okolicach Konstancina. Poszkodowana trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami czaszki i żeber. W momencie wypadku dziennikarz nie posiadał ważnego OC, aktualnych badań technicznych oraz... prawa jazdy, które stracił w 2008 roku z powodu zbyt dużej ilości punktów karnych.

Po trwającym blisko rok procesie Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał Najsztuba na karę grzywny w wysokości 6 tysięcy złotych. Dziennikarz miał również zapłacić rodzinie potrąconej przez niego kobiety 10 tysięcy oraz całkowicie pokryć koszty procesu.

W 2018 roku, w związku z zastrzeżeniami prokuratury, proces Najsztuba ruszył na nowo. W czerwcu 2019 roku sąd uniewinnił go od zarzutu nieumyślnego spowodowania wypadku. Wówczas śledczy ponownie odwołali się od wyroku, wskazując na zbyt pobieżną analizę materiału dowodowego.

Jak donosi portal Gazeta.pl, w poniedziałek postępowanie w sprawie dziennikarza dobiegło końca. Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił podtrzymać swoją decyzję i ostatecznie uniewinnić Piotr Najsztuba. Wyrok jest już prawomocny.

"Biegli stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych, które pozwoliłyby na rekonstrukcję zdarzenia. Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba. Biegli musieli się zatem opierać na pewnych założeniach. (...) To nie jest tak, że bycie pieszym zwalnia od zachowania szczególnej ostrożności" - tłumaczył sędzia Piotr Bojarczuk.

Zgadzacie się z orzeczeniem sądu?

KOMENTARZE
(245)
XDD
3 miesiące temu
Dla mnie jest to żenujące. Te dokumenty, których mu brakowało, to nie tylko kawałki papieru, one dokumentują sprawność pojazdu i zdolności kierowcy do jego prowadzenia. Uniewinnienie to wstyd w tym wypadku.
Gość
3 miesiące temu
Prawda taka, że jakby miał KLASĘ to by zapłacił, przeprosił i wyszedł z twarzą. Może proces wygrał, dla mnie jako celebryta, dziennikarz czy kim tam ma być jest skończony. Nie chcę go więcej widzieć i słyszeć w mediach, jak zobaczę to przełączę.
niki 2
3 miesiące temu
Skandal!!!! Bojkot Najsztuba!
Wera123
3 miesiące temu
Nie jestem wogole zaskoczona, zdziwiona. Dla bogatych nie ma kary
AjWaj
3 miesiące temu
Rozumiem że od dzisiaj mogę jeździć bez prawa jazdy, ważnego przeglądu technicznego, niesprawnym autem i potrącać ludzi przechodzących po pasach !!! ŻENADA !!! A ta kobieta potrącona 77-mnio letnia już nie żyje !!! I teraz niech ktoś mi powie że mamy niezależne sądy !!!
Najnowsze komentarze (245)
Emigrant
2 miesiące temu
Takie sadownictwo jaki kraj!
star
3 miesiące temu
ciekawe czy na rozprawę założył majtki, dawniej szczycił się nienoszeniem takowych.
Ja1
3 miesiące temu
Dlatego celebryci tak wyja, zeby zachowac "niezalezne" sådownictwo.
Antmen
3 miesiące temu
Hahaha, dobre sobie
Halny
3 miesiące temu
To są wolne sądy dla gwiazd zwykły szary czlowiek by był winny bez prawka i badań oczym mowa
W 2wersjach
3 miesiące temu
Zapewne slady zabezp ale co dalej.....?
Inni mają
3 miesiące temu
Jako uniewinionemu nie ma nawet w systemie policyjnym wzmianki o tym. Hulaj dusza .... Czyli jest stluczka policja wchodzi do systemu i ma haka.....prawie winnego i musi sie nameczyc by udowodnić
Niewiniatko?
3 miesiące temu
Nawet nie w zawiasach? Skandal! Prędkość, zasada ograniczonego zaufania, prawo jazdy? itp szemrana otoczka
Roy
3 miesiące temu
To się w głowie nie mieści skandal białe kolniezyki mogą wszystko polska sprawiedliwość kiedy to się skończy
Młoda
3 miesiące temu
Wstyd mi że w Polsce mamy takie sądy.Hańba
Konrad
3 miesiące temu
Ja w podobnej sytuacji potrąciłem pieszego. Śnieg z deszczem ciemno. Zasłonięty parasolem i dostalem 3 mies więzienia plus prace spoleczne i utrata prawa jazdy na 3lata. Więc jaki sedzia taki wyrok. Nie jestem recydywista. Do momentu potrącenia zero przewinien
Tttt
3 miesiące temu
Skandaj takie sa nasze sady i o tym mowi wyrok tsue sedziowie do rzetelnej roboty niech sie zabiora i przestana pisac glupoty do ue
MOyE
3 miesiące temu
Ale lipa, conajmniej zawiasy i zakaz prowadzenia pojazdów na rok no i oczywiście wysoka grzywna a nie jakieś grosze jak dla niego, sędzia i prokurator do zwolnienia
Gosc
3 miesiące temu
Niewidzialna reka?
...
Następna strona