Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Prezenterka pogody ZWOLNIONA z TVP po 20 latach za serduszko WOŚP na bluzce?

184
Podziel się:

Patrycja Kasperczak prezentowała pogodę na antenie TVP Poznań od przeszło 20 lat. Podczas niedzielnej prognozy pogody kobieta pojawiła się na wizji z serduszkiem WOŚP, przez co dyrektor stacji miała "wpaść w szał". Sprawę skomentował już Jurek Owsiak oraz władze stacji.

Prezenterka pogody ZWOLNIONA z TVP po 20 latach za serduszko WOŚP na bluzce?
Prezenterka pogody TVP Poznań zwolniona za serduszko WOŚP na bluzce (Facebook - Piotr Żytnicki, TVP Poznań, AKPA)

Nie jest tajemnicą, że Polacy chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a zebrane przez wolontariuszy kwoty z roku na rok biją kolejne rekordy. Mimo wszystko akcja wciąż ma swoich zaciętych krytyków. W ubiegłym roku w mediach głośno było o materiale TVP Info, w którym zamazano słynne czerwone serduszko na kurtce jednej z jego bohaterek. Podobny zabieg miał miejsce w 2017 roku podczas wywiadu z posłem Arkadiuszem Myrchą.

Ostatnio szerokim echem w mediach odbiła się sprawa Patrycji Kasperczak. Kobieta przez przeszło 20 lat była prezenterką pogody na antenie TVP Poznań. W środę media obiegła jednak informacja, że właśnie Kasperzak właśnie została zwolniona. A wszystko za sprawą wydania prognozy pogody, które prowadziła w dzień 29. finału WOŚP. Prezenterka pojawiła się na wizji z czerwonym serduszkiem przyklejonym do ubrania - przez które niedługo po programie straciła pracę...

Jak donosi Gazeta Wyborcza, dyrektor TVP Poznań Agnieszka Ławniczak po prognozie pogody "wpadła w szał". Według pracowników stacji Kasperczak została zwolniona następnego dnia. Prezenterce zarzucono ponoć, że serduszkiem WOŚP dopuściła się promocji konkurencyjnej stacji TVN - która od kilku lat emituje na antenie transmisje z finałów akcji Jurka Owsiaka.

Wieść o zwolnieniu Patrycji Kasperczak była ponoć prawdziwym zaskoczeniem dla pozostałych pracowników TVP Poznań. Powstała nawet specjalna petycja, mająca skłonić dyrektor stacji do zmiany decyzji. Jak się okazało, bezskuteczna.

Dla wszystkich to był szok. Patrycja zapowiadała pogodę od 20 lat. Przeżyła wielu dyrektorów, nikt nie miał do jej pracy zastrzeżeń - przyznaje jeden z pracowników TVP Poznań.

Okazuje się jednak, że w TVP Poznań mogą szykować się kolejne zwolnienia. Według Wyborczej szefostwu stacji poważnie naraził się również reporter Marcin Wróblewski. Powód? Zbyt neutralna (!) relacja z finału WOŚP w programie Teleskop. Wydawcę Barbarę Kożeniewską poproszono, by zmodyfikowała materiał, dodając informację, że Jurek Owsiak popiera Strajk Kobiet. Kobieta odmówiła, przez co może wkrótce ponieść finansowe konsekwencje.

Sprawę zwolnienia pogodynki TVP w środę za pośrednictwem Facebooka skomentował Jurek Owsiak.

Jest nam bardzo przykro z powodu zdarzenia, które miało miejsce w Telewizji Polskiej w oddziale poznańskim. Pani Patrycja Kasperczak, która zapowiada pogodę od wielu, wielu lat, w dniu Finału miała na bluzce nalepione serduszko WOŚP. Spotkała ją za to ogromna przykrość – została zwolniona z pracy. W życiu nie przypuszczałbym, żeby może dojść do takiej sytuacji związanej z logotypem najbardziej znanej akcji prowadzonej przez Fundację, która cieszy się największym zaufaniem Polaków - rozpoczął szef WOŚP.

Owsiak nie tylko wyraził ubolewanie z powodu decyzji TVP Poznań, lecz również zaoferował zwolnionej prezenterce pomoc prawną.

Tym bardziej jest to niezrozumiałe, że kiedy Finały odbywały się w TVP, oddział poznański był jednym z najbardziej gorących oddziałów telewizji, realizując z ogromnym przytupem Finały z tamtych lat. Ci sami ludzie nadal pracują i ci sami ludzie podjęli tę niezwykle restrykcyjną decyzję. Pani Patrycjo, nie wiem jak naprawić tę krzywdę. Jeśli potrzebowałaby Pani pomocy prawnej, to bardzo proszę dać nam znać, służymy wsparciem czy chociażby poradą - napisał.

W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym pomyśleć, że współtwórcy tego wspaniałego, pospolitego ruszenia, jakim są Finały, czyli Telewizja Polska, mogła się tak zachować (...) - zakończył swój wpis Owsiak.

W końcu władze TVP Poznań postanowiły odnieść się do zwolnienia prezenterki w specjalnym oświadczeniu.

W związku z nieprawidłowymi informacjami "Gazety Wyborczej" oświadczam, że Pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta - napisała dyrektor stacji Agata Ławniczak.

Jednocześnie TVP Poznań poinformowała o podjęciu kroków prawnych wobec Gazety Wyborczej.

Zobaczcie niedzielną prognozę pogody TVP Poznań prowadzoną przez Patrycję Kasperzak.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(184)
Beata
3 lata temu
Brawo Patrycja za odwagę 👍 oby więcej było osób tak odważnych jak Ty. Jutro praca może sama zapukac do Twoich drzwi, najważniejsze że postąpiłaś godnie i uczciwie
Tragedia
3 lata temu
Całe lata wszyscy prezenterzy tvp w dniu finału mieli serduszka. Ba! To TVP transmitowało i organizowało finał wośp z Owsiakiem i to było za wszystkich rządów. Nawet za pierwszym razem kiedy rządził PiS i kiedy prezydentem byl Kaczyński. Raptem teraz kiedy nastał Kaczystan i rozpasała się dyktatura partyjna to serduszka im przeszkadzają! Tvp jest dla wszystkich Polaków. Wszyscy muszą znosić od rana do południa katolickie obrzędy i programy każdej niedzieli w tvp i jest ok, a jedno serduszko przeszkadza raz do roku?
nope
3 lata temu
tvp jest do likwidacji
Mary
3 lata temu
Skandal, to się nadaje do sądu pracy.
Pati
3 lata temu
Ono widzę ze komentarze kupione, aby szkalować Panią Patrycje. Wstyd pudel. A tak na marginesie, jakim cudem mogła mieć umowe do 31 stycznia jak 1 jak i 2 lutego przekazywala informacje jaka będzie pogoda ?
Najnowsze komentarze (184)
Asik1979
3 lata temu
Jak dla mnie to świństwo. Pisiory to stwory a Panu Kaczyńskiemu juz dziękujemy czas odpocząć na emie
Normalny
3 lata temu
A ja lubię TVP. Jest piłka, konkursy i ciekawe programy. A skokami narciarskimi biją oglądalnośc innych stacji na głowę. A jak ktoś chce się afiszowac z poglądami i konkurencyjnymi programami na wizji to niech idzie do TVN!
Normalny
3 lata temu
To nie odwaga, a głupota. Jeszcze trochę, a na bluzkach będą nosić znaczki partii.
zebra
3 lata temu
no sorry ale reklamowała na antenie akcję promowaną w tym dniu przez tvn, jakoś nie zauwazyłam zeby dziennikarze tvn nosili jakies znaczki np caritasu czy innych organizacji
Beata
3 lata temu
A dlaczego Ta pani Barbara Kożeniewska odmówiła? Co jej by się stało jak by to powiedziała? A poza tym na co taki wydawca który nie mówi wszystkiego dokładnie . Fakty powinno się mówić całe a nie część pomijać .To tak jakby pracownik nie dokończył swojej pracy za którą ma zapłatę.
Xxxx
3 lata temu
Żyjemy w filmie Barei.
Grys
3 lata temu
Co co zostaja w TVP to mierni, bierni lecz wierni. Żenada tam pracować, jesteście jak stado aparatczyków z PRL. Robiąc to krzywdzicie porządnych ludzi i na pewno kiedyś za to zapłacicie.
Xd
3 lata temu
Czemu ta prezenterka ubrana była ubrana tak przydało w czasie się cofnęła o 10-20 lat
Kira
3 lata temu
Bohaterka. W nagrodę zaproponują jej pracę w TVN. Albo Nobla dostanie.
Oberwatorka
3 lata temu
Poczekaj Pani, która Cię zwolniła też straci pracy i tylko znajdzie u księdza Dyrektora. Nie wolno popierać niczego ani nikogo kogo nie popiera PIS, taka u nas wolność i demokracja.
Pani
3 lata temu
Co TVPIS ma przeciw WOŚP i serduszkom? Wszyscy Polacy korzystają ze sprzętu medycznego zakupionego dzięki zbiórce pieniędzy! Jeszcze niedawno rząd krytykował Owsiaka, za to że nie chce odstąpić łóżek chorym na COVID-19! Owsiak jednak dał łóżka... Co za egoistyczne, nieludzkie dranie.... Ja osobiście płacę abonament i mam dość katolickich programów i wiadomości, które są na korzyść PIS! I co?
Iwona
3 lata temu
bardzo dobrze ! niech sobie serduszka promuje prywatnie a wizja nie jest reklamą ! Każdy pracodawca by ją zwolnił .
JamCiOn
3 lata temu
Zdecydujcie się jak ona ma nazwisko!
Amadeusz
3 lata temu
Mamy PRL-Bis gdzie rządzi pierwszy sekretarz J.K. a mediami publicznymi zawiaduje Goebbels, który stworzył SZCZUJNIĘ niszczącą każdego, kto nie kocha jedynie słusznej linii Partii. Podzielił i skłócił naród, niszczy dobrych i uczciwych ludzi. Przez ich politykę i szczucie zginął prezydent Adamowicz. Popierają krętaczy, złodziei i oszustów, którzy śmieją nam się w oczy, bo są bezkarni. Polscy CHRZEŚCIJANIE.
...
Następna strona