Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prostytucja we wrocławskim więzieniu. "Część kobiet była zmuszana. Strażnicy byli po stronie ruchaczy"

127
Podziel się:

"Mogą cię zgnoić, klawisz może zrobić z tobą wszystko. Rządziły trzy i mówiły: "Ty, trzeba się z frajerem wydymać". Płacono im… od 50 do 100 złotych.

"Nasza kultura wymaga od kobiet, aby miały połamane ręce i nogi, żeby były ochrypnięte od krzyku, a wtedy możemy ewentualnie mówić, że ktoś został zgwałcony. Jeżeli nie ma fizycznych śladów, to ich zeznania będą podważane. Każde przestępstwo seksualne ofiara może ukrywać, tak, żeby nie dowiedzieli się najbliżsi. Bo partner, czy mąż, nie będzie myślał, czy padła ofiarą przestępstwa, ale że miała seks z innym mężczyzną. A to może powodować bardzo negatywne konsekwencje dla związku" - powiedziała Irena Dawid-Olczyk, prezes Fundacji La Strada. Tak skomentowała ustalenia dziennikarzy Superwizjera, którzy ujawnili nadużycia w "Babińcu", czyli kobiecym oddziale więzienia we Wrocławiu.

Dziennikarze śledczy dotarli do więźniarek z wrocławskiego Babińca. Z relacji osadzonych wynika, że w zakładzie karnym kobiety były wykorzystywane m.in. jako prostytutki dla innych więźniów, którzy mieli dobre układy ze strażnikami i pieniądze.

Wrocławski wydział Prokuratury Krajowej oskarżył kilku funkcjonariuszy i więźniów m.in. o korupcję. Artur K. miał dwa razy wziąć łapówkę (50 i 100 złotych) za zorganizowanie więźniowi seksu z dwoma różnymi kobietami. Do spotkań dochodzić miało w pustej celi jednego z oddziałów w 2007 i 2008 roku.

Jak donosi Gazeta Wrocławska, to nie jedyne tego typu przypadki. Padają kwoty od 50 do 200 złotych. Zainteresowany więzień płacił łapówkę, dziewczyna była wyprowadzana z celi i szła do magazynu albo na łaźnię, w innej wersji - do pustej celi. Tam spotykała się z więźniem.

Cuda się działy. Oni prowadzali dupy na dymanie do łaźni. Przynosili przepustki pod jakimś pretekstem i oddziałowa wydawała. Żeby wyprowadzić dziewczynę z celi potrzebna była przepustka. Mieliśmy przepustki in blanco. Dziewczyny były na nie wydawane - relacjonuje jeden z więźniów.

Żeby było jasne, niektóre same chciały, ale część była zmuszana i to wiem na pewno. Siedzi w więzieniu dwa tysiące ludzi, 95 procent bez żadnej pomocy, pieniędzy, adwokata. Mogą cię zgnoić, klawisz może zrobić z tobą wszystko. Dziewczyna ma wyrok i nie ma pomocy znikąd. Tam były takie trzy, które tym rządziły i one podchodziły do dziewczyn i mówiły: ty, trzeba tam się z fajerem wydymać. Gdy oponowała, słyszała: słuchaj, bo my cię tu ku*wo zajedziem i ona nie ma się gdzie iść poskarżyć. Tam klawisze byli po stronie ruchaczy. Płaciło się fajkami, przysługą, kasa to ostateczność - dodaje inny więźień.

Prokuratura już w grudniu 2008 roku otrzymała list od jednej z kobiet, która miała była napastowana przez więziennego kapelana. Ofiara wspomniała również o koleżance, która... zaszła w ciążę z kapelanem. Odmówiła jednak późniejszych zeznań, miała być zastraszana i sprawę umorzono. Prokuratura wciąż badana wątek wykorzystywania więźniarek. Póki co, skończyło się tylko na jednym oskarżonym funkcjonariuszu.

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(127)
gość
5 lata temu
ledwo to doczytałam do końca,,,szkoda mi tych kobiet :-(
gość
5 lata temu
zawsze kobiety w trudnej sytuacji w wiezieniu albo dziewczynki z poprawczaków i domów dziecka były wykorzystywane bo zboczeńcy wiedzieli,że nic im nie grozi a taka patola nie zgłosi bo nikt jej nie uwierzy....pedofile adoptujący dziewczynki z tzw problemami bezkarnie sobie poczynali bo takie nie miały szans....faceci lubia niegrzeczne kobiety niektórych to kreci , takim nikt nie pomoze ,nie maja gdzie się zgłosić ...
gość
5 lata temu
jaja ucinać i tyle w temacie! a takiemu kapelanowi to kropidło w d**e wsadzić i po mieście obwozić. nie ma litości dla gwałcicieli
gość
5 lata temu
skoro zmuszane to był gwałt a nie prostytucja, taki zarzut powien być. Albo ewentualnie handel ludzmi
gość
5 lata temu
Teraz miliony dla tych kobiet odszkodowania od tych oszustów którzy tam pracowali żeby zdechli z głodu
Najnowsze komentarze (127)
Syn księdza
5 lata temu
Skoro ksiądz zrobił jej dziecko to da się udowodnić genetycznie przecież!
afrykaner
5 lata temu
w tym plugawym kraiku wabiącym się polską prawo nie istnieje,czy Ziobro wie o tym,klawiszów ukarzą naganą w jadłospisie.
gość
5 lata temu
Dziewczyny, błagam, nie dajcie uciszyć tego tematu!!! Tyle walczycie z przemocą wobec kobiet, wychodzicie na ulicem gdy chcą nam uniemożliwić aborcje w zagrożeniu życia i po gwałcie, bronicie antykoncepcji, tabletek po, 14 marca cała polska tańczyła przeciw przemocy... a tutaj dzieje się taka przemoc w miejscu gdzie powinno obowiązywać prawo i gdzie powinna odbywać się resocjalizacja, a my na to pozwalamy!! To są kobiety odsiadujace małe wyroki, miesiące, czasem lata, nie morderczynie, dajcie im troche empatii! Bite żony i dzieci zawsze znajdą pomoc, a co mają one począć? Zadzwonić na policje? Najpierw musiałyby kupić karte telefoniczną własnym ciałem!
gość
5 lata temu
Wszystko do czasu jak któraś sobie życie odbierze to wtedy się sprawą zajmą jak należy!!!
gość
5 lata temu
Bzdura
gość
5 lata temu
zdziczenie - normalnie nie dostaliby d**y. FACECI MUSZĄ UŻYWAĆ SIŁY INACZEJ NICI Z D**Y.
Art
5 lata temu
I gdzie jest teraz TERLIKOWSKA????
M
5 lata temu
Gwałt w polsce nie jest jakimś wielkim przestępstwem. Cęsto komentarzem na gwałt kobiety można usłyszeć, że sama sie prosiła, że to jej wina, albo na pewno chciała. Gwałt jest gloryfikowany w więzieniu. Faceci chwala się między sobą jak to upokarzaja kobiety i nikt z tym nic nie robi i nie zamierza. Mozna to odczuc po świetnych reformach polskiego rządu, który chce sprowadzic kobiete spowrotem do domu gdzie będzie zpierdalać na swego pana i władce z usmiechem na ustach.
gość
5 lata temu
POZWALNIAĆ WSZYSTKICH I ICH SAMYCH POWSADZAĆ ZA KRATY DO INNYCH MIAST.A CO NA TO PANI SZYDŁO??? Tyle jest tragedii w naszym kraju a oni teraz w tv pokazują cały czas wypadek Szydło słuchać juz sie tego nie chce.
Edsw
5 lata temu
Zakłady karne trzeba zreformować i to szybko...tak jak sady...PIsie szyyybbbkkkkoooooooooo....
gość
5 lata temu
Tylko czemu ta Kasia B nie przyznała sie do tego ze wyłudziła milionowy kredyt i pieniądze od ludzi których do dzis nie oddała .Taka biedna a jak podpier.....klawiszom to było dobrze
gość
5 lata temu
polecam film Orange Is the New Black
gość
5 lata temu
Ach te gady.
gość
5 lata temu
Służby więzienne za takie coś powinno się po prostu .. wieszać i to bez wyjątku na płeć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie