Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Quebonafide w "Matcha Latte" rapuje o HOLOKAUŚCIE... Ocalony z Zagłady komentuje: "To NIEDOPUSZCZALNE"

132
Podziel się

Ocalały z Holokaustu Edward Mosberg w oficjalnym oświadczeniu wezwał Quebonafide do opublikowania przeprosin za swój błąd. "Takie porównanie trywializuje naszą współczesną historię".

Quebonafide w "Matcha Latte" rapuje o HOLOKAUŚCIE... Ocalony z Zagłady komentuje: "To NIEDOPUSZCZALNE"
Quebonafide krytykowany za rapowanie oo Holokauście (fot. AKPA, fot. East News)
bDYWERgB

Medialny szum to wszystko, o czym może marzyć muzyk przy wypuszczaniu na rynek swojej nowej produkcji. Wygląda więc na to, że Quebonafide musi być teraz w siódmym niebie. Przy okazji premiery teledysku do utworu Matcha Latte udało mu się wywołać nie jeden, a dwa szeroko komentowane skandale.

Poza rozprawianiem się kolegą-przemocowcem Quebonafide cyklicznie powtarza w refrenie nowej piosenki, że widzi "za oknem modern Holokaust". Miał to być chyba komentarz do napiętej sytuacji politycznej panującej obecnie w kraju. Metafora nie została jednak doceniona przez wszystkich. Ocalały z Holokaustu Edward Mosberg wystosował w tej kwestii oficjalne oświadczenie, w którym nawołuje artystę do opublikowania przeprosin.

bDYWERgD
Zobacz także: Aleksandra Dulkiewicz o wolności w Polsce: tak jak w III Rzeszy. Joanna Scheuring-Wielgus komentuje

Światło dziennie ujrzał dziś utwór "Matcha Latte" polskiego rapera Quebonafide, który naszym zdaniem zawiera niezwykle problematyczne i niedopuszczalne porównania. Teksty porównujące dzisiejsze polskie ulice - przestrzeń "za oknem" - do "współczesnego Holokaustu" są daleko posuniętym nadużyciem - czytamy.

Mosberg zaznacza, że opisywany przez Quebo kryzys nijak nie ma się do przeprowadzonej przez nazistów zagłady milionów ludzkich istnień.

bDYWERgJ

Niezależnie od tego, jak ocenia się napiętą sytuację polityczną w Polsce, porównywanie jej do czasów, w których miliony Polaków, 6 milionów Żydów, miliony osób innych narodowości, zostało brutalnie zamordowanych przez niemieckich nazistów, jest niedopuszczalne i trywializuje naszą wspólną historię.

Jednocześnie przewodniczący fundacji From the Depths wierzy, że błąd muzyka może stać się zaczątkiem właściwej edukacji młodych ludzi na temat tego niezmiernie ważnego rozdziału naszej historii.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nie jest to intencją Quebonafide, jednak uważamy, że jako lider dzisiejszej młodzieży powinien przeprosić za to porównanie i skorzystać z okazji, by wyciągnąć z tego wnioski i nauczyć miliony swoich słuchaczy i sympatyków, czym naprawdę był Holocaust.

bDYWERgK
Zobacz także: QUEBONAFIDE FT. MICK JENKINS - MATCHA LATTE (PROD. ONRA)
bDYWERgL
bDYWERhe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(132)
Xxx
4 miesiące temu
Młodzi nie znają historii i tylko lubią rzucić jakieś hasła z dawnych lat, że niby tacy oczytani, przykre
Laska
4 miesiące temu
To jest wlasnie nasza dzisiejsza młodziez...g..no wiedza, nie ucza sie historii i porownuja cos co nie da sie z niczym porownac do demokratycznych marszów gdzie raz na czas ktos dostanie po głowie...Ludzie, jedźcie do Oświecimia i odwiedzcie obóz to może choć trochę Wam się oczy otworzą i będziecie dziekowac, że żyjecie w takich czasach a nie innych!
Hgh
4 miesiące temu
Brak słów. Mój wujek był w Auschwitz 2 lata. Przeżył piekło i nie życzę sobie, żeby jakiś ćpun robił sobie z piekła ludzi materiał na piosenkę za którą zgarnie hajs. Wstyd i zażenowanie
bDYWERhf
Do paki
4 miesiące temu
Mógłby się wyedukować, a nie tylko. tatuować!
E6ih
4 miesiące temu
Przeproś i zamilcz. Wielki wstyd
Najnowsze komentarze (132)
Haao
4 miesiące temu
Nieźle, sprawdźcie sobie co spotkało niemieckiego piosenkarza (juror DSDS) za takie porównanie :)
lolek
4 miesiące temu
przyjedz do polski to my ci zrobimy holokaust
Jerzyk7
4 miesiące temu
A kto to jest?? Takie czasy,im gorzej tym lepiej,narzeczona fajnie,spiewa,tylko ze swoim repertuarem kiszka,covery to tysiace panienek,spiewa,tylko co z tego?
Polonista
4 miesiące temu
To może stwórzcie słownik słów zakazanych. Holokaust oznacza prześladowanie, zagładę, a także starożytne ofiary całopalne. Holocaust, w znaczeniu "prześladowanie" jest jak najbardziej prawidłowo użytym, w odniesieniu do obecnej sytuacji, określeniem.
...
4 miesiące temu
Przecież pojęcie "modern holocaust" stworzyła Maria Peszek już dawno temu. Wtedy tak nie bolało? Nie zes*ajcie się.
łoj
4 miesiące temu
to tylko jasnowidz! To przyjdzie......... dopiero!
Aga
4 miesiące temu
Młodzi rzucają oskarżenia bez opamiętania nazywając ludzi o odmiennych poglądach faszystami i komunistami bo wiedzą że to kojarzy się negatywnie. Jednocześnie ich wiedza na ten temat jest zerowa. Ale wystarczy ich nazwać julkami i oskarkami i już jest płacz i pisk jaki to stan wojenny i reżim. To jakieś pokolenie z cukru.
Borysio
4 miesiące temu
Wstyd! Najgłośniej się wypowiadają ci co zielonego pojęcia nie mają o czym mówią. Takie czasy. Tego pana proponuję wysłać na roboty publiczne. Może sprzątanie śmieci w Oświęcimiu. ??
bDYWERgX
Jule
4 miesiące temu
Mi tez sie wydaje, ze nie zna historii. Holokaust byl czyms niewyobrazalnie strasznym... 😕 wytarczy przeczytac ksiazke np "Pianista" by potrafic sobie to choc troche wyobrazic.
Gość
4 miesiące temu
Ciekawe co miał z historii? W ogóle do szkoły ten pieśniarz chodził?
nick
4 miesiące temu
Świat celebrytów to świat obłudy, ciemnoty, ignorancji i narcyzmu.
izzie
4 miesiące temu
Co te dzieciaki w głowie teraz mają? Sieczkę?!!! Może zamiast pchać się na ścianki, poszedłby do szkoły i uzupełnił braki w edukacji. Zwłaszcza jak taki publicznie chce się wypowiadać. Pudlu - on nie zna słowa METAFORA
mors
4 miesiące temu
jakie 6 milionów? przestańcie powtarzać już te bzdury, nawet Izrael wycofał się z tego określenia. Czerwony Krzyż już dawno opublikował dane na ten temat
Historyk
4 miesiące temu
Wyrosło takie społeczeństwo emo dzieci bez żadnych wartości, używają słów i wyrażeń których wagi i znaczenia nie znają. nic tylko buta i pic.
...
Następna strona
bDYWERhz