Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Rozsierdzona Krystyna Janda uderza w rząd: "Polityka - ta k**wa, niech IDZIE PRECZ"

475
Podziel się:

W emocjonalnym wpisie na Facebooku 67-letnia aktorka skrytykowała brak tarczy antykryzysowej dla teatrów. "O państwowe teatry, instytucje, się nie martwią, dla nich niegranie to zysk" - napisała.

Rozsierdzona Krystyna Janda uderza w rząd: "Polityka - ta k**wa, niech IDZIE PRECZ"
Krystyna Janda (ONS, ONS)
bECvUCRh

O ile celebryci niewątpliwie stanowią na świecie grupę uprzywilejowaną, również oni znacznie odczuwają skutki pandemii. Gdy liczba zachorowań w Polsce zaczęła rosnąć w zastraszającym tempie, rząd zdecydował się zamknąć szkoły, kina i teatry, co dla sporej części artystów równoznaczne jest z brakiem źródła dochodu.

Jedną z takich osób jest Krystyna Janda, która jeszcze kilka tygodni temu świętowała dziesięciolecie zarządzanego przez siebie Och-Teatru w Warszawie. Dziś uznana aktorka boi się o przyszłość instytucji, podejmując się kolejnych desperackich prób, żeby ratować swoje "dziecko".

bECvUCRj
Zobacz także: Podekscytowana Krystyna Janda świętuje 10-lecie teatru: "Każdy aktor to jest kosmos!"

We wtorek na profilu facebookowym 67-latki pojawił się obszerny post, w którym Janda jeszcze raz podkreśliła powagę sytuacji, w której się znalazła. Tym, co najbardziej boli gwiazdę, jest fakt, że rządowi kompletnie nie zależy na stworzeniu tarczy antykryzysowej, która uwzględniłaby teatry.

Zapytałam wczoraj asystenta w moim telefonie, kiedy jest planowane otwarcie teatrów po pandemii - odpowiedział bez namysłu: "Na końcu" - zaczęła swój wywód. O państwowe teatry, instytucje, się nie martwią, dla nich niegranie to zysk. Dla nas, niepaństwowych, to śmierć. Martwią się twórcy, ci z etatami i ci bez. No nic, pandemia to pandemia, zdrowie i życie ważniejsze niż jakieś tam teatrzyki i jacyś artyści. Jakie to ma znaczenie w losach świata.

bECvUCRp

W dalszej części emocjonalnego wpisu Krystyna podkreśliła, że - podobnie jak wielu innym rodakom - to właśnie dzięki szeroko pojętej sztuce udaje jej się jakoś znieść kwarantannę.

Ja tylko powiem, że moja prawie już dwumiesięczna izolacja byłaby koszmarem gdyby nie sztuka, książki, filmy, muzyka, poezja, malarstwo i to, co można zobaczyć w Internecie. Nigdy nie byłam aż tak "zajęta" jak teraz, na czele z nocnymi pokazami spektakli Metropolitan Opera. Ile cudowności, wspaniałości, wielkości świata i człowieka zobaczyłam! Dziękuję!

Dzięki sztuce nigdy nie jesteście ani nie będziecie samotni i sami. Czuję podziw i wdzięczność dla artystów i ich dzieł, które "spotkałam" ostatnio, wiele z nich zupełnie przypadkowo. Chce się żyć - dla tego, co się rodzi. Dla i dzięki tym cudom, które mamy i mam nadzieję będziemy mieli wkrótce, na wyciągnięcie ręki.

Swój wywód rozsierdzona aktorka skończyła z impetem.

bECvUCRq

Polityka - ta k**wa, niech idzie precz. Niestety od polityków zależy nasze życie i zdrowie.

Trzymacie kciuki za teatr Jandy?

bECvUCRr
bECvUCRK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(475)
aga 21
rok temu
Ludzie pracę tracą kryzys gospodarczy globalny nadchodzi a ta się martwi o teatr . Czas na emeryturę i życie jakie ma większość polakòw a nie wyciągać łapy po darmowe od rządu którym pani gardzi. Trochę honoru.
Sdsd
rok temu
Kobieto własny jad Cię zabije,na koniec życia tracisz dobre notowania,tak nienawidzisz pisu,że nie da się tego słuchać
Piter
rok temu
Janda przydooopsa PO!
bECvUCRL
sceptyk
rok temu
Przypomina mi się film, z czasów PRL-u pt. "Przygoda z piosenką", gdzie główną rolę początkującej piosenkarki Marioli, grała Pola Raksa. Szukała szczęścia we Francji, w nadziei na intratny kontrakt. Niestety, zderzyła się tam z brutalną kapitalistyczną rzeczywistością, która nie promuje biednych nuworyszów w tej branży. Bardzo podobała mi się wypowiedź właścicielki pensjonatu w Paryżu (Barbara Kraftówna), u której zatrzymała się właśnie Mariola Brońska. Skarżyła się, że trudno tu zrobić karierę - w Polsce łatwiej, bo państwo dopłaca do sztuki. Na co Francuzka odpowiedziała, że - jak się dopłaca to nie sztuka...
kobietka 28
rok temu
Pani Janda, masz biznes w postaci teatru, więc utrzymuj go. Z jakiej racji my podatnicy mamy finansować twój prywatny interes. Nie radzisz w tym biznesie, kobieto, zakasuj rękawy i idź na kasę do marketu. Wszyscy prywaciarze tak by chcieli. Żenująca, antypatyczna baba
Najnowsze komentarze (475)
Realista
rok temu
Polskie aktorzyny. Brak wstydu. Patoligia. Trzeba było odkładać na emeryturę a nie teraz żebrać!!!
azaaza
rok temu
Nie gryzie się ręki która karmi
Adam
rok temu
Trochę pokory, wreszcie, kobieto. Świat się wali cały. A ty??? Nie dotarło? Wspieraj tych, którzy wzięli odpowiedzialność za nas wszystkich. I robią, co tylko się da. Z dobrym, na miarę możliwości, rezultatem. Nie rozwalaj, nie niszcz. Ogarnij się i opamiętaj. Totalny negatywizm niszczy nie tylko ciebie. Więc..
Lula
rok temu
Kryśka, podlizywałaś się PISowi dopóki łożyli grubą kasę na Twój prywatny teatr. Wylała się z Ciebie żółć, jak źródełko wyschło. A żółć wciąż się leje. Ile Ty jej masz?!
anna
rok temu
Pani Janda ciągle pluje jadem na rząd, a teraz chce pieniędzy?, prywatny teatr, trzeba się samemu utrzymywać, tysiące ludzi straci pracę i nie w głowie im teatr, przykre ale prawdziwe
Stromboll
rok temu
Milanówek wstydzi się i przeprasza wszystkich za Jandę.
wiolinek
rok temu
ta cała janda to jest dopiero KU...WA.
Krystyna
rok temu
Janda beszczelnie wypowiadasz sie o Rzàdzie mòwiàc źe strasz na ten Rzàd a teraz wyciàgasz rèkè po pieniàdze. Jestes miernotà poza krzykiem nic nie reprezentujesz?
bECvUCRD
Funkcjonar
rok temu
I tak masz jeden z gorszych teatrów w Warszawie. Poza tym jak zostawiasz leki to z dala od klawiatury. Dobrze radzę.
gigijojo
rok temu
wszyscy artyści to takie dzieci: chcą się bawić i brać za to kasę, ale moze czas sie przekwalifikować? i do biedry, poznac zycie
ooo
rok temu
krycha, masz wiek emerytalny, siadaj na tyłku
lili
rok temu
Niech Pani sobie zabierze te dwie miny, których Pani używała naprzemiennie w większości swoich ról i da od siebie odpocząć.
Ewa.
rok temu
Rola w Tataraku z wielu, wielu,wielu ... powodów żenująca...
Ewa
rok temu
"ideal" sięgnął bruku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECvUCSw
bECvUCSx
bECvUCSy
bECvUCSz
bECvUCSA
bECvUCSf