Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Schronisko Smaków zakończyło współpracę z Magdą Gessler! "W biznesie trzeba się traktować poważnie"

172
Podziel się

Przedstawiciele Schroniska Smaków twierdzą, że konsultowali decyzję o otwarciu restauracji mimo obostrzeń z prawnikami Magdy Gessler. "Tego samego dnia opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała".

Schronisko Smaków zakończyło współpracę z Magdą Gessler! "W biznesie trzeba się traktować poważnie"
Schronisko Smaków zakończyło współpracę z Magdą Gessler (Facebook, AKPA)
bDXNSUuZ

Jak na prawdziwą "kreatorkę smaku i stylu" Magda Gessler firmuje swoim nazwiskiem szereg restauracji na terenie całej Polski. Ostatnio szczególnie głośno zrobiło się o położonym w Bukowinie Tatrzańskiej Schronisku Smaków, którego menedżerowie postanowili otworzyć lokal mimo rządowych obostrzeń. Gessler przyznała, że decyzja nie była z nią konsultowana i uznała podobne działania za nieodpowiedzialne.

Okazuje się, że niepochlebny komentarz Magdy Gessler w sprawie niedawnego otwarcia restauracji skłonił właścicieli Schroniska Smaków do zerwania współpracy z restauratorką.

bDXNSUvb

1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od poniedziałku zmieniamy się w Restaurację Schronisko Bukowina (...) - poinformowano na oficjalnym facebookowym profilu lokalu.

Przedstawiciele restauracji zapewnili, że choć bardzo cenili sobie współpracę z Gessler, ostatecznie podjęli decyzję o pójściu "własną drogą" i budowaniu marki bez udziału restauratorki. Jak twierdzą, o swoich zamiarach poinformowali Magdę kilka miesięcy temu. Powody zawodowego rozstania szczegółowo opisali w poście.

(...) Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 roku z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? Główny wpływ miało na to “oświadczenie” Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w “debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała - czytamy we wpisie.

bDXNSUvh

Według właścicieli restauracji, oświadczenie Gessler nie było jedynym powodem, przez który zrezygnowali oni z firmowania lokalu jej nazwiskiem.

(...) Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! - napisali na Facebooku przedstawiciele Schroniska Smaków.

(...) Nie może być tak, że z jednej strony dostajemy wezwania do zapłaty niemałych sum, a z drugiej publiczny sprzeciw wobec działania lokalu pomimo poczynionych wcześniej ustaleń. Chcemy tylko normalnie żyć i pracować, płacić wszystkim to, do czego się zobowiązaliśmy - czytamy na facebookowej stronie lokalu.

bDXNSUvi

Jak twierdzą właściciele lokalu w Bukowinie Tatrzańskiej, restauracji udało się przetrwać jedynie dzięki sprzedaży internetowej.

Magdę Gessler, 50 pracowników, a także całą sieć polskich dostawców i kontrahentów, którzy bez nas straciliby lwią część przychodów, mogliśmy utrzymać tylko i wyłącznie dzięki sklepowi internetowemu, który utrzymał firmę przed nieuchronnym upadkiem (...)

Na koniec wpisu przedstawiciele Schroniska Smaków zapewnili, że filozofia ich restauracji nie zmieni się wraz z utratą nazwiska Gessler w nazwie.

Od 1 lutego staniemy się Restauracją Schronisko Bukowina. W lutym nastąpi wymiana wszystkich materiałów promocyjnych i etykiet produktów, które sprzedajemy. Poza nazwą nic więcej się nie zmieni. Będziemy iść tą samą drogą, którą podążamy od lat, goszcząc Was w naszych progach (...) Dziękujemy Magdzie Gessler za dotychczasowe pięć lat współpracy, osiągnęliśmy razem naprawdę dużo, tworząc najpopularniejsze miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Jest nam przykro, że kończymy współpracę w taki sposób, ale w biznesie trzeba traktować się poważnie, po partnersku - czytamy na Facebooku.

bDXNSUvj

Myślicie, że Magda Gessler wkrótce skomentuje rozstanie z restauracją?

bDXNSUvk
bDXNSUvC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(172)
Poeta
3 miesiące temu
Wreszcie ktoś kucharę pogonił! Brawo ale klawo!
Polo
3 miesiące temu
No i dobrze
Gosia
3 miesiące temu
Gdyby nie stary Gesller to nadal by pracowała u siebie na wsi przy wykopkach razem z córką
bDXNSUvD
Smakosz
3 miesiące temu
W 2018 Byłem służbowo zaproszony do restauracji „U Fukiera” na Starym Mieście w Wawie. Prywatnie bym nie poszedł, dla mnie babka jest przereklamowana. I ta wizyta tylko to potwierdziła. Jedzenie przeciętne, ceny wysokie. Obsługa niby ą ę ale pare razy sie pomylili w zamówieniach. Do tego nawalone zakurzonych gratów a podobne w rewolucjach zawsze wywala.
Gość
3 miesiące temu
Byznes yz byznes Magda leci na pełnej
Najnowsze komentarze (172)
Ella
3 miesiące temu
Zaraz napisze że została oszukana
Gabi
3 miesiące temu
Bardzo dobrze, Pani Magdą pisała, że nie zgadza się na otwarcie bo Pandemia itp. A sama w tym czasie dodawała na swojego instagrama zdjęcia z restauracji w Hiszpanii nie mając maseczki, i nie przejmując się pandemia.
sisi
3 miesiące temu
typowe zachowanie dla tej nacji. Ale jak ktos sie sprzeciwi to jest od razu antysemita
Agulica
3 miesiące temu
O matko..Magda Gessler na tym zdjęciu próbuje udawać Violette Villas?? Może tylko mi się skojarzyło..
Pit
3 miesiące temu
No właśnie.powaznie,jeden za wszystkich,wszyscy za jednego, Magda dała ciała
Pit
3 miesiące temu
No właśnie.powaznie,jeden za wszystkich,wszyscy za jednego, Magda dała ciała
ola
3 miesiące temu
skoro istnieliscie i sprzedawaliscie a wszedzie jest jej nazwisko, na karcie, na każdym karteluszku, w logo, to dlaczego nie miala pobierac za to oplat. No jaja normalnie
gość
3 miesiące temu
Brawo Schronisko Bukowina!!!
bDXNSUvv
Emu
3 miesiące temu
A mnie od lat dziwi, że po jej rewolucjach większośc knajp pada. to naprawdę dziwne. wymaga od właścicieli rzeczy, których sama nie robi, ochrzania z płatną toalete, a sama każe u siebie płacić. gdzie tu sens i logika? a jej sexy kuchnia gdy ledwo trzymając się na nogach robiła kremy z alkoholem do deserów? to nie było sexy, to było żenujące, łacznie z ciagłymi uwagami typu "nie tylko seler będzie stał" po takim jedzeniu????? co to miało być? nie wierze w jej umiejętności kulinarne, co innego Gordon Ramsay. On ewidentnie zna się na gotowaniu, i troszczy o zdolnych młodych kucharzy, dając im pracę w swoich restauracjach, gdy w życiu coś im nie wyjdzie.
Ewunia53
3 miesiące temu
Brawo pani Magdo👍👍👍
dsa
3 miesiące temu
bardzo nieładnie się zachowała pani Gessler, wstyd wstyd wstyd !!!
Kolamanola
3 miesiące temu
Wiecie, nie rozumiem tego świata, mam podnajemców i na 3 miesiące obniżyłam im czynsz o połowę. Ja, mały żuczek. Nie zarabiam kokosów, ale się poczuwałam do solidarności. Czemu takie "pijawy" nie potrafią zrezygnować z kasy, przecież z ich strony to taka jakby opieka. Co to za opieka, skoro podopieczny nie zarabia, a opiekun łoi ile wlezie. Mam nadzieję, że inni pójdą w Wasze ślady. Ja knajpki firmujące się "tym" nazwiskiem omijam szerokim łukiem.
Dori
3 miesiące temu
BRAWO MAGDA!!! Sercem jestem z Tobą. Zamówię w Twojej restauracji jedzonko na wynos!!! Cieszą mnie ludzie, dla których życie jest pod nad kasę !!!!
Gosia
3 miesiące temu
Brawo odwiedzimy was z cala rodzina jak bedziemy w Bukowinie.slyszelismy ze macie fantastycznych kucharzy
...
Następna strona
bDXNSUvX