Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Ścigany przez rosyjską prokuraturę mąż Karoliny Gruszki odwiedził studio "DDTVN". Grozi mu nawet 15 LAT WIĘZIENIA! "Muszę uważać..."

Podziel się:

Reżyser Iwan Wyrypajew, prywatnie mąż Karoliny Gruszki, znalazł się na celowniku rosyjskiego reżimu. Para opowiedziała o sprawie w "Dzień Dobry TVN".

Ścigany przez rosyjską prokuraturę mąż Karoliny Gruszki odwiedził studio "DDTVN". Grozi mu nawet 15 LAT WIĘZIENIA! "Muszę uważać..."
Ścigany przez rosyjską prokuraturę mąż Karoliny Gruszki odwiedził studio "DDTVN". Grozi mu nawet 15 LAT WIĘZIENIA! (AKPA)

Karolina Gruszka to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, którą ostatnio można było oglądać w serialu "Nieobecni". 42-latka robiła też karierę w Rosji, gdzie grała w teatrach oraz serialu "Moscow Noir". Prywatnie jest żoną reżysera i dramaturga, Iwana Wyrypajewa, którego poznała się w 2006 roku podczas festiwalu filmowego w Kijowie. Para doczekała się córki, Mai.

Niestety nad ich rodziną zebrały się ostatnio czarne chmury, bo Wyrypajew znalazł się na celowniku rosyjskich służb. Choć mężczyzna od lat na stałe mieszka w Polsce i ma również polskie obywatelstwo, rosyjska prokuratura wystawiła za nim list gończy.

W sobotę małżonkowie zasiedli na kanapie "Dzień Dobry TVN", gdzie odnieśli się do tej sprawy.

Od dawna nie mieszkam w Rosji, ani nie jestem tam zameldowany, nie mam nieruchomości w Rosji, nie mam mieszkania... Muszę uważać na przesiadkach w krajach, które mają podpisane umowy o ekstradycji do Rosji - wyjaśnia Wyrypajew.

Groźba więzienia

Oficjalnie mąż Karoliny Gruszki został oskarżony o "rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat rosyjskiej armii", jednak reżyser nie ma wątpliwości, że naraził się tym, że głośno wyraża swoje poparcie dla Ukrainy.

Rosja napadła na Ukrainę, niszczy tam domy, zabija dzieci i walczy z ukraińskim narodem - powiedział w rozmowie z Małgorzatą Rozenek i Krzysztofem Skórzyńskim.

Służby rosyjskie starają się zdyskredytować, a najlepiej wyeliminować w ogóle z przestrzeni publicznej wszystkie głosy, które w jakiś sposób mogły mieć wpływ na rosyjską młodzież. Dotyka to też naszych znajomych Rosjan, którzy są po stronie opozycyjnej. Ich dotykają różnego rodzaju represje. Iwan wypowiada się publicznie i w Polsce, ale też w mediach niezależnych rosyjskich - dodaje Gruszka.

Na rozprawie w Moskwie Wyrypajewa będzie reprezentował prawnik, jednak małżonkowie nie łudzą się, że "będzie można coś wywalczyć".

Tam jest groźba do 10, a nawet 15 lat więzienia - ujawniła aktorka.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie