Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|

Krzysztof Cugowski nie martwi się o pieniądze: "Mogę nie grać i JAKOŚ PRZEŻYJĘ"

108
Podziel się:

Wokalista Budki Suflera przyznaje jednak, że nie wszyscy polscy artyści są w tak uprzywilejowanej pozycji. Dobrze, że zdaje sobie z tego sprawę?

Krzysztof Cugowski nie martwi się o pieniądze: "Mogę nie grać i JAKOŚ PRZEŻYJĘ"
Krzysztof Cugowski nie martwi się o pieniądze (ONS)

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami plany artystom na całym świecie. Choć w Polsce rząd powoli ogranicza obostrzenia, które miały na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, branża kulturalna jeszcze długo nie wróci do pracy na obrotach sprzed paru miesięcy. To duży cios choćby dla aktorów, którzy od marca nie występują w teatrach i dopiero powoli wracają na plany seriali i filmów. Wielu z nich nie ukrywa, że przez koronawirusa znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Odwołanie dużych imprez i plenerowych koncertów szczególnie zaboli też muzyków. To właśnie wiosną i latem gwiazdy naszej sceny zbijają kokosy na wakacyjnych trasach koncertowych i organizowanych przez samorządy festynach.

Okazuje się jednak, że są w Polsce gwiazdy, dla których odwołanie koncertów nie jest wielką tragedią. Jedną z osób, które mimo epidemii wciąż są w dość komfortowej sytuacji, jest Krzysztof Cugowski. Lider Budki Suflera przyznaje, że ponieważ jest już na scenie od lat, to jeden stracony sezon nie wpłynie znacząco na jego zarobki:

Zobacz także: Krzysztof Cugowski o sytuacji artystów. "Młodsi koledzy i mniej zasobni już mają kłopoty"

W związku z tym, że pracuję bardzo wiele lat, moja sytuacja jest trochę lepsza, bo ja mogę prawdopodobnie dłużej nie grać i jakoś przeżyję - wyznał w programie Gwiazdy bez maski.

Cugowski wie jednak, że wielu polskich muzyków nie może powiedzieć tego samego i martwi się o kolegów:

Natomiast jeśli chodzi o młodszych kolegów, to są kłopoty i wszyscy, z którymi się spotykam, o tym mówią.

Okazuje się, że Krzysztof i jego koledzy i tak planowali w tym roku zagrać nieco mniej koncertów niż zwykle, dlatego strata będzie jeszcze mniej bolesna:

Nie ukrywam, że chyba dużo gram. Zaplanowaliśmy, że w tym roku będzie trochę spokojniej. Co prawda nie planowaliśmy pandemii, ale planowaliśmy ograniczenie tego. Myślę, że w związku z tym średnia mi wyjdzie jakaś przyzwoita.

Trzeba przyznać, że taka postawa to w naszym show biznesie wciąż rzadkość. To chyba zaskoczenie nawet dla samego Cugowskiego, który jeszcze parę lat temu zupełnie inaczej przedstawiał stan swoich finansów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(108)
ala
4 lata temu
widocznie nieliczny, ktory oszczedzal gdy mial.na to mozliwosc.
Gość
4 lata temu
Jeden normalny !
lola
4 lata temu
i brawo!jedyny Polski artysta,który po tylu latach kariery ,nie nażeka, że nie ma.
321
4 lata temu
No i fajnie !!
Potwierdzone
4 lata temu
Pudel czemu usuwasz kom o tym że Pola lis jest homo? 😂😂
Najnowsze komentarze (108)
Aga
4 lata temu
Wstyd by mi było skamleć, że nie mam z czego żyć, gdybym przez lata inkasowała po kilkadziesiąt tysięcy za jeden koncert. To brak szacunku dla zwykłych ludzi. Zwłaszcza celebryci powinni myśleć o przyszłości bo dziś na wozie, a jutro pod wozem. Ale lepiej żyć ponad stan. Biedna Maryla Rodowicz, Agata Młynarska i jej dzieci, które podobno straciły pracę i im podobni. Zastanówcie się co mówicie.
edfefer
4 lata temu
ściemnia
Brawo
4 lata temu
Dobrze, że chociaż on ma poczucie przyzwoitości, w przeciwieństwie do wielu polskich artystów, którzy może i chwilowo nie zarabiają, ale pochodzą z bananowych rodzin albo kilka miesięcy temu dostali 300 tys. za jedną reklamę.
mmm
4 lata temu
no chociaz jeden nie robi z siebie zyciowego nieudacznika, brawo chlopie !!!
Eryka
4 lata temu
TANTIEMY
olo
4 lata temu
Następny, staroć !!!!!Bezwstydni celebryci !! Jęcza -- i ciągle tylko, temat pieniędzy !!! Mamona tylko sie liczy !!! Ciesz sie starcze, że jesteś zdrowy !!!
Aleks6662920
4 lata temu
Brawo, chociaż jeden da radę
Weronika
4 lata temu
Pan Cugowski nie narzeka ponieważ dostał dofinansowanie z konkursu Kultura w sieci na koncert online w wysokości 70 tys złotych. Można sprawdzić listę przyznanych środków w Internecie. O pieniądze starało się wielu młodych, mniej znanych projektów muzycznych, którzy nie mają z czego żyć a pieniądze poprzyznawano starym wyjadaczom, którzy bez problemu przeżyją lata dzięki tantiemom. 90 tys przyznano na koncert online także Justynie Steczkowskiej!
janpawel
4 lata temu
Kiepska ta budka za niego
Lila
4 lata temu
Zarabiają milony rocznie i jakoś większą część nie potrafi odłożyć na tzw." Czarna godzine "Jest to smutne. Co mają mówić, zarabiający najniższa krajowa.
Hana
4 lata temu
Zawsze powinno się mieć pieniądze na czarną godzinę właśnie na takie sytuacje. Większość dzisiejszych artystów poprostu nie umie gospodarować pieniędzmi - zdarza się - ale najgorsze jest to jak płaczą w mediach, że im ciężko. Trzeba było myśleć wcześniej
Marika
4 lata temu
Jak artysta po dwóch miesiącach postoju niema pieniędzy, to nie jest artystą tylko nieudacznikiem i czas zmienić pracę. Prawdziwi artysci mają!!
zyh
4 lata temu
Niskie składki odprowadzane do ZUS to i emerytura mała
Idbvibihfei
4 lata temu
Nie róbcie jaj....jeszcze nie tak dawno płakał ,ze nie wie,jak będzie żył,ze emerytura będzie głodowa.a to trzeba było płacić pożądane składki ,itd..to już nie wiem,czy jest mu dobrze,czy źle...
...
Następna strona