Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Te gwiazdy zaczynały karierę w TVP: Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin, Marcin Prokop i Dorota Wellman (ZDJĘCIA)

172
172
Podziel się

Najwięcej telewizyjnych debiutów widzowie zobaczyli w programie "5-10-15". Dorota Szelągowska oraz Odeta Moro próbowały zrobić karierę w roli prowadzących program śniadaniowy "Pytanie na śniadanie".

1
 / 16
Te gwiazdy zaczynały karierę w TVP: Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin, Marcin Prokop i Dorota Wellman (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy zaczynały karierę w TVP: Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin, Marcin Prokop i Dorota Wellman (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy zaczynały karierę w TVP: Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin, Marcin Prokop i Dorota Wellman (AKPA, forum)
0
0

Programy emitowane w TVP 20 lat temu pomogły wielu znanym dziś dziennikarzom zyskać doświadczenie przy pracy z kamerą. "Pytanie na śniadanie" "powołało do życia" jeden z najbardziej lubianych duetów w historii telewizji. Marcin Prokop oraz Dorota Wellman jako para prezenterów zaczynała właśnie w publicznej śniadaniówce. Wylęgarnią młodych talentów okazał się również program "5-10-15", w którym pojawili się między innymi: Marcin Tyszka, Justyna Pochanke oraz Barbara Nowacka.

Gwiazdą stacji TVP przez wiele lat był również Krzysztof Ibisz, który rozstał się ze stacją dopiero w 2000 roku. Przez kilka lat o sympatię widzów telewizji publicznej walczyła również Agnieszka-Woźniak Starak.

Kto jeszcze rozwinął telewizyjne skrzydła pod logiem TVP?

2
 / 16
Krzysztof Ibisz

Krzysztof Ibisz w 1998 roku ukończył studia podyplomowe w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę przed kamerą zaczął już pięć lat wcześniej. Debiutował jako prowadzący programu "5-10-15" oraz "Klubu Yuppies". Ibisz zapadł w pamięci widzów TVP przede wszystkim jako prowadzący "Czar par". Od 2000 roku związany jest z Polsatem.

3
 / 16
Karolina Szostak

Karolina Szostak przez rok występowała w programie "5-10-15", w którym prowadziła część informacyjną. Dziś skupia się w Polsacie na dziennikarstwie sportowym.

4
 / 16
Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska, zanim na poważnie zaczęła zajmować się aranżacją wnętrz, próbowała zostać prezenterką telewizyjną. Celebrytka występowała w 1998 roku w "Rowerze Błażeja" oraz była prowadzącą "Pytanie na śniadanie".

5
 / 16
Marcin Tyszka

Marcin Tyszka dziś spełnia się zawodowo jako fotograf. Jednak jako nastolatek występował w TVP w roli prowadzącego "5-10-15".

6
 / 16
Dorota Wellman i Marcin Prokop

Dorota Wellman i Marcin Prokop to jeden z najbardziej lubianych duetów prezenterskich w TVN. Ich współpraca narodziła się jeszcze za czasów, kiedy pracowali razem w TVP. Razem prowadzili "Pytanie na śniadanie".

7
 / 16
Barbara Nowacka

Młodziutka Barbara Nowacka występowała w programie "5-10-15" jako jedna z prowadzących. Dziś jest aktywną posłanką.

8
 / 16
Agnieszka Woźniak-Starak

Agnieszka Woźniak-Starak pracowała w TVP od 2005 do 2012 roku. Pracy jako prowadząca śniadaniówkę nie wspominała jednak najlepiej. W 2021 roku udzieliła wywiadu dla Plejady, w którym opowiedziała nieco o TVP.

Chyba największy kryzys stylu przeżywałam na początku mojej pracy w TVP, czyli jakieś 15 lat temu. Nie miałam pojęcia, jak mam wyglądać, bo w TVP obowiązywały wtedy abstrakcyjne zasady i nie było stylistów. Np. żadnej dzianiny na antenie, bo to nieeleganckie - wyznała.

9
 / 16
Piotr Kraśko

Piotr Kraśko telewizyjny debiut również zaliczył w programie "5-10-15". Po wygranej w plebiscycie zorganizowanym przez telewizję publiczną został spikerem TVP1 i prowadzącym "Wiadomości". Z Telewizją Polską był związany aż do stycznia 2016 roku.

10
 / 16
Kinga Rusin

Kinga Rusin zaczęła pracę w Telewizji Polskiej lutym 1993 roku w redakcji "Teleexpressu". W połowie 1994 roku została żoną Tomasza Lisa, z którym zamieszkała w Waszyngtonie. Stamtąd przygotowywała materiały dziennikarskie dla TVP. Do Polski wróciła w 1997 roku i od tego czasu była związana ze stacją TVN.

11
 / 16
Justyna Pochanke

Justyna Pochanke w telewizji debiutowała jako dziecko, prowadząc w TVP1 program "5-10-15".

12
 / 16
Maria Niklińska

Maria Niklińska pierwsze kroki w show biznesie stawiała w roli prowadzącej program"5-10-15". W wywiadzie dla Plejady wyznała, że wówczas podkochiwała się w koledze z planu - Marcinie Tyszce.

13
 / 16
Odeta Moro

Odeta Moro dziennikarską karierę postanowiła rozwinąć w TVP. Po kilku latach pracy w VIVA Polska postanowiła sprawdzić się jako prowadząca śniadaniówkę. Od 2009 roku dołączyła na rok do zespołu "Pytania na śniadanie" emitowanego w TVP2, później od stycznia 2010 do czerwca 2012 prowadziła poranny program "Kawa czy herbata?" w TVP1.

14
 / 16
Magda Mołek

Magda Mołek zaczynała swoją medialną karierę w TVP. W wieku 21 lat pracowała jako reporterka dla TVP Wrocław.

15
 / 16
Hubert Urbański

Hubert Urbański dziennikarskie doświadczenie również zdobył w Telewizji Polskiej. Pod koniec lat 90. prowadził program "Antena" w TVP.

16
 / 16
Robert Makłowicz

Robert Makłowicz był związany z TVP od 1998 roku. Smakosz stał się jednym z najbardziej popularnych podróżników kulinarnych w Polsce. Przez kolejne 19 lat był czołową gwiazdą telewizji publicznej.

KOMENTARZE
(172)
minmi
7 dni temu
Niklinska podkochiwala sie w Tyszce, a Tyszka w Ibiszu 😅🤣
TV
7 dni temu
Nepotyzm i Koneksje Telewizyjne = NIKT
erpe
7 dni temu
Należy dodać, że wszystkie te osoby dostały pracę w TVP dzięki wygraniu castingu organizowanego przez stację:)
emeryci
5 dni temu
Dzisiaj rano w TVN pokazali powtórkę wczorajszego programu z Kraśko to zaraz przełączyliśmy na inny kanał. Nie dobrze nam się robi jak go oglądamy.
Widz
6 dni temu
Mam nadzieję, że jeszcze w TVP będzie kiedyś NORMALNIE, i będą tam pracować dziennikarze, którzy nie sprzedali się władzy i sprzeniewierzyli się zawodzie dziennikarza.
Najnowsze komentarze (172)
Regina
14 godz. temu
tylko rodsziny pracuja w telewizji , mamuśka wciąga córkę bo tej sie uczyć nie chce to najlepiej brać kasę za nic w telewizji
betina
5 dni temu
najbardziej zrobiona i z doczepami Szulim masakra
stop hipokryz...
5 dni temu
Pani Woźniak-Starak bardzo się zmieniła, widać, że ingerencja medycyny estetycznej lub może nawet chirurgii plastycznej (nos) była, a teraz śmieszy mnie to, jak np. ona niby jest taka naturalna bez tony pudru, sztucznych rzęs i doczepów za to z namalowanymi piegami i masą zabiegów, które wykonała właśnie po to żeby nie musieć używać makijażu do zmiany rysów twarzy. Niby się akceptujemy, gardzimy pustymi lalami z mocnym makijażem, ale lata temu same wykonywałyśmy i pewnie nadal wykonujemy dla podtrzymania efektu zabiegi i chwalimy się jak to jesteśmy piękne bo naturalne. Hipokryzja i kpina, a ludzie to łykają, wystarczy popatrzeć w komentarze na profilach tych celebrytek.
PRAWDA
5 dni temu
Niektórzy tu piszą o komunistach, a obecna partia rządząca ma swoich szeregach KOMUNISTYCZNYCH sędziów i prokuratorów, ale HIPOKRYZJA.🤣
🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍...
5 dni temu
Teraz WSZYSCY w TVP z nadania partii rządzącej, którzy się sprzedali i udają dziennikarzy. TUBA PROPAGANDOWA obecnego rządu.😂
ans
5 dni temu
Ibisz jak zaczynał był starszy niż dziś .Chłopak został ugryziony przez pająka i stał się spider manem a Ibisza pewnie ugryzło dziecko i dlatego tak młodnieje.
przypadkiem
5 dni temu
A nad wszystkim ,, tym ,, czuwała Nina też od Kraśków .
znani
5 dni temu
Profesjonalni propagandyści anty Polscy .
Koniecpolski
5 dni temu
Nie jestem w stanie już oglądać tych twarzy po tym jak się zachowują jaką pracę na rzecz obcego kraju wykonują szkalując Polskę która dała im wykształcenie , to nie są ludzie normalni to grupa ludzi uważająca siebie za kasę nadzwyczajną . Brzydzę się takimi ludzmi to też nie oglądam TVN
daty
5 dni temu
Tak TVP , KIEDY BYŁA W RĘKACH PO i KO munistów wychowała anty Polskie ,, gwiazdy ,, .
telewidz
5 dni temu
To są profesjonalni dziennikarze z kompetencjami dziennikarskim, a nie to, co teraz prezentuje TVP, tuba propagandowa rządu.
kristo
5 dni temu
Daniel Obajtek wygrywa w sądzie. Redaktor naczelny programu w TVN24 musi sprostować kłamliwe informacje na jego temat. Cała prawda cała dobę, hehehehe. Dlaczego o tym ani słowa?
gliroa
5 dni temu
wszyscy zaczynali w publicznej tv
jk44
5 dni temu
Tak, tak. A teraz, wieszają na TVP psy, bo przecież nie wypada mówić dobrze o stacji z której się wyszło. I gdzie często wsadzili ich prominentni rodzice. Resortowe dzieci
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Gwiazdy kwestują z WOŚP: Anna Lewandowska, Joanna Przetakiewicz, Ewa Chodakowska... (ZDJĘCIA)

Finał WOŚP, jak co roku, przyciągnął wiele znanych twarzy, w tym również Annę Lewandowską, która chwilę wcześniej gościła w "Dzień Dobry TVN". Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się w studiu, uśmiechając się u boku Jurka Owsiaka.
9.

Maciej Kurzajewski kończy 50 lat! Najważniejsze momenty dziennikarza nie tylko z życia prywatnego (STARE ZDJĘCIA)

Maciej Kurzajewski od 30 lat pracuje w telewizji. Na swoim koncie ma między innymi prowadzenie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", chwilowy etat w TVN-ie, wywiad z Adamem Małyszem oraz nieudane małżeństwo z Pauliną Smaszcz.
8.

Oto NAJDROŻSZE AUKCJE w historii WOŚP: wyjazd z Omeną Mensah, hulajnoga Donalda Tuska i rakieta Igi Świątek (ZDJĘCIA)

W tym roku rekordy bije aukcja z rakietą Igi Świątek, bo jej wartość przekroczyła już 260 tysięcy złotych. Rekordzista kilka lat temu podczas licytacji zebrał ponad 740 tysięcy złotych. Pamiętacie, kto to taki?
7.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wrócili do "PnŚ": on z tortem, ona z OGROMNYM PIERŚCIONKIEM! Czy to już ten czas? (ZDJĘCIA)

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ledwo co wrócili do Polski z Jordanii, a już musieli wystąpić w "Pytaniu na Śniadanie". Na serdecznym palcu dłoni Kasi dostrzec można było nową błyskotkę. Czyżby kolejny zaręczynowy od Maćka?
6.

Tegoroczne aukcje WOŚP: wianek Moniki Olejnik, występ w teledysku Viki Gabor i trening z Anną Lewandowską (ZDJĘCIA)

Do tej pory największym zainteresowaniem spośród aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszą się rakieta od Igi Świątek oraz magiczny weekend w towarzystwie Omeny Mensah i Rafała Brzoski.
5.

Lara Gessler pałaszuje pączka w turkusowej piżamie (?) i różowym płaszczu (ZDJĘCIA)

Świeżo upieczona mama, Lara Gessler, została przyłapana, gdy smakowała pączka przed rodzinną restauracją. Celebrytka gimnastykowała się przed fotografem w osobliwej stylizacji. Zachęcająca reklama słodkości?
4.

Gwiazdy "M jak miłość" kiedyś i dziś. Pamiętacie, jak wyglądali 23 lata temu? (STARE ZDJĘCIA)

Na przestrzeni ostatnich lat wielu aktorów zrezygnowało w udziale w produkcji. W serialu nie zobaczymy już Małgorzaty Kożuchowskiej, Kacpra Kuszewskiego oraz Joanny Koroniewskiej. Jak dziś wyglądają osoby związane z serialem?
3.

Jessica Alves ZDUMIEWA urodą, nawiedzając londyńską premierę spektaklu (ZDJĘCIA)

Lubująca się we wszelkiej maści operacjach plastycznych Jessica Alves zawitała do swojej ukochanej Wielkiej Brytanii i od razu ruszyła na czerwony dywan. Widać, że jest w swoim żywiole?
2.

Michał Szpak w butach na zabójczych OBCASACH walczy z ponurą aurą (ZDJĘCIA)

Michał Szpak udowodnił, że niezależnie od warunków atmosferycznych, modą można bawić się każdego dnia. Wokalista zgrabnie hasał po kostce brukowej na kilkunastocentymetrowych obcasach.
1.

Gwiazdy "Na Wspólnej" świętują 20-lecie serialu: Sylwia Gliwa, Anna Guzik, Renata Dancewicz i inni (ZDJĘCIA)

Gwiazdy serialu "Na Wspólnej" tłumnie przybyły na obchody 20-lecia serialu. Na jubileuszowej ściance nie zabrakło między innymi wystrojonej w elegancką suknię Sylwii Gliwy, Renaty Dancewicz i Grażyny Wolszczak. Kto wypadł najlepiej?