Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

TYLKO NA PUDELKU: Polscy artyści drżą o finanse w dobie koronawirusa. Edyta Górniak straciła już PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

857
Podziel się:

Podczas trwającego od marca do października sezonu koncertowego muzycy potrafili wzbogacić się o pokaźne sumy.

TYLKO NA PUDELKU: Polscy artyści drżą o finanse w dobie koronawirusa. Edyta Górniak straciła już PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH
Edyta Górniak, Beata Kozidrak (East News)

Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła codzienność wielu Polaków. Aby zminimalizować liczbę kolejnych zachorowań, rząd od kilkunastu dni wprowadza kolejne obostrzenia odnośnie przemieszczania się i gromadzenia obywateli, jak również działalności placówek handlowych oraz lokali usługowych.

Nie jest tajemnicą, że epidemia może mieć katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki. O swój los drżą jednak nie tylko właściciele drobnych przedsiębiorstw, lecz również osoby znane z pierwszych stron gazet. Niedawno nad swoimi finansami publicznie ubolewał Lech Wałęsa. Były prezydent zmuszony był odwołać serię intratnych zagranicznych wykładów, co znacznie osłabi jego domowy budżet.

W ciężkiej sytuacji znajduje się także wielu polskich artystów. Mowa jednak nie tylko o aktorach, lecz również gwiazdach sceny muzycznej. Ponoć w branży mówi się, że w tym roku wskutek epidemii sezon koncertowy właściwie się nie odbędzie. W związku z tym muzycy już teraz spodziewają się finansowych strat.

Sezon koncertowy w Polsce zaczyna się w marcu i trwa do końca października. Średnia cena za występy wynosi około 20 tysięcy złotych, stawki różnią się jednak w zależności od artysty. Grupa Bajm grała zazwyczaj trzy koncerty miesięcznie - za pojedynczy występ inkasowali nawet 50 tysięcy złotych, co daje w sumie 150 tysięcy miesięcznie. W trakcie całego sezonu zespół z Beatą Kozidrak na czele mógłby więc wzbogacić się o całe 1,2 miliona złotych. Warto również dodać, że w przypadku niektórych artystów liczba koncertów niekiedy wzrasta nawet do 10-15 w ciągu miesiąca.

Na ogromne straty narażona jest także Edyta Górniak. Jak udało się nam ustalić, jedynie w maju wokalistka straciła około 500 tysięcy złotych.

Zdaniem osób z branży muzycznej, prognozy na nadchodzący sezon nie są zbyt optymistyczne. Chociaż teoretycznie artyści w czasie "kwarantanny" mogą skupić się na tworzeniu nowego materiału w domowym zaciszu, w związku z odwołanymi lub przesuniętymi na jesień koncertami z niepokojem patrzą w przyszłość. Muzycy nie mogą również liczyć na wsparcie polskich władz - w Niemczech dla tej grupy są przewidywane specjalne zapomogi. Gwiazdy polskiej sceny same zatrudniają także szereg innych muzyków, którzy zazwyczaj za jeden występ inkasują od 1000 do 1500 złotych. Zyski z koncertów nierzadko są dla nich głównym źródłem utrzymania. Wielu z nich pandemia może więc całkowicie pozbawić wynagrodzenia.

Współczujecie polskim artystom?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(857)
1234565788
2 lata temu
Wkoncu poczują się jak zwykły śmiertelnik który musi przeżyć za 2 tys na miesiąc
Olgusia
2 lata temu
Sprzedadzą kilka par butów z szafy lub torebek i będą mieli na życie na najbliższy rok albo i lepiej. Chyba że ktoś żyje ponad stan, no to sory Batory.
laila
2 lata temu
straszne. bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Malwina
2 lata temu
Edyta zrobi program jak zdaje egzamin poprawkowy na prawko i już sie zwróci
JAKI
2 lata temu
WIDOCZNIE MA CO TRACIĆ.... INNI MUSZĄ SIĘ ZAPOŻYCZAĆ !!!!
Najnowsze komentarze (857)
11:57 19
rok temu
Stare
Fani Edi
2 lata temu
Edyta piękna i mądra kobieta utalentowana muzycznie. Lubiana przez swoich fanów i artystów.
Fani Edi
2 lata temu
Teraz najwarzniejsze życie zdrowie i bezpieczeństwo. Sądzę że artyści aż tak się nie martwią o te pieniądze. Trochę przesadzacie z krytycznymi i negatywnymi opisami w komentarzach.
Oserwator
2 lata temu
To jest tymczasowy brak pracy jak każdy kryzys kiedyś minie i wszystko wróci do dawnych czasów.
anonimka
2 lata temu
Śmieszne i żałosne.Niech obniżą standardy życia. W dupach się poprzewracało. Co mają powiedzieć ludzie co mają najniższą krajową?
Gosis
2 lata temu
Dlaczego mi ich nie żal? Powiem tak zawsze mogą się przebranżowić , chm, ale co miałaby robić taka Górniak?????
J34
2 lata temu
Gdyby były młodsze to mogłyby dorobić w dubaju, teraz będą musiały pokazywać się dwa razy pod rząd z tą samą torebka za 30 kawałków i w tych samych szpilkach od labotina. Jak mi żal Edzi i tej drugiej "nie ma, nie ma wody na pustyni"
Piterek
2 lata temu
To mną wcząsneło🤣🤣🤣
Blenders
2 lata temu
Skończą się wasze zarobki po 50-100 tys za koncert.Teraz Edyta sprzedaj swoje buty których masz pewnie z 200par.Depresja będzie gwarantowana i ja na to hahaha
Niszowy
2 lata temu
No to kochane "gwiazdy", wasi koledzy i koleżanki których tak skutecznie nie dopuszczacie do Waszego "koryta" potrzebują teraz pomocy. Ci którzy muszą wam płacić żeby być waszym supportem na koncercie, ci którzy nie maja szansy na to żeby radio grało ich muzykę bo "Wasze" wytwórnie wykupiły 200% czasu antenowego dla Was. "Gwiazdy i gwiazdeczki" pokażcie teraz, że to muzyka, a nie pieniądze jest dla Was najważniejsza jak to macie w zwyczaju mówić w wywiadach. Ratujcie Muzykę, a nie własne tyłki. Bo muzyka to Jazz, Blues, Soul. Artyści niszowi czekają na Waszą pomoc. I nastała taka niezręczna cisza.
Karla
2 lata temu
Wyslac Gorniak na zasilek przestanie wtedy sie puszyc jak paw
Emeryt
2 lata temu
Celebryci zaczynają stękać, narzekać i wołać jak żyć Panie Kaczyński, jak żyć.
Pppp
2 lata temu
W biedronce przyjmują mogą dorobić
Jasio
2 lata temu
Czas za uczciwą robotę się wziasc. Biedra i Lidl czeka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie