Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

TYLKO NA PUDELKU: Polscy artyści drżą o finanse w dobie koronawirusa. Edyta Górniak straciła już PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

856
Podziel się

Podczas trwającego od marca do października sezonu koncertowego muzycy potrafili wzbogacić się o pokaźne sumy.

TYLKO NA PUDELKU: Polscy artyści drżą o finanse w dobie koronawirusa. Edyta Górniak straciła już PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH
Edyta Górniak, Beata Kozidrak (East News)
bDhdUZuJ

Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła codzienność wielu Polaków. Aby zminimalizować liczbę kolejnych zachorowań, rząd od kilkunastu dni wprowadza kolejne obostrzenia odnośnie przemieszczania się i gromadzenia obywateli, jak również działalności placówek handlowych oraz lokali usługowych.

Nie jest tajemnicą, że epidemia może mieć katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki. O swój los drżą jednak nie tylko właściciele drobnych przedsiębiorstw, lecz również osoby znane z pierwszych stron gazet. Niedawno nad swoimi finansami publicznie ubolewał Lech Wałęsa. Były prezydent zmuszony był odwołać serię intratnych zagranicznych wykładów, co znacznie osłabi jego domowy budżet.

bDhdUZuL

W ciężkiej sytuacji znajduje się także wielu polskich artystów. Mowa jednak nie tylko o aktorach, lecz również gwiazdach sceny muzycznej. Ponoć w branży mówi się, że w tym roku wskutek epidemii sezon koncertowy właściwie się nie odbędzie. W związku z tym muzycy już teraz spodziewają się finansowych strat.

bDhdUZuR

Sezon koncertowy w Polsce zaczyna się w marcu i trwa do końca października. Średnia cena za występy wynosi około 20 tysięcy złotych, stawki różnią się jednak w zależności od artysty. Grupa Bajm grała zazwyczaj trzy koncerty miesięcznie - za pojedynczy występ inkasowali nawet 50 tysięcy złotych, co daje w sumie 150 tysięcy miesięcznie. W trakcie całego sezonu zespół z Beatą Kozidrak na czele mógłby więc wzbogacić się o całe 1,2 miliona złotych. Warto również dodać, że w przypadku niektórych artystów liczba koncertów niekiedy wzrasta nawet do 10-15 w ciągu miesiąca.

Na ogromne straty narażona jest także Edyta Górniak. Jak udało się nam ustalić, jedynie w maju wokalistka straciła około 500 tysięcy złotych.

Zdaniem osób z branży muzycznej, prognozy na nadchodzący sezon nie są zbyt optymistyczne. Chociaż teoretycznie artyści w czasie "kwarantanny" mogą skupić się na tworzeniu nowego materiału w domowym zaciszu, w związku z odwołanymi lub przesuniętymi na jesień koncertami z niepokojem patrzą w przyszłość. Muzycy nie mogą również liczyć na wsparcie polskich władz - w Niemczech dla tej grupy są przewidywane specjalne zapomogi. Gwiazdy polskiej sceny same zatrudniają także szereg innych muzyków, którzy zazwyczaj za jeden występ inkasują od 1000 do 1500 złotych. Zyski z koncertów nierzadko są dla nich głównym źródłem utrzymania. Wielu z nich pandemia może więc całkowicie pozbawić wynagrodzenia.

bDhdUZuS

Współczujecie polskim artystom?

bDhdUZuT
bDhdUZvm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(856)
1234565788
7 miesięcy temu
Wkoncu poczują się jak zwykły śmiertelnik który musi przeżyć za 2 tys na miesiąc
Olgusia
7 miesięcy temu
Sprzedadzą kilka par butów z szafy lub torebek i będą mieli na życie na najbliższy rok albo i lepiej. Chyba że ktoś żyje ponad stan, no to sory Batory.
laila
7 miesięcy temu
straszne. bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
bDhdUZvn
Malwina
7 miesięcy temu
Edyta zrobi program jak zdaje egzamin poprawkowy na prawko i już sie zwróci
JAKI
7 miesięcy temu
WIDOCZNIE MA CO TRACIĆ.... INNI MUSZĄ SIĘ ZAPOŻYCZAĆ !!!!
Najnowsze komentarze (856)
Fani Edi
7 miesięcy temu
Edyta piękna i mądra kobieta utalentowana muzycznie. Lubiana przez swoich fanów i artystów.
Fani Edi
7 miesięcy temu
Teraz najwarzniejsze życie zdrowie i bezpieczeństwo. Sądzę że artyści aż tak się nie martwią o te pieniądze. Trochę przesadzacie z krytycznymi i negatywnymi opisami w komentarzach.
Oserwator
7 miesięcy temu
To jest tymczasowy brak pracy jak każdy kryzys kiedyś minie i wszystko wróci do dawnych czasów.
anonimka
7 miesięcy temu
Śmieszne i żałosne.Niech obniżą standardy życia. W dupach się poprzewracało. Co mają powiedzieć ludzie co mają najniższą krajową?
Gosis
7 miesięcy temu
Dlaczego mi ich nie żal? Powiem tak zawsze mogą się przebranżowić , chm, ale co miałaby robić taka Górniak?????
J34
7 miesięcy temu
Gdyby były młodsze to mogłyby dorobić w dubaju, teraz będą musiały pokazywać się dwa razy pod rząd z tą samą torebka za 30 kawałków i w tych samych szpilkach od labotina. Jak mi żal Edzi i tej drugiej "nie ma, nie ma wody na pustyni"
Piterek
7 miesięcy temu
To mną wcząsneło🤣🤣🤣
Blenders
7 miesięcy temu
Skończą się wasze zarobki po 50-100 tys za koncert.Teraz Edyta sprzedaj swoje buty których masz pewnie z 200par.Depresja będzie gwarantowana i ja na to hahaha
bDhdUZvf
Niszowy
7 miesięcy temu
No to kochane "gwiazdy", wasi koledzy i koleżanki których tak skutecznie nie dopuszczacie do Waszego "koryta" potrzebują teraz pomocy. Ci którzy muszą wam płacić żeby być waszym supportem na koncercie, ci którzy nie maja szansy na to żeby radio grało ich muzykę bo "Wasze" wytwórnie wykupiły 200% czasu antenowego dla Was. "Gwiazdy i gwiazdeczki" pokażcie teraz, że to muzyka, a nie pieniądze jest dla Was najważniejsza jak to macie w zwyczaju mówić w wywiadach. Ratujcie Muzykę, a nie własne tyłki. Bo muzyka to Jazz, Blues, Soul. Artyści niszowi czekają na Waszą pomoc. I nastała taka niezręczna cisza.
Karla
7 miesięcy temu
Wyslac Gorniak na zasilek przestanie wtedy sie puszyc jak paw
Emeryt
7 miesięcy temu
Celebryci zaczynają stękać, narzekać i wołać jak żyć Panie Kaczyński, jak żyć.
Pppp
7 miesięcy temu
W biedronce przyjmują mogą dorobić
Jasio
7 miesięcy temu
Czas za uczciwą robotę się wziasc. Biedra i Lidl czeka
straszne
7 miesięcy temu
Przecież to jest potworne.Jak żyć ? Jak ?
...
Następna strona
bDhdUZvH