Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

UOKiK na tropie firmy Jessiki Mercedes: "Musi ZWRÓCIĆ PIENIĄDZE tym, których wprowadziła w błąd"

221
Podziel się:

"Czekamy na wyjaśnienia ze strony przedsiębiorcy" - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

UOKiK na tropie firmy Jessiki Mercedes: "Musi ZWRÓCIĆ PIENIĄDZE tym, których wprowadziła w błąd"
UOKiK czeka na wyjaśnienia od Jessiki Mercedes (Instagram, WP)

"Afera metkowa" była jednym z najgorętszych tematów ostatnich tygodni, zarówno w show biznesie, jak i branży mody. Jessica Mercedes robi co może, by ratować swój wizerunek. Ostatnio pokazała na InstaStories, jak wyglądają szwalnie, w których powstają ubrania Veclaim, przekonując, że nad procesem czuwają sami specjaliści.

Póki co rozczarowani fani nie są ukontentowani tłumaczeniami blogerki, jednak Jess ma na głowie nie tylko klientów, ale też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urzędnicy zainteresowali się kontrowersjami wokół Veclaim i nie zamierzają odpuścić. Chcą dowiedzieć się, ile osób kupiło ubrania, a także czy marka rzeczywiście zwraca pieniądze tym, którzy poczuli się oszukani.

Czekamy na wyjaśnienia ze strony przedsiębiorcy, których zażądaliśmy w zeszłym tygodniu. Weryfikujemy, po pierwsze, jaka jest skala tego typu nieprawidłowości, czyli ile osób kupiło tego typu produkt, ale też na ile przedsiębiorca wywiązuje się z deklaracji, którą podjął, aby zwracać pieniądze tym konsumentom, którzy zostali wprowadzeni w błąd. Więc tutaj czekamy w jaki sposób ten, wcale nie duży, przedsiębiorca wywiązuje się z tych obowiązków - wyznał Tomasz Chróstny, prezes UOKiK w programie "Money. To się liczy".

Zobacz także: Jessica Mercedes musi zwrócić pieniądze. Od tego UOKiK uzależnia dalsze działania

Chróstny wyjaśnił też, dlaczego klienci Veclaim mają prawa domagać się zwrotu pieniędzy.

Wartość tego produktu była budowana na wizerunku, że jest tworzony od początku do końca w Polsce, a skoro nie jest, to możemy mówić o wadzie istotnej i m.in. dlatego żądamy, by przede wszystkim przedsiębiorca zwrócił pieniądze tym, którzy tego oczekują - dodał prezes Urzędu komentując tzw. aferę metkową.

Myślicie, że Jessica wytłumaczy wszystko nie tylko fanom, ale też UOKiK?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(221)
Aga
3 lata temu
Co na to Dom Mody Vitkac który co sezon wysyla ją i brata na Fashion Week za darmo ? Menager Vitkac prosimy o komentarz w tej aferze
Kapitan
3 lata temu
Uokik zareagował, czekamy jeszcze na pozwy od wielu różnych projektantów za plagiaty!!
Anna
3 lata temu
Skończą się Fashion Week z bratem za freee
Toy
3 lata temu
Chciała być sławna? No i jest. Jako nastolatka, zamiast się kształcić znalazła sposób na życie... Wywiady, programy telewizyjne, podróże, ścianki itd. Oszukała wszystkich, odcinała kupony i starała się być idolką nastolatek. Wielkie oszustwo i brawura!
C111
3 lata temu
Ro teraz będzie musiała zrobić RECLAIM :))))
Najnowsze komentarze (221)
ZBYCHU
3 lata temu
POWINNI JĄ MOCNO DOJECHAĆ W KOŃCU!!!!
Realist
3 lata temu
Ja nie rozumiem fenomeny tej laski. Pieknoscia nie jest, sepleni a ciuchy szyje w chinach
xxx
3 lata temu
Biedna, szkoda trochę dziewczyny.
Moni
3 lata temu
Śmieszni jesteście z tymi zarzutami🤣 weźcie się za jakaś robotę.
georg
3 lata temu
Nie każdy jest czarny i nie każdy padł ofiarą policji, a ludzie na całym świecie i tak solidaryzują się z afroamerykanami potępiając akty przemocy. Ta samo w tej sytuacji ,pokrzywdzonymi są często młode, naiwne dziewczyny, którym Dżesika regularnie wmawia głupoty i pierze mózg, do tego jeszcze perfidnie je wykorzystała finansowo. Każdy ma prawo potępić takie zachowanie-to w końcu przestępstwo
Tomek Nowak
3 lata temu
Ludzie! To co piszecie jest tak żałosne… Jeszcze robicie to anonimowo… No dalej mądrale, napiszcie to o niej i się podpiszcie.
jacko
3 lata temu
oddać każdą złotówkę
KASIA
3 lata temu
Bardzo dobrze....zrobić porządek z takimi oszustkami
UOKIK CYT
3 lata temu
Prezes UOKiK dodał też, że skoro zapowiadano, że produkty są szyte w Polsce, a wcale tak nie jest to klienci mają prawo do żądania zwrotu kosztów. Wartość tego produktu była budowana na wizerunku, że jest tworzony od początku do końca w Polsce, a skoro nie jest, to możemy mówić o wadzie istotnej i m.in. dlatego żądamy, by przede wszystkim przedsiębiorca zwrócił pieniądze
Szok
3 lata temu
Wzięła pieniądze z tarczy, polskich podatników stara się o więcej
Viktoriabeka
3 lata temu
Weźmie jeszcze kasę z tarczy
ona
3 lata temu
to jest tylko gadanie, aby uciszyć spekulacje. jestem przekonany.
Ja1
3 lata temu
Brawo. To jest przestępstwo i należy je tak traktować. Celebryci czerpią ogromne zyski ze swojej popularności dlatego w szczególności trzeba kontrolować czy nie jest to zwyłe naciagactwo
Jan Gaweł 2
3 lata temu
Szczęka oddaj hajs
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie