Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Abp Jędraszewski straszy ekologią: "To zjawisko niebezpieczne. Kwestionuje się istnienie Boga". Paweł Rabiej radzi: "IDŹ DO DIABŁA"

255
Podziel się:

Wiceprezydentowi Warszawy wyraźnie nie spodobały się sprzeczne z naukowymi odkryciami wywody owianego złą sławą biskupa. Będzie kolejny pozew o zniesławienie?

Abp Jędraszewski straszy ekologią: "To zjawisko niebezpieczne. Kwestionuje się istnienie Boga". Paweł Rabiej radzi: "IDŹ DO DIABŁA"
(fot. East News)
bECJAEoR

Wydawać by się mogło, że w 2019 roku, gdy na Święta Bożego narodzenia na większości terenów Polski nie spadł ani jeden płatek śniegu, nikt nie będzie już kwestionować istnienia globalnego ocieplenia, ani palącej potrzeby zadbania o nasze środowisko. Wtem jednak zjawia się arcybiskup Marek Jędraszewski, znany ze swoich krzywdzących słów i zawistnego atakowania wszelkich grup społecznych, które w jakikolwiek sposób nie odpowiadają jego jakże średniowiecznemu światopoglądowi. Z okazji Wigilii nasz ukochany biskup od wszczynania dram postanowił podarować nam pod choinkę najnowszy wywiad udzielony Telewizji Republika, z którego możemy dowiedzieć się, że jego nieskromnym zdaniem, "ekologizm jest zjawiskiem niesłychanie niebezpiecznym".

"Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga - stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka. (...) To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś, co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga" - słyszymy w rozmowie, której potencjalnie niebezpieczne skutki już spędzają nam sen z powiek.

bECJAEoT

Jak można było się spodziewać, cały ruch ekologiczny został określony przez Jędraszewskiego jako kolejna forma "lewactwa", które, rzecz jasna, próbuje "zabić w nas to, co świadczy o naszym człowieczeństwie". Przypomnijmy tylko, że zdaniem arcybiskupa do zabijania człowieczeństwa nie prowadzi natomiast nazywanie całych grup społecznych "zarazami", walka o całkowity zakaz aborcji oraz zdrada małżeńska.

Na tyradę kapłana postanowił zareagować Paweł Rabiej, obecny wiceprezydent Warszawy i zadeklarowany gej. Zdaniem polityka, w obliczu płomieni trawiących doszczętnie Australię, kwestionowanie konieczności wprowadzania ekologicznych rozwiązań jest "najgorszą zarazą". Przy okazji Rabiej dość dosadnie zasugerował, gdzie biskup powinien znaleźć się po swojej śmierci.

bECJAEoZ

"Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem, mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce" - czytamy na Twitterze.

Całkiem niedawno papież Franciszek zadeklarował plany wprowadzenia do doktryny katolickiej pojęcia "grzechu ekologicznego". Czy Jędraszewski liczy na to, że wieści o jego paranaukowych wybrykach nie dotrą do Watykanu?

bECJAEpa
bECJAEpb
bECJAEpu
KOMENTARZE
(255)
jeju
2 lata temu
Jędraszewski uważa że "Ziemie ma być nam poddana" To znaczy że mamy ją niszczyć, wykorzystywać, odczuwać swoją wyższość? Ziemia daje nam życie, nie jest nam poddana, nie jest naszą własnością... Przydałoby się też trochę szacunku dla tych którzy ekologię traktują bardzo poważnie, bo to często wymaga wielu wyrzeczeń. O wiele więcej niż chodzenie w sukience i pisanie kazań na kolanie.
Basia
2 lata temu
Pamiętajcie, że kościół ZAWSZE był w opozycji do nauki. Wyciągajcie lekcje z historii.
Jakub
2 lata temu
Niestety, ten biskup nie po raz pierwszy bredzi. Przykro to pisać, bo katolicyzm to też moja tradycja, ale hierarchowie kościoła w Polsce są intelektualnie mierni. Czy naprawdę wśród polskiego duchowieństwa nie ma nikogo, kto ma jako takie (już nie wymagam żeby byli wybitni) wykształcenie ogólne? Ta jego wypowiedź jest jakimś bełkotem, zlepkiem uprzedzeń i zabobonów - niezborna, logicznie niespójna, karykaturalna w formie. Treść pominę, bo szkoda mojej energii. Zajmijcie się tym, do czego podobno jesteście powołani - głoście dobrą nowinę! Przeczytajcie na nowo Biblię! rozdajcie swoje bizantyjskie majątki (hehe...)! Przestańcie molestować dzieci! Nie poruszajcie tematów, na których się nie znacie! Zapiszcie się na szkolenia z logiki i wypowiedzi publicznych! Nie chcemy słuchać zrzędzeń miażdżycowych staruszków z przerośniętym ego! Ocalimy Ziemię z kościołem czy bez!
bECJAEpv
goja
2 lata temu
Jędraszewki nie zna słowa Bożego - Pan Bóg mówi o milości, poszanowaniu nie tylko ludzi , ale wszystkiego wokól.Przez takie niedorzeczne gadanie ludzi, ktorzy nie powinni piastować tak wysokich stanowisk, Koscióltraci wiernych. Wstyd
jaja
2 lata temu
biskupi powinni sie teleportowac do średniowiecza, tam ich miejsce.
Najnowsze komentarze (255)
Ida
rok temu
skoro życie to cud stworzenia, to chyba tym bardziej powinniśmy je SZANOWAĆ, a nie wyzyskiwać i eksploatować bez myślenia o przyszłości, konsekwencjach i cierpieniu.
olo
2 lata temu
Powinni sie wstydzic ci co publikuja wypowiedzi, tego Jędraszewskiego !!To co on opowiada jest chore i nie ma związku, z rzeczywistościa !Ponoc doradca prezydenta, sugeruje, ze wypowiedzi Rabieja -- obrażaja uczucia ??? Wstyd młody człowieku !!!! Mnie, jak większośc polaków , obraża ten abp. Jędraszewski---- ktory sugeruje, że my polacy jesteśmy, tak ciemnym narodem,że będziemy zwracac uwage na starczy bełkot-- tego człowieka. W jakim kraju, nam przyszło życ ????
Jdkd
2 lata temu
Hierarchia kk chce tylko poddanych, tak może korzystać z nieograniczonych dóbr materialnych.
Cheryl Cole
2 lata temu
NAM KAŻĄ SEGREGOWAC ŚMIECI A ILL£$€UMINATI WYRZUCAJA MILIONY TON SYFOW , ODPADÓW DO OCEANÓW. NIE WARTO SEGREGOWAĆ BO SYFU JUŻ NIE ZATRZYMAMY POTRZEBUJEMY REWOLUCJI NIE SEGREGACJI .JESLI KTOŚ W OGÓLE ROZUMIE TO SUPER, A CO DO CWELLLA CO NIE LUBI GEJÓW A NOSI RÓŻOWE CZAPKI I CHODZI W SUKIENKACH MORDA PSIE
Dvhk
2 lata temu
Ciemnote można wciskać ciemniakom. Nie bez powodu kościół zwalczal naukę i nie lubi wiedzy.
Ryś
2 lata temu
Dość Jędraszewskiego
Myślenice
2 lata temu
rabiey wypad pedale
Luiza
2 lata temu
Zastanówmy się czy przyjmować czarną mafię po kolędzie. Moi sąsiedzi nie wpuszczą do domu.
bECJAEpn
asia
2 lata temu
Broń nas Panie Boże od takich Rabiejów prezydentów. Sam poleciał z żonkiem samolotem do australii , emitując przy tym megatony smogu. To jest dopiero hipokryzja .Wstyd, trzeba mieć wstyd.
eryk
2 lata temu
Nic dziwnego, że kościoły,pustoszeja !----jak,taki stary sklerotyk w wieku klepsydralnym, opowiada takie pierdoły!!! nasi upasieni purpuraci, nie maja pojecia o wierze, klepia co im Alzheimer, szepcze do ucha !Idbaja tylko, aby sie dobrze ustawic na starośc---- ogromne wille, ogrodzone oczywiście,!!!( z tabliczka zły pies !!!!) pieniędzy, tyle, że nie zdążą przeżrec, za życia !!! A wiare i biednych wiernych maja głęboko w d---e !!!!!!
Lena
2 lata temu
Zgadzam się z biskupem, że ekolodzy to ideolodzy. Człowiek z kulturą i rozumny będzie dbał o środowisko ponieważ zdaję sobie sprawę ,że wpływ ma to na jego zdrowie. Ale ekolodzy to manipulatorzy, ponieważ nie pikietują pod ambasadą Chin lub Indii, które generują olbrzymie zanieczyszczenia. Człowiek, który nie podaje się manipulacją zna historię i geografię, wie że zmiany klimatu nie zależą od człowieka. bowiem zmienia się on przez setki lat np. epoka lodowcowa, wyginięcie dinozaurów W średniowieczu na terenach Polski w styczniu temp. dochodziły do 15 stopni i uprawiano masowo winorośl.
emeryt
2 lata temu
Idź człowiecze na emeryturę bo mózg Ci się zaczął lasować ! to Ci doradza emeryt też 70 letni . Daj ludziom odpocząć od siebie i nie zajmuj się polityka bo podobno tak mieliście robić . Trzeba mieć niepokolei w głowie żeby mówić takie bzdury. Jesteś człowieku niebezpieczny dla narodu .
Adam
2 lata temu
Nie wszyscy będą słuchać tej Szwedki daunowatei
XXX
2 lata temu
Jędraszewski nie jest moją bajką, ale Rabiej, gdyby się nie wyoutował, byłby po prostu nikim. Jest znany, bo jest gejem. I to jest żałosne. I to różni właśnie "normalnych" gejów od takich karierowiczów jak Rabiej. No, co on osiągnął???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECJAEqg
bECJAEqh
bECJAEqi
bECJAEqj
bECJAEqk
bECJAEpP