Trwa ładowanie...
Przejdź na

Policja weszła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych!

171
Podziel się:

"Traktujemy to jako próbę zastraszenia i zniszczenia niewygodnej dla rządzących legalnie działającej organizacji pozarządowej" - piszą działacze stowarzyszenia. Policja pojawiła się też w prywatnych mieszkaniach członków zarządu.

Policja weszła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych!

Dzisiaj nad ranem policja weszła do pomieszczeń Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie. O sprawie poinformowało samo stowarzyszenie na swoim Facebooku.

Dzisiaj o godzinie 6 rano policja weszła do pomieszczeń naszego Ośrodka Monitorowania. Trwa przeszukanie, nie mamy kontaktu z osobami które były w środku. Ze szczątkowych informacji, wiemy że policja na zlecenie prokuratury zabezpiecza i wynosi komputery, laptopy, wszelkie nośniki danych - poinformowano na Facebooku.

Ośrodek mieści się na warszawskim Żoliborzu i do lat zajmuje się badaniem zachowań rasistowskich i ksenofobicznych. Wiosną ubiegłego roku stowarzyszenie zaangażowało się między innymi w krytykę marszu ONR w Białymstoku. Przypomnijmy: Msza i marsz ONR-u w Białymstoku. Politechnika ostrzega studentów przed rasistami: "Zostańcie w akademikach"

Jak poinformowały władze stowarzyszenia, policja pojawiła się także w prywatnych mieszkaniac członków stowarzyszenia:

Jesteśmy legalnie działającym stowarzyszeniem. Dzisiejsze wejście policji do siedziby Ośrodka tratujemy jako próbę zastraszenia i zniszczenia niewygodnej dla rządzących legalnie działającej organizacji pozarządowej - napisano.

Z naszych informacji wynika też że inne grupy policjantów weszły w tym samym czasie do prywatnych mieszkań członków zarządu stowarzyszenia, siłą odbierano tam komputery i telefony nawet dzieciom które tam mieszkają.

Od kilku tygodni Ośrodek Monitorowania alarmował na Facebooku o swoich kłopotach. Jednym z nich był wniosek o delegalizację OMZRiK złożony przez "duszpasterza narodowców", Jacka Międlara.

Zobacz także: Tak Kuźniar walczy z nienawiścią w sieci
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(171)
Gość
6 lat temu
A my jeszcze nie tak dawno "śmialiśmy" się z Ukrainy, Białorusi, że tam taka propaganda, zaściankowość, korupcja i dyktatura. Dziś cały świat żywi te same odczucia względem nas. Polsko, dlaczego? Dlaczego my wciąż wybieramy między złodziejami w garniturach a złodziejami w koloratkach? Między skrajnym lewactwem i skrajnym prawicowym sekciarstwem? Gdzie są normalni ludzie?
gość
6 lat temu
Policja weszła dziś też do "Ludzie przeciwko Myśliwym", czyli fundacji Trzyrzecze. zmasowana akcja dziś, jak się pozbywać to hurtem
Gość
6 lat temu
Witamy w nowej smutnej rzeczywistości. Brawo Polacy my nie potrzebujemy nawet obcych zeby sie zniszczyć!!
Gość
6 lat temu
A polacy w uk to tez imigranci... u nich rzad polski nie pochwala zachowan rasistowskich ale u nas juz mozna przesladowac cudzoziemcow!!
gość
6 lat temu
przeciez wiadomo ze najwiekszymi patriotami dla obecnego rzadu sa kibole---a teraz beda mogi juz dzialac bez obaw.
Najnowsze komentarze (171)
Gość
5 lata temu
Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz, Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum , Janusz Lewandowski – Aaron Langman , Lech Wałęsa – Lejba Kohne, Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stolzman , Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman , Jacek Kuroń – I**k Kordblum , Adam Michnik – Aaron Szechter i setki tysięcy (łącznie 6 milionów w Polsce)
gość
5 lata temu
A czy nie jest rasizmem niszczenie Polaków w Polsce przez takie osoby jak : Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz, Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum , Janusz Lewandowski – Aaron Langman , Lech Wałęsa – Lejba Kohne, Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stolzman , Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman , Jacek Kuroń – I**k Kordblum , Adam Michnik – Aaron Szechter i setki tysięcy (łącznie 6 milionów w Polsce)
grey
6 lat temu
Ja pier... już się zaczyna. Wkrótce zaczną zamykać gazety,radia i telewizje.
gość
6 lat temu
brawo PIS niech sobie u siebie zakładaja takie organizacje pozarzadowe plujace jadem w Polaków we własnym ich kraju i donoszenie do prokuratury
gość
6 lat temu
Ta fundacja pod płaszczykiem walki z rasizmem wyłudza i kradnie pieniądze !!
gość
6 lat temu
To chyba znaczy,że ksenofobia i rasizm są zgodne z działalnością rządzących. Jak się zwalcza ksenofobię i rasizm to się działa przeciwko aktualnej polityce ?
gość
6 lat temu
Polecam dobry film znajdziesz na you tube islam to pseudo religia
Gość
6 lat temu
To naciągacze. Żerują na Polakach wykorzystując wielkie słowa, chwytne slogany. Lepiej poczytajcie a później komentujcie.
Todem
6 lat temu
Najwyższy czas zrobić porządek z antypolskimi fundacjami. Dosyć robienia ludziom wody z mózgu i działalności agenturalnej na rzecz Niemiec, Rosji i Izraela.
gość
6 lat temu
brawo!!!!!!!! dobrze zrobili!!!!! wreszcie się ktoś zajął tym gównem!!!!!!!!!!
gość
6 lat temu
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych = hejtstop . pl i też za $orosowe ? :)
gość
6 lat temu
To nam gimbaza i emeryci zycie zafundowali...
gość
6 lat temu
A monitorowaliscie atak tureckiego rasisty w Warszawie ktory probowal zg****ic Polke i wyzywal Polakow?
gość
6 lat temu
prawidlowo czyscic to gówno po Platformie Oszustow
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie