Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP nie pokaże gali Orłów przez Stuhra?

189
Podziel się

Rok temu mówił ze sceny o "aktorce drugiego sortu" oraz "wałęsaniu się w tle". Jacek Kurski nie chce już więcej transmitować imprezy filmowej.

TVP nie pokaże gali Orłów przez Stuhra?
bEhQKhYR

Zeszłoroczna gala rozdania Orłów była głośno komentowana w mediach. Wręczający nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej Maciej Stuhr pozwolił sobie na kilka dowcipów wygłoszonych ze sceny. Nie obyło się też bez politycznych żartów skierowanych przeciwko PiS-owi. Dzięki temu o "polskich Oscarach" mówiono jeszcze długo, bo w głośną, medialną kłótnię włączyła się posłanka Krystyna Pawłowicz.

bEhQKhYT

Do tej pory Orły jako najważniejsza polska nagroda filmowa były wspierane przez telewizję publiczną, która transmitowała ceremonie wręczenia nagród. W tym roku TVP wycofała się ze wspierania nagrody, a na jej miejscu pojawiła się stacja komercyjna - Canal +.

Dziennikarze twierdzą, że po zeszłorocznym skandalu zarząd TVP zaczął się bać transmisji na żywo, gdzie mogą występować gwiazdy nieprzychylne obecnej władzy. Jacek Kurski unika krytyki PiS-u, a jego obawy nie są bezpodstawne. Negatywne wypowiedzi pojawiły się między innymi na gali wręczenia Telekamer.

Według prezydenta Polskiej Akademii Filmowej Dariusza Jabłońskiego wycofanie się TVP z transmitowania Orłów jest błędem, bo to polska, niezależna nagroda i powinna być promowana przez telewizję państwową.

Orły to instytucja niezależna, która nie jest kochana przez władze. Pracowaliśmy z Telewizją Polską, publicznym nadawcą, przez 18 lat i budowaliśmy razem Orły - powiedział Jabłoński w rozmowie z Wirtualną Polską. Ich decyzją było to, że Orły w tym roku nie będą pokazywane na tej antenie. Ja się z tym średnio zgadzam, bo uważam, że publiczny nadawca te nagrody powinien pokazywać. Mamy nowego partnera, który jest polskim filmowcom znany od bardzo dawna. Ten znak, CANAL+, jest w czołówkach wielu wybitnych polskich filmów. Tak się składa, że Orły mają 19 lat, a Canal+ ma 22 lata, więc jesteśmy prawie równolatkami. Metaforycznie mogę powiedzieć, że łapiemy się za ręce i idziemy razem w przyszłość

bEhQKhYZ

Na całej sytuacji najbardziej zyskał Canal+, który szybko zgodził się na patronowanie gali.

Jeżeli zwraca się do nas Dariusz Jabłoński z propozycją transmitowania Orłów, no to my oczywiście jesteśmy bardzo zainteresowani - powiedziała Wirtualnej Polsce Paulina Smaszcz-Kurzajewska. To bardzo prestiżowa nagroda, gromadzi całe środowisko i cieszymy się, że możemy ze wszystkimi tutaj być i nasi abonenci będą mogli na antenie obejrzeć tę transmisję.

Zeszłoroczny skandal wokół występu Stuhra to tylko jeden z możliwych powodów, dla których Kurski i jego telewizja obrazili się na Orły. Nie mniej prawdopodobne jest to, że kuzyn Jarosława Kaczyńskiego jest wściekły za to, że jego partnerka Beata Fido nie dostała nominacji do nagrody, choć jeszcze rok temu była jego "pewniakiem".

bEhQKhZa
bEhQKhZb
bEhQKhZc
bEhQKhZu
KOMENTARZE
(189)
gość
4 lata temu
Ehh, kiedyś dorośli zachowywali się jak dorośli. Teraz tylko przedszkole :/
Gość
4 lata temu
No i oki inni zarobià
gość
4 lata temu
No i bardzo dobrze.
bEhQKhZv
Gość
4 lata temu
Janusze pi-aru
Gość
4 lata temu
Burak jeden zwiotczały
Najnowsze komentarze (189)
gość
4 lata temu
A gosposia Ojca Mateusza jak mordę rozdarła. G***i zawsze znajdzie powód do śmiechu.
gość
4 lata temu
Krycha jak zawsze zachowała się jak s****a.
gość
4 lata temu
za Smoleńsk to się nominacja do Węży należy (to chyba polskie Złote Maliny są?)
gość
4 lata temu
Nie chcę oglądać pysków Szczura,Preiss,Dymnej i innych.Przyznają sobie nagrody za byle co i cieszą się a publiczność ma ich gdzieś
gość
4 lata temu
Telewizja publiczna schodzi na prsy.
gość
4 lata temu
zachowal sie jako kodowiec wulgarny..a tamci sie smiali....zenua....
gość
4 lata temu
Kulturalna impreza powinna prezentować kulturalny poziom,tu być może zawinili mało zaznajomieni z kindersztub a prezenterzy.O co ten krzyk!
gość
4 lata temu
A dla mnie to było niesmaczne. Żarty ze zmarłych, ale ubaw...
bEhQKhZn
h
4 lata temu
Panie Kurski, śmiech na sali!
gość
4 lata temu
Powiem szczerze, że nie ma czego żałować. Te pseudogale, gdzie wszyscy są nadęci jakby właśnie odbierali Oscara, a jeden drugiego by w łyżce wody utopił z zawiści są żałosne, nie mówiąc już o tym, że nudne jak flaki z olejem.
gość
4 lata temu
I ja się z Panem Kurskim zgadzam, najlepiej to nic nie pokazywać to będzie spokój. Po co pokazywać? Po co ? Się pytam, dawniej się nie pokazywało i zatkało kakao ? A taki Pan Kononowicz, jego pokazywać. On słusznie mówił ,że jak On będzie to już nic nie będzie. Pan Kurski wziął do serca przesłanie i mądrze robi. Msze pokazać, miesięcznice o! To jest coś ! A nie tam jakieś orły czy inne takie ! Brawo Panie Jacku najlepiej to tą całą telewizję to spalić ! Pan spali Panie Jacku - najlepiej ... blanta
gość
4 lata temu
No wiadomo! Przecież oglądaczy TVP to poziom disco polo. I tak by nie zrozumieli.
titi
4 lata temu
buraki
Gość
4 lata temu
I bardzo dobrze bo i tak nie oglądam jedynki ani dwójki inna stacja zarobi a ja obejrze
...
Następna strona
bEhQKhZP