Trwa ładowanie...
Przejdź na

Właścicielka lokalu z "Kuchennych Rewolucji" skazana na DWA I PÓŁ ROKU WIĘZIENIA!

95
Podziel się:

Agnieszka K., kielecka restauratorka, która nie wypłacała pensji pracowniczkom usłyszała wyrok w zawieszeniu. "Ten wyrok powinien być przestrogą dla innych przedsiębiorców".

Właścicielka lokalu z "Kuchennych Rewolucji" skazana na DWA I PÓŁ ROKU WIĘZIENIA!

Jednym z najgłośniejszych odcinków Kuchennych Rewolucji w całej historii programu była wizyta w kieleckiej Jadłodajni Bartosz. Restauratorka Agnieszka K. zgłosiła swój lokal do programu Magdy Gessler, licząc na szybką pomoc gwiazdy TVN. Odcinek zakończył się skandalem, a ciąg dalszy nastąpił w… prokuraturze.

Po przeprowadzonej przez Gessler metamorfozie Jadłodajnia Bartosz zmieniła nazwę na Wyszynk z szynką. W programie ujawniono szokujące informacje dotyczące traktowania pracowników lokalu przez jego właścicielkę. Pracownice zarzucały Agnieszce K., że ta nie wypłaca im pełnych pensji i zamiast deklarowanych 1500–2000 złotych, otrzymują zaledwie po 700–800 złotych. Sporo wątpliwości budziły też składniki posiłków oraz metody ich przygotowania, m.in. serwowana przez lokal przeterminowana kiełbasa.

Zaraz po wybuchu skandalu Agnieszka K. zamknęła Wyszynk z szynką i wynajęła pomieszczenia, w których dziś znajduje się inna restauracja. Najpierw doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicielkę restauracji złożyła do Prokuratury Rejonowej posłanka Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości. Chwilę później podobne zawiadomienia do śledczych złożył Okręgowy Inspektorat Pracy oraz Miejski Urząd Pracy w Kielcach.

Śledczy zarzucali kobiecie dwa przestępstwa. Pierwsze dotyczyło złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowniczych, a drugie poświadczenie nieprawdy. Agnieszka K. chciała dobrowolnie poddać się karze i przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Właścicielka Wyszynku z szynką została skazana na dwa i pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo sąd obciążył ją grzywną 3,2 tysiąca złotych i nakazał pokrycie kosztów procesu. W czasie zawieszenia kobieta musi informować o jego przebiegu.

Oskarżona korzystała z trudnej sytuacji na rynku pracy - stwierdził sędzia orzekający w sprawie. Pokrzywdzone godziły się na proponowane warunki, bo bały się utraty pracy. Ten wyrok powinien być przestrogą dla innych przedsiębiorców.

Zobacz także: Gessler o byciu warszawianką: "Nie mam poczucia, że jestem kimś lepszym!"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(95)
gość
5 lata temu
Oglądałam ten odcinek i ta właścicielka to zupełnie niereformowalna, pazerna baba - wszystko po taniości, byle jak. Mam nadzieję, że pracownice złożą albo złożyły pozew o otrzymanie należnych pensji.
gość
5 lata temu
a co ma gesler do tego-to jej wina,ze kobita kombinowala?
Gość
5 lata temu
No i prawidłowo jak się ma firmę to trzeba ludziom płacić
gość
5 lata temu
magda powinna robic rewolucje w gorzelniach-tam by dala czadu
gość
5 lata temu
Ta kobieta byla straszna, mściwa, zakompleksiona i bez jakichkolwiek barier. I jescze na konia ją było stac! Szkoda mi było tych uległych pracownic. Ale co ne miały zrobić. Mam nadizje że odnalazly godne miejsce pracy.
Najnowsze komentarze (95)
Gościara
4 lata temu
Ten wyrok jest skandaliczny. 3,2tys karty?! To są marne grosze, nawet student by to szybko uzbierał, a co dopiero właściciela paru nieruchomości. Jeśli płaciła 850 pln jednej pracownicy zamiast 1350 to była miesięcznie do przodu 500 pln czyli 6000 rocznie na jednej tylko osobie! Przestroga dla innych nieuczciwych przedsiębiorców?! Chyba zachęta do takiej działalności, bo na czysto już jest b******l do przodu 2,8tys!!! Z jednej tylko pracownicy, z jednego roku jej wyzysku!!! Za te sądy to trzeba się ostro wziąć wreszcie! Krocie zarabiają, a wyroki z d**y :/
gość
5 lata temu
delikatnie ja potraktowa łten sędzia
gość
5 lata temu
no głupszej nazwy restauracji to nie słyszałam haha co ta geslerowa wymyśliła rany boskie hahaha
Gość
5 lata temu
2,5 roku w zawieszeniu na 2 lata? A zawieszenia nie sa większe?
Gość
5 lata temu
Magda tak trzymaj bardzo mi się podoba to co robisz w tych restauracjach bo właściciele ich myślą ze człowieka można nakarmić byle czym ważne że grube pieniądze zapłaci brudna kuchnia to gość nie widzi
gość
5 lata temu
Tyle uchybien i taka smieszna kara.......gdzie nasze instytucje?zus ,us, sanepid....
Sahara
5 lata temu
Pani Magdo-tak trzymać. Oglądam Pani program z ogromną przyjemnoscia i przyznam ,że daje się ponieść emocjonalnie.Jestem zawsze z Panią, chociaz nie wszystkim to odpowiada.Serdecznie pozdrawiam z Afryki.😎
Gość
5 lata temu
A co sie tak czepiacie tych kielc? . W kazdych firmach walą w c***a i płacą mało
Gość
5 lata temu
Pracowałam tam i ani grosza nie dostalam. Wiele osób tam oszukano
gość
5 lata temu
W czasie zawieszenia kobieta musi informować o jego przebiegu......a po polskiemu to jak będzie?Nic nie zrozumiałem
Gość
5 lata temu
I dobrze takiej ku....jeszcze by mogli żabki zamknąć jedna WIELKA mafia
gosc
5 lata temu
I bardzo dobrze ze tak sie stalo. na rynku pracy w gastronomii jest wiecej takich oszustow ktorzy placa grosze I nie daja umow. Takimi powini sie zajac I przeprowadzic w koncu porzadna kontrole
Gość
5 lata temu
W większości zakładów pracy w Polsce tak jest, ludzie są źle traktowani, a siedzą cicho i znoszą to właśnie dlatego że rynek pracy jest jaki jest, tak więc takich Agnieszek K. jest więcej... Niestety.
Gość
5 lata temu
Ten wyrok jest za niski.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie