Wtorek 04.04.2017 00:10

Po protestach uczniów w warszawskim liceum odwołano... REKOLEKCJE Z TERLIKOWSKIM!

Tomasz Terlikowski liceum Staszica w Warszawie protest przeciwko Terlikowskiemu

Po protestach uczniów w warszawskim liceum odwołano... REKOLEKCJE Z TERLIKOWSKIM!fot. PAPTomasz Terlikowski od lat słynie z kontrowersyjnych i radykalnych poglądów oraz niepohamowanej chęci zaglądania rodakom pod kołdrę i do majtek. Odkąd do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość, 42-letni dziennikarz jest jeszcze bardziej aktywny. Ostatnio wpadł na pomysł, aby ewangelizować… kosmitów. Odkrycie nowej gwiazdy TRAPPIST 1, na której według naukowców mogą istnieć warunki do życia, zainspirowały Tomasza do nowej aktywności. Według niego nawet "istoty pozaziemskie" powinny znać historię Chrystusa.

Przypomnijmy: Terlikowski chce ewangelizować… kosmitów! "Czy te istoty znają historię Zbawienia?"

Z nauczaniem Słowa Bożego kosmitów Terlikowski musi trochę poczekać. W międzyczasie jednak chciał "nawracać" nastolatków z liceum Staszica w Warszawie. Niestety, wizyta katolickiego dziennikarza nie spotkała się z entuzjazmem uczniów. W efekcie protestów licealistów dyrekcja zdecydowała odwołać zaplanowane spotkanie z nim.

Zwarcie cywilizacji z perspektywy chrześcijanina - to temat spotkania, które w środę w XIV LO im. Staszica przy ul. Nowowiejskiej miał poprowadzić dziennikarz Tomasz Terlikowski - informuje Gazeta Wyborcza. Jego wystąpienie miało być częścią rekolekcji trwających w szkole od poniedziałku. W ich czasie uczniowie m.in. poznają taniec biblijny, oglądają "Misję" Rolanda Joffe, uczestniczą w spotkaniach tematycznych.

Uczniowie otwarcie powiedzieli, co myślą o obecności Terlikowskiego w ich szkole. W Internecie powstała też petycja przeciw spotkaniu z dziennikarzem. Jej twórcy argumentują, że publicysta to ekstremista religijny znany z fanatycznych poglądów antykobiecych i ksenofobicznych.

Dyrektorka liceum uważa, że odwołane spotkanie z "ekstremistą religijnym" wyjdzie na dobre uczniom, bowiem zgłoszony program rekolekcji "od początku budził w niej wątpliwości".

Autorem programu rekolekcji są nauczyciele religii, czyli ksiądz i katecheci - tłumaczy dyrektorka szkoły, Regina Lewkowicz. Program wzbudził moją wątpliwość. Po konsultacji z młodzieżą doszliśmy do wniosku, że spotkanie z tak kontrowersyjną osobą nie powinno odbywać się w szkole.

Nie odwołano jednak spotkania z Grzegorzem Górnym, publicystą tygodnika wSieci i portalu Wpolityce.pl, który w Staszicu ma opowiedzieć o objawieniach w Fatimie.

Kazimiera Szczuka do Terlikowskiego: "Pan ma nierówno pod sufitem"

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (467)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 467
Odpowiedz
982 150
zgłoś
gość 04.04.2017 00:11
brawo!
Odpowiedz
873 133
zgłoś
gość 04.04.2017 00:12
GRATULACJA!
Odpowiedz
1273 203
zgłoś
Gość 04.04.2017 00:12
Wraca wiara w młodzież!
Odpowiedz
1109 158
zgłoś
Gość 04.04.2017 00:12
Idz w cholere z takimi rekolekcjami! A co on by tam uczyl? Nienawisci do swiata
Odpowiedz
288 14
zgłoś
Skoncz wasc! 04.04.2017 00:13
On jest nawiedzony. Niby k***l a pelen nienawosci. Najlepiej jakby przestal sie wypowiadac publicznie. Serio.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 467