Trwa ładowanie...
Przejdź na

Po protestach uczniów w warszawskim liceum odwołano... REKOLEKCJE Z TERLIKOWSKIM!

332
Podziel się

"Po konsultacji z młodzieżą doszliśmy do wniosku, że spotkanie z tak kontrowersyjną osobą nie powinno odbywać się w szkole" - mówi dyrektorka z liceum Staszica.

Po protestach uczniów w warszawskim liceum odwołano... REKOLEKCJE Z TERLIKOWSKIM!
bDTiVhHF

Tomasz Terlikowski od lat słynie z kontrowersyjnych i radykalnych poglądów oraz niepohamowanej chęci zaglądania rodakom pod kołdrę i do majtek. Odkąd do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość, 42-letni dziennikarz jest jeszcze bardziej aktywny. Ostatnio wpadł na pomysł, aby ewangelizować… kosmitów. Odkrycie nowej gwiazdy TRAPPIST 1, na której według naukowców mogą istnieć warunki do życia, zainspirowały Tomasza do nowej aktywności. Według niego nawet "istoty pozaziemskie" powinny znać historię Chrystusa.

Z nauczaniem Słowa Bożego kosmitów Terlikowski musi trochę poczekać. W międzyczasie jednak chciał "nawracać" nastolatków z liceum Staszica w Warszawie. Niestety, wizyta katolickiego dziennikarza nie spotkała się z entuzjazmem uczniów. W efekcie protestów licealistów dyrekcja zdecydowała odwołać zaplanowane spotkanie z nim.

bDTiVhHH

Zwarcie cywilizacji z perspektywy chrześcijanina - to temat spotkania, które w środę w XIV LO im. Staszica przy ul. Nowowiejskiej miał poprowadzić dziennikarz Tomasz Terlikowski - informuje Gazeta Wyborcza. Jego wystąpienie miało być częścią rekolekcji trwających w szkole od poniedziałku. W ich czasie uczniowie m.in. poznają taniec biblijny, oglądają "Misję" Rolanda Joffe, uczestniczą w spotkaniach tematycznych.

Uczniowie otwarcie powiedzieli, co myślą o obecności Terlikowskiego w ich szkole. W Internecie powstała też petycja przeciw spotkaniu z dziennikarzem. Jej twórcy argumentują, że publicysta to ekstremista religijny znany z fanatycznych poglądów antykobiecych i ksenofobicznych.

Dyrektorka liceum uważa, że odwołane spotkanie z "ekstremistą religijnym" wyjdzie na dobre uczniom, bowiem zgłoszony program rekolekcji "od początku budził w niej wątpliwości".

Autorem programu rekolekcji są nauczyciele religii, czyli ksiądz i katecheci - tłumaczy dyrektorka szkoły, Regina Lewkowicz. Program wzbudził moją wątpliwość. Po konsultacji z młodzieżą doszliśmy do wniosku, że spotkanie z tak kontrowersyjną osobą nie powinno odbywać się w szkole.

bDTiVhHN

Nie odwołano jednak spotkania z Grzegorzem Górnym, publicystą tygodnika wSieci i portalu Wpolityce.pl, który w Staszicu ma opowiedzieć o objawieniach w Fatimie.

bDTiVhHO
Zobacz także: Kazimiera Szczuka do Terlikowskiego: "Pan ma nierówno pod sufitem"
Zobacz także: Zobacz też:
bDTiVhIi
KOMENTARZE
(332)
antyt_antek_e...
4 lata temu
Gratuluje szkole za wspaniale wychowanie mlodziezy, a mlodziezy za hart ducha, ktora potrafi docenic wartosc wiedzy w polaczeniu z madroscia, i wskazac miejsce dla blazna, ktore jest w cyrku.
Gość
4 lata temu
Wraca wiara w młodzież!
Gość
4 lata temu
Idz w cholere z takimi rekolekcjami! A co on by tam uczyl? Nienawisci do swiata
bDTiVhIj
gość
4 lata temu
brawo!
gość
4 lata temu
GRATULACJA!
Najnowsze komentarze (332)
miś
4 lata temu
brawoooooooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
4 lata temu
przeraża co kryje w środku strach słuchać tego co mówi
gość
4 lata temu
Terlikowski, Ty oszołomie, trzymaj się z daleka od młodziezy !!
gość
4 lata temu
p******y duchem i ciałem oraz małzonką....
LOLI
4 lata temu
BRAWO MŁODZIEŻ
Kate5
4 lata temu
Jak nic z mordy pedofil psychopata !!!
gość
4 lata temu
brawo !! młodzież tez ludzie maja prawo wybrać kogo chcą słuchać koleś zagląda ludziom pod kołdry bo sam taki święty że pod kołdrę nie wchodzi widać to po nim jeszcze ma pryszcze z ta kobietą jak dwa muminki
gość
4 lata temu
Telewizje Republika oglądam codziennie,bo naprawdę warto,nie ogladam zas programów z tym panem,świetszym od świetych..Draznia mnie nawiedzeni ludzie.
bDTiVhIb
luna
4 lata temu
czas skończyć z polityczną poprawnością i nazwać głupców po imieniu: panie i pani Terlikowscy - jesteście zwykłymi idiotami zaczadzonymi iluzją niewidzialnych przyjaciół w wyimaginowanym niebie. Nie jesteście filozofami ani etykami jak siebie przedstawiacie, jesteście zwykłymi świrami katolickimi, którzy dla poklasku i drobnej kasy robią z siebie durni. Kiedyś ludzie g***i wiedzieli, że nimi są, bo inni im to mówili wprost. i ja tak robię dla waszego i naszego dobra. Zamknijcie swoje chore poglądy w waszych czterech ścianach tak jak dorośli ludzie zakrywają swoje genitalia. Bo można być z nich dumnym ale to nie znaczy, że wszyscy muszą je oglądać. I bardzo proszę nie siejcie już wirusa głupoty. Czym charakteryzuje się RELIGIA????? Religia charakteryzuje się tym i jest to stan umysłu ===== KIEDY PIERWSZY CWANIAK ZNAJDZIE PIERWSZEGO GŁUPIEGO.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
znaczenie kro...
4 lata temu
Krosty na czole..Głównie związane z problemami trawiennymi i złą praca jelit. To dzieje się w przypadku niezdrowego i nieregularnego odżywiania - dochodzi do problemów trawiennych, jelita nie radzą sobie z oczyszczaniem, a to wszystko widać na czole. I tak dieta bogata w nabiał może prowadzić do powstawania wyprysków na policzkach, a bogata w cukier do wyprysków na czole...Krosty na nosie ...Związane sa z sercem, ciśnieniem krwi, cholesterolem oraz poziomem witamin B. Czubek nosa, jako ten związany z sercem
Gość
4 lata temu
Gratulacje
gość
4 lata temu
Terlikowski , wal sie pie...lony katotalibie , Brawo licealisci !!!!
gość
4 lata temu
Brawo dzieciaki!
gość
4 lata temu
chyba histErie Jezusa; serio Trlikowski i jego blizniacza zona obrzydzaja mi religie, ktora wynioslam z domu, jednak krzyzem lezec nie bede dlatego ze on tak chce
...
Następna strona
bDTiVhID