Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lider zespołu grającego dla KOD-u oskarżony o... HANDEL KOBIETAMI!

77
Podziel się

"W KOD temat pojawił się ponad rok temu i nikogo - z liderami ruchu na czele - nie podniecił niezdrowo" - cieszył się na Facebooku.

Lider zespołu grającego dla KOD-u oskarżony o... HANDEL KOBIETAMI!
bCOVOHyZ

Na początku tego roku wyszło na jaw, że szef i założyciel Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, mimo swoich zapewnień, czerpał z KOD spore korzyści. Jak ujawnili rozczarowani jego pazernością koledzy, Kijowski założył wraz z żoną firmę, oficjalnie zajmującą się obsługą informatyczną działalności ruchu. Na firmowe konto przelewali sobie dziesiątki tysięcy złotych. Kijowskiemu zależało na tym, by ukryć swoje zarobki przed komornikiem, mógłby bowiem zająć pieniądze na poczet zaległych alimentów. Lider KOD-u jest winien swoim dzieciom już 220 tysięcy złotych.

Sam Kijowski niewiele sobie robił z afery i twierdził, że to "niezręczność", albo wręcz jego "prywatna sprawa". Uparł się, że nie zrezygnuje z przewodnictwa w KOD-zie i nawet wymyślił sobie motywujące hasło: Dalej nie ruszam bez Mateusza. Uwierzyło w nie dość osób, żeby zostawić go na stanowisku, choć to coraz bardziej przypomina mechanizm finansowy skrojony na spłacanie jego długów i zapewnienie wygodnego życia.

bCOVOHzb

Choć Kijowski i działacze KOD wyręczyli swoich przeciwników w pogrążaniu się, z czasem afera ucichła. Od jej wybuchu organizacja nie zorganizowała już żadnej istotnej akcji. Teraz może być jeszcze trudniej, gdyż Rzeczpospolita opublikowała artykuł o tym, że przeciwko liderowi zespołu muzycznego, który przygrywał Kijowskiemu na wiecach, od sześciu lat prowadzona jest sprawa karna za... handel kobietami!

Dzisiaj Rzeczpospolita ogłosiła nową informację o współpracownikach szefa KOD-u, wśród których jest Konrad M., którego śpiew musiał słyszeć każdy, kto był na którejś z demonstracji w Warszawie.

Lider KOD-Kapeli, która odpowiada za oprawę muzyczną podczas wieców Komitetu, razem z 14 osobami jest oskarżony o handel kobietami i czerpanie z tego korzyści majątkowych - czytamy.

bCOVOHzh

Konrad M. jest jednym z głównych oskarżonych w procesie. Prokuratura w Sądzie Okręgowym w Krakowie zarzuca mu, że wykorzystywał skrajnie ciężką sytuację kobiet, które traktował jak niewolnice i sprzedawał do nocnych klubów w Grecji i Włoszech. Udział Konrada M. jest znaczący, gdyż to on miał zorganizować grupę przestępców i koordynował handel ludźmi. Oprócz tego w sądzie oskarżono go o ograniczanie wolności innego człowieka oraz czerpania korzyści z prostytucji świadczonej przez inną osobę.

Co ciekawe, dzisiaj Konrad M. zarządza 40-osobową kapelą, która w ponad 2/3 składa się z kobiet. Formalnie jednak nie należy do KOD-u i nie pełni w nim żadnej funkcji. Lider zespołu twierdzi, że poinformował je o swojej przeszłości, którą dzisiaj bagatelizuje. Twierdzi, że władze KOD-u też "nie podnieciły się niezdrowo" tym, że współpracują z osobą oskarżaną o sprzedawanie kobiet w seksualną niewolę.

W KOD temat pojawił się ponad rok temu i nikogo - z liderami ruchu na czele - nie podniecił niezdrowo - napisał w marcu na Facebooku. Rozdęta do granic wytrzymałości historia, którą "ziobrowe" służby próbowały poprawić swoje statystyki w latach 2005-2007, nie wytrzymała próby czasu i zderzenia z faktami

Konrad M. nie przyznaje się do winy i chwali się, że może swobodnie podróżować po świecie dzięki... wpłaconej kaucji.

bCOVOHzi

Wyszedłem za kaucją, miałem dozór, zabrano mi paszport, ale niemal wszystko zostało mi zwrócone i mogę swobodnie podróżować po świecie - powiedział Rzeczpospolitej. Zawsze powtarzam, że wiem, jak było naprawdę. Przecież to mogłoby być nawet dożywocie, bo handel ludźmi jest zbrodnią. Zresztą to ogromnie hańbiący zarzut. Jedyne uczciwe rozstrzygnięcie, poza wyrokiem uniewinniającym, to - w tych czasach i przy mojej obecnej działalności - wyrok w zawieszeniu.

Mateusz Kijowski nie znalazł czasu, żeby skomentować skandalizujące doniesienie. Konrad M. cieszy się z nowego zainteresowania, bo przy okazji pochwalił się, że jego KOD-owa kapela przygotowała debiutancką płytę.

Ciekawe, czy stanie się hitem w klubach nocnych.

bCOVOHzj

"Nie na sposobu, by powstrzymać PiS. Nikt nie liczy, że demonstracjami obronimy konstytucję!"

bCOVOHzk

Zobacz też:

bCOVOHzC
KOMENTARZE
(77)
gość
3 lata temu
Jedna wielka mafia jeden lepszy od drugiego
A.
3 lata temu
A g***i ludzie dają się omotać takiej recydywie...
Nadzieja
3 lata temu
Kod to banda idiotów.
bCOVOHzD
Basia
3 lata temu
Co za p*****ly.. przeciez juz nikt ich na poważnie nie bierze.
gość
3 lata temu
Ale szumowiny ciągną do KOD... Ziobry się przestraszyli, że kodeks karny chce zaostrzyć?;-) He he he... Handel kobietami, ładnie, ładnie... Ile za to można dostać? Mam nadzieję, że dużo.
Najnowsze komentarze (77)
wtf
3 lata temu
Skazany i nie ma nazwiska no jaja.
gość
3 lata temu
Doborowe towarzystwo
gość
3 lata temu
Jaka organizacja tacy liderzy!!!!!Huihihihihihihi!!!!
ahahha
3 lata temu
WOLNOSC WEDLUG KODU AHAAHHAAHHAHA
ahahha
3 lata temu
WOLNOSC WEDLUG KODU AHAAHHAAHHAHA
gość
3 lata temu
heh... nie ma na kogo glosowac w tym kraju... tak zle, tak nie dobrze...
hk
3 lata temu
Kijowski powinien mieć ksywkę Gadżet.
Gość
3 lata temu
Prokuratura w sadzie okregowym? Co za i****a bez podstawowej wiedzy to pisal? Prokuratura nie ma nic do sadu...
bCOVOHzv
Gość
3 lata temu
Masakra
Margo
3 lata temu
Podobni ciagna do swoich, a kase od swoich.
Gość
3 lata temu
Kod to same degeneruchy
Gość
3 lata temu
Kod to same degeneruchy
gość
3 lata temu
I Cielecka, Stuhr, Janda się pod TAKĄ PATOLOGIĄ PODPISUJĄ? Oni takie DNO fundują??? Na Boga, przecież to są alimeciarze, złodzieje, przestępcy, ja się pytam co na handel kobietami powiedzą polskie "FEMINISTKI", które się z nimi utożsamiają??? DNO!!!!!!!
Gość
3 lata temu
Coś tam to co jeden to większe zero
...
Następna strona
bCOVOHzX