Rydzyk CHCE PIENIĘDZY od PAŃSTWOWYCH SPÓŁEK! "Mamy mniej niż kot napłakał!"

479
Podziel się

Redemptorysta narzekał też na spisek, przez który zapłacił 50 tysięcy kary: "To jest naciągane! Oni robili to na zlecenie!"

Rydzyk CHCE PIENIĘDZY od PAŃSTWOWYCH SPÓŁEK! "Mamy mniej niż kot napłakał!"

Pieniądze spływają na konta organizacji ojca Tadeusza Rydzyka coraz szerszym strumieniem. Redemptorysta zbiera fundusze nie tylko od swoich słuchaczy i z kolejnych grantów przekazywanych z różnych ministerstw - otrzymał też, dzięki wsparciu swojego przyjaciela ministra Jana Szyszki, 26,5 miliona odszkodowania. To jednak nadal mało. Zakonnik, w rankingach wymieniany jako jeden z najbardziej majętnych Polaków, wciąż narzeka, że zły los zmusza go do żebrania o pieniądze...

Rydzyk już wie, jak może sprawić sobie ulgę i zapewnić stały dochód swoim organizacjom. Choć granty ministerialne to duży zastrzyk pieniędzy, trzeba się o nie starać, pisać wnioski, a potem jeszcze coś zrobić, żeby je rozliczyć. Na przykład: zorganizować studia w stodole Szyszki. A przecież państwo mogłoby jeszcze dofinansować radio, telewizję i szkołę Rydzyka, skoro ma swoje spółki. Redemptorysta już zaczął wywierać naciski, aby spółki skarbu państwa zaczęły kupować u niego więcej reklam.

Ojciec dyrektor postanowił pozałatwiać swoje sprawy na antenie Radia Maryja, gdzie zaprosił do programu Rozmowy niedokończone prof. Janusza Kaweckiego, który od końca zeszłego roku jest członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Obaj dobrze się znają, gdyż wcześniej przez wiele lat współpracował z Radiem Maryja i Naszym Dziennikiem.

Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni. Oni mówili, że reklama musi iść przez domy mediowe - duchowny żalił się Kaweckiemu. A domy mediowe są z tego samego układu. Czyje są domy mediowe? Również teraz niestety ci wyznaczani do prowadzenie tych spółek tak robią, że dalej karmią tych, którzy uderzają w Polskę. Te wszystkie media piszczą, że nie mają, a to jest nieprawda.

Rydzyk narzekał też na to, że Radio Maryja ma wciąż za mały zasięg i zbeształ KRRiT oraz gościa, że są tak opieszali w przyznawaniu kolejnych częstotliwości.

To już tyle lat, zaczynaliśmy w 1991 roku, i dalej nie mamy. Przy tych możliwościach dzisiaj trzeba naprawdę wszystko zrobić - żalił się. Przepraszam, że tak powiem panie profesorze, bardzo pana szanuję, ale nie dam wam spokoju. I temu przewodniczącemu też. Ten przewodniczący też mógłby. Porządny, przyzwoity człowiek, mam nadzieję. Ale przewodniczący Krajowej Rady na opłatek do Episkopatu pierwszy się pchał. Może nie pchał się, ale był, żeby uwiarygodnić się.

Korzystając z okazji Rydzyk wytknął Radzie, że trzy lata temu - gdy kierował nią poprzedni skład - radio i Telewizja Trwam dostały 50 tysięcy kary za entuzjastyczną wypowiedź na temat spalenia tęczy na placu Zbawiciela. Kwotę miała zapłacić prowadząca media fundacja Lux Veritatis, która najpierw się odwołała od decyzji, a później poszła ze sprawą do sądu. Kawecki zapewnił Rydzyka, że dołożył wszelkich starań, aby umorzono karę.

Nie jestem prawnikiem, ale próbuję w to prawo wejść, żeby interpretować pewne działania. Z departamentem prawnym poróżniłem się w pewnych ocenach - przekonywał Rydzyka. Pokazałem przykłady, że inna musiała być opinia departamentu prawnego, jeśli powstała taka decyzja w odniesieniu do Lux Veritatis. Wtedy okazało się, że opinia departamentu prawnego była inna niż w decyzji przewodniczącego Krajowej Rady, który obciążył Lux Veritatis tą karą. Poprosiłem wówczas tę opinię. Stwierdzono w niej, że prowadzący relację nie przekonywali odbiorców o słuszności spalenia tęczy ani nie zachęcali do podobnych czynów. Przyjęto jedynie, że "ich wypowiedzi mogłyby wywołać u odbiorców takie przekonanie". I za to karać?

To tylko przekonało Rydzyka, że istnieje przeciwko niemu spisek.

To jest naciągane. I oni jeszcze tam pracują? Oni robili to na zlecenie! Na każdym kroku nas karali - ubolewał. Wszystko szło do tego, żeby odebrać nam koncesję.

Kawecki oczywiście przyklasnął także tej teorii

Myślę, że były tam jakieś oddziaływania - zapewnił.

Czy państwowi reklamodawcy będą posłuszni i skuszą się na czas antenowy u Rydzyka? Jak sądzicie, co można by tam reklamować?

KOMENTARZE
(479)
gość
3 lata temu
gCzytając takie newsy można popaść w depresqję, bo inni mają lepiej, więcej, modemy. Są bogatsi, chudsi, ładniejsi. W rzeczywistości to tylko od nas zależy jak potoczy się nasze życie cennik. I nie trzeba być sławnym aktorem ani celebrytą by osiągnąć sukces. Ludzie zdobywają fortunę NAME2 na różne sposoby, chociażby ten student na blogu: finway.ga dorobił się w niecały rok. Jednak trzeba pamiętać, że to nie pieniądze dają nam prawdziwe szczęście w życiu. kareta cyrkon liczni kranem kluczy drodze dawana mowach
Gość
3 lata temu
Znacie 7 grzechów głównych? Ten ktoś reprezentuje je wszystkie.
Gość
3 lata temu
Jak ten oszust i nieprawdziwy duchowny przekonal tyle ludzi płaciło grube pieniądze, po to, żeby on żył jak król?
Gość
3 lata temu
R****k do roboty
Gość
3 lata temu
ty zachlanny grubasie oddaj na polskie dzieci chore na raka .dzieciom po przeszczepie zabrano znizki..tu trzeba pomoc a nie spasionym klechom.
Najnowsze komentarze (479)
Anderson
2 lata temu
To f**k R****k
gość
3 lata temu
Może dajcie mu koty i niech mu napłaczą do kabzy
gość
3 lata temu
Z******J
gość
3 lata temu
biedaku !!!!!!! chcialabym miec niewielki procent tego co ty masz,dla mnie nie jestes czlowieku duchownym!!!!! kim ty jestes tak naprawde? ze nie ma komu zrobic z tym porzadek,,
gość
3 lata temu
czy przyjdzie w koncu taki czas ze go ktos w koncu uziemi
gość
3 lata temu
Ja bym zareklamowała kliniki aborcyjne, jak również ich ranking, żeby nasze cywilizowane społeczeństwo w końcu było należycie poinformowane. Widzę tu wielką lukę. Dodałabym też reklamy instuujące co zrobić, żeby nic nie robić i megazarobić ( co od lat uskutecznia "Pan Tadeusz" R****k. Największa słuchalność ever - gwarantowana!!
gość
3 lata temu
Ja bym zareklamowała kliniki aborcyjne, jak również ich ranking, żeby nasze cywilizowane społeczeństwo w końcu było należycie poinformowane. Widzę tu wielką lukę. Dodałabym też reklamy instuujące co zrobić, żeby nic nie robić i megazarobić ( co od lat uskutecznia "Pan Tadeusz" R****k. Największa słuchalność ever - gwarantowana!!
gość
3 lata temu
Poprostu z******j
gość
3 lata temu
na co temu pedofilowi tyle kasy ????
gość
3 lata temu
grzybie, ty szmato w*********j, kasa od babek moherowych już nie wystarcza?, bezczelny c**j okrada nas wszystkich
loop
3 lata temu
te pytanie co by mogli reklamowac u rydzyka....przypomnialo mi jak pewien polski biskup modlil sie o ''lepsze czasy dla polskiego przemyslu zbrojeniowego'' .....czyli modlil sie o wojne... ha ha ha naprawde potrzebujecie takich oblesnych POSREDNIKOW do kontaktu ze swoim bogiem?
gosc
3 lata temu
Niech ten k**r I kasojad super....
Gość
3 lata temu
Nie da się tego czytać! Paranoja jakas ! Kto na to pozwala żeby taka postać wogole istniała!
gość
3 lata temu
uczciwy mu nieda t0o musi runac bog patrzy to jego swiat czy ktos widzil jezusa tak mowiacego
...
Następna strona